Özgür Bilgi Kanalı

KABIZLIK NASIL GİDERİLİR?
Kurutulmuş meyveler, kabızlığın giderilmesinde en büyük etkiye sahip besinlerdir. Kuru erik, kuru incir ve kuru kayısı gibi besinler hem yenilerek hem de kaynatıp suyu içilerek tüketilebilir. Bağırsakların yumuşamasına yardımcı olan bu besinler sabah aç karında da tüketilebilir.

Kabızlığın giderilmesinde etkili olan bir diğer yöntem zeytinyağı ve limon karışımıdır. Sabah kalktığınızda aç karına 1 kaşık zeytinyağına birkaç damla limon sıkıp içmeniz şikayetinizi büyük ölçüde giderecektir.

Bağırsakların çalışmasını yardımcı olan bir diğer şifalı bitki iseketen tohumudur. Toz halindeki keten tohumu 1 tatlı kaşığı kadar alınarak bol su ile yutulur. Gerçekleştirdiniz bu uygulama birkaç saat içerisinde bağırsaklarımızın çalışmaya başlamasına yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra keten tohumunu yoğurt ile karıştırarak da tüketebilirsiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.