İltihaplı Sivilceler İçin Ev Yapımı ve Doğal Kürler


Eğer başı sivilceler ile dertte olan birisiyseniz uzun süre uygulamak zorunda olduğunuz sert ve tahriş edici kimyasal maddeler ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayamayabilir.

Sivilce ya da akneniniz iltihaplı, kırmızı ve acılı bir hal aldığı zaman doğru tedaviyi uygulayabilmek çok önemlidir, çünkü bundan sonra kullanılacak yanlış ürün her şeyi çok daha kötü bir hale sokabilir.
Fakat artık kimyasal ürünlerden kurtulmak ve sivilce tedaviniz için kendinize doğal bir rota çizmek istiyorsanız, evde uygulayabilecek olduğunuz aşağıdaki ucuz ve kolay yöntemler tam da size göre.

Esansiyel yağ kürleri

İltihaplı sivilceler ve diğer cilt hastalıkları için özel olarak damıtılan bu ürünlerin her birisi anti – bakteriyel, anti – viral ve de anti – fungal özellik gösterir
Herhangi bir aktardan ya da özel marketlerden kolaylıkla elde edebileceğiniz bu bitki esansları ile iltihaplı akne ve sivilcelerinizin iyileşme sürecini hızlandırdığınız gibi, enfeksiyon ve bakteri kapmasını da engellersiniz.
Sivilce ve akne için kullanılan tüm esansiyel yağlar direkt olarak dıştan, yani sürülerek uygulanır fakat alerjiniz olup olmadığını bilmiyorsanız direkt olarak sivilcede değil, parmak ucunuzda küçük bir test yapmalısınız.

Tanin (Tanen)

Taninler, bir diğer adıyla tanenler, özel bitkilerin yapraklarından üretilen asidik maddelerdir. Her çeşidinin ayrı bir faydası olmasına rağmen, eğer taninleri iltihaplı akne ve sivilceleriniz için kullanmak istiyorsanız melis, beyaz meşe ya da ceviz ağacından damıtılmış olanları tercih etmeniz gerekir.

Doğal Asitler

Eğer akne ya da sivilceniz iltihaplı ve patlamak üzere ise limon suyu ya da sirke gibi bir doğal asit yardımıyla kolayca patlatabilir, eğer daha yeni çıkmak üzere ise de çok kısa süre içerisinde yok olmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik günde birkaç kere uygulayacak olduğunuz limon kürü sayesinde kırmızı ve siyah noktaları da neredeyse ortadan kaldırabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece sabah kalktığınızda ve gece yatarken, tercihinize göre limonu ya da sirkeyi cilt probleminizin üzerine sürmek.