Özgür Bilgi Kanalı

Kepek problemi insanların çoğunda bulunan ortak problemlerden biridir. Kepek , kafa derisindeki ölü derilerin atılarak yenilenmesidir. Fakat dökülürken bir yandan beyaz noktalar halinde saçlarımızda , kıyafetlerimizin omuz kısmına dökülerek kötü bir görüntüye sebep olmaktadır. Bu durum insanların diğer insanlarla iletişimi olumsuz etkileyebilir. Günlük yaşamlarını sürdürmeyi küçük bir seviyede de olsa engelleyebilir. Kepek için birçok tedavi yöntemi vardır. Bu yöntemlerden biri de Hint yağı kullanımıdır.

Hint yağı, hint yağı bitkisinden çıkartılan, soluk sarı bir renge sahip sıvıdır ve yoğun bir yapıya sahiptir. Hint yağı , çeşitli tedavilerde kullanılmaktadır. Saç köklerini güçlendirip dolgun saçlara kavuşmamızı sağladığı gibi diğer tedavilerden biri olan kepek tedavisinde de kullanılmaktadır. Hint yağı kuruyan, pul halini almış saç derisinin nemini korur ve kafa derisinin sağlığa kavuşmasını sağlar. Hint yağı kafa derisine doğrudan uygulandığı gibi değişik yağ çeşitleri ile karıştırılıp uygulanabilir. Mesela badem yağı ya da saf zeytinyağı ile karıştırarak kullanabiliriz. Bunun dışında duş alırken kullandığımız saç kremimizin içine bir miktar Hint yağından ekleyip , saçımızda bir süre beklettikten sonra durulayarak kullanabiliriz. Hatta daha iyi sonuç almak için Hint yağını ısıtarak , kafa derimize dairesel hareketlerle masaj uygulayarak bu şekilde kullanabiliriz. Saçlarımızı yıkamadan önce 20 dakikalık bir süre içinde beklemek bizim için yeterli olacaktır. Bu uygulamayı kafa derinize haftada 2-3 kez uygulayabilirsiniz. Geçmediği takdirde bir uzmana danışmalısınız.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.