Özgür Bilgi Kanalı

Kaşlarınız seyrekse ve çok dökülüyorsa, geleneksel bir yöntem olan sarımsak sürmeyi deneyebilirsiniz. Öncelikle bir sarımsağı ortadan 2’ye bölüp iki kaşınıza birden sürerek biraz beklemelisiniz. Daha sonra güzelce kaşlarınızı yıkayın. Bunu düzenli olarak uyguladığınızda kaşlarınızın çoğaldığını ve sıklaştığını görebileceksiniz.
Kaşlarınızın dökülmesini önlemek için ayrıca üretilmiş olan serum ve ampullerden de kullanabilirsiniz. Ayrıca yediğiniz şeydendi vücudunuzda saç ve tüy dökülmelerine neden olabilir. Bu yüzden aşırı yağlı ve aşırı unlu yiyeceklerden uzak durmalısınız. Ayrıca bol su içerek düzenli beslenmelisiniz. Yediğiniz içtiğiniz her şey vücudunuzdaki oluşumları etkiler. Saçlarınızın sağlıklı uzaması, canlı görünmesi de çok su içmenize, düzenli beslenmenize ve balık yemenize bağlıdır.
Kaş ve kirpiklerinizin dökülmesini engellemek için, kaş ve kirpik uçlarınıza bir kulak pamuğu ile vazelin sürebilirsiniz. Vazelin de kirpik ve kaşlarınızın çabuk uzamasını sağlar. Kaşlarınızın dökülmesini stres faktörü de tetikleyebilir. Bunun dışında geçirilmiş ağır hastalıklar, hormondaki bozukluklar ve sinirsel bozukluklar da kaş dökülmesine yol açan faktörlerdendir.

Vücudunuzdaki tüylerin dökülmesini önlemek için bol su içmeli doğru beslenmeli ve her zaman balık yemelisiniz. Vücudunuzun nem dengesi ve vitamin oranı da kaş ve kirpiklerinizin dökülmesinde rol oynar. Kuruyan vücudunuz saç dökülmelerine, kaş ve kirpik dökülmelerine yol açabilir.

Bunun için vücudunuzun nem miktarını dengede tutmalısınız. Bol su içmeye özen göstermeli ve doğru beslenmelisiniz.

Esen kalın.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.