Özgür Bilgi Kanalı

Dişlerimiz bizler için çok önemlidir. Sadece diş sağlığı için değil ağız yapısı ve çene yapısı için de dişlerin önemi oldukça büyük. Dişleri sadece çiğnemeye yardımcı olarak düşünmemek gerekir. Özellikle çene yapısı için dişler oldukça önemli. Bozulan çene yapısı büyük sorunlara yol açabilir.

İç organlarımızın sağlığı da ağız da başlar. Ağız sağlığına sırf bu yüzden çok fazla önem vermeliyiz. Dişlerinizi fırçaladığınız da iş bitmiyor halbuki. Ağız da kalan mikropları gargara ile, dişler arasın da kalan kalıntıları da diş ipi yardımı ile gidermeniz gerekiyor.

İmplant Nedir?

Diğer adı ile diş ekme yöntemidir. Doğal bir görünüm yakalamanız ve en etkili sonucu almanız için yapılan bir tedavidir. Diş ekme de denir. Çünkü diş çene kemiğine yerleştirilir. Birçok yöntemi bulunmakla beraber en çok kullanılan yöntem vida şeklin de olandır. Klasik protez tedavilerinin yerine implant daha sağlıklı ve uzun ömürlüdür. Ayrıca implant üzerine daha sonra protez de yerleştirilebilir. Protez hastanın isteği üzerine istediği biçimler de yapılabilir. Dilerse hasta protezini çıkarıp takabilir. İmplant temizliği de oldukça önemlidir. Her ne kadar ithal malzemeler olsa da kendi dişlerinize gösterdiğiniz bakımı implant dişlerinize de gösterebilirsiniz.

İmplant Kimlere Yapılır?

İmplant kemik gelişimini tamamlamış herkese yapılabilir. İmplant yapabilmeniz için çene kemiğinizin uygun yükseklikte olması ve diş etlerinizin sağlıklı olması gerekmektedir. Herkesin merak ettiği bir diğer konu ise her diş için bir implant gerekli olup olmadığıdır. Eksik olan her bir dişiniz için bir implant uygulanmaz. Uygun genişlik ve yükseklikte bir implant 2-3 diş yerine geçebilir. Bunu çene ve diş yapınıza göre doktorunuz belirleyecektir. İmplant diğer diş tedavilerine göre daha pahalıdır. İmplant üretimi yüksek teknoloji gerekmektedir. Ülkemiz de bu teknoloji henüz var olamadığından ithal malzemeler kullanılmakta.

Diğer Benzer Yazılarımız

Diş Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?Diş Dolgusu Çeşitleri Dişler Neden Sararır?


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.