Özgür Bilgi Kanalı

Kilolarınız ile başa çıkma konusunda uygun kıyafetleri kullanmayı düşündünüz mü?

Diyelim ki, kilolu olmadığınız halde, sürekli kilolu gösteriyor, arkadaşlarınız tarafından “sen kilo mu aldın?” sorusuna maruz kalıyorsunuz ve kilo almadığınızdan eminsiniz. Endişe etmeyin, büyük ihtimalle kilo almamışsınızdır. Ancak, giydiğiniz kıyafetler sizin böyle gözükmenize sebep oluyordur.

Bu yazımızda, doğru kıyafet seçimi ile fazla gösterdiğiniz kilolarınızı sönümlemenize dair pratik çözümler sunacağız sizlere.

Öncelikle tercih edeceğiniz kıyafetlerini siyah yada kahverengi tonları olmalıdır. Bol kıyafetler tercih etmelisiniz. Siyah ve bol. Kilo problemi yaşayan pek çok kadının yaptığı gibi, siyah taytı tercih etmemelisiniz. Kıyafet tercihlerinizde siyah ve bol tonları tercih etmeniz kadar, bu kıyafetler üzerine uygun yelek vb. kıyafetleri de kombinlemeniz önemlidir. Siyah kıyafetlerinizin üzerine koyu tonlarında kazak, yelek vb. tercih edebilirsiniz. Üst kıyafetleriniz de gene bol seçimler olmalıdır.

Kilolu insanların bir diğer tercihi de korsedir. Ancak, korse bedeni fazla sıkması sebebi ile sağlık açısından biz bunu pek önermiyoruz. Korseyi eğer, ölçüleriniz çok az hazla ise kendinizi fazla sıkmadan tercih edebilir ve korse üzerine dar kıyafetleri tercih edebilirsiniz. Basen fazlalıklarınızı da dar pantolonlar ile kapatabilirsiniz. Basenlerde fazlalığı bulunan kızlar, tayt tercih ederse bu fazlalıklarını kapamak yerine daha çok dışarı çıkarırlar. Baldırlarınız kot pantolonun şekline gireceği için, kilo problemi yaşayan kadınlara bunu öneriyoruz.

Kıyafetlerinizi pantolonunuzun içerisine sokmak yerine, pantolonun üzerinden sarkıtmak da gene kiloyu örtmeye yönelik bir yöntemdir. Koyu renkli kıyafetlerinizi pantolonlarınızın üzerinden sarkıtarak özellikle göbek bölgenizde oluşan fazlalıklara çözüm getirmiş olacaksınız.

Kilolu gösteriyor ve boyunuz kısaysa, özellikle böyle hanımlar için, mini eteklerden kaçmalarını bunun yerine kot pantolon kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Kot pantolon altına uzun topuklu bir ayakkabı da gene hoş duracaktır, böyle ölçülerde olan hanımlar için.

Tüm bu öneriler, sizlerin hoş bir görünüşe kavuşmanız içindir, beden ölçülerinize göre bu alternatifleri çoğaltabilirsiniz


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.