Lavanta Maskesinin Faydaları Nelerdir?


Cildimizin rahatlamasını sağlayan lavanta maskesi kendine has güzel kokuya sahip olması cildimizin hoş güzel kokmasını sağlar.

Kuru ciltler için lavanta maskesi önemli bir yere sahiptir. Cildin nemlendirilmesinde de çok büyük bir yardımcıdır.

Lavanta maskesi cildi tüm problemlerden arındırır ve temizler. Cildimizin yanı sıra saçlarımızda etkisi büyüktür. Saçlarında problem olanların bu sorununu çözer ve saçların etkileyici, güzel, hoş kokuya sahip olmasını sağlar. Lavanta maskesi yoğurt, bal, lavanta yağı karışımıyla yapılır.

Bu karışım hazırlandıktan sonra ciltte dakika bekletilmeli ve ılık su ile yıkanmalıdır.

Lavanta maskesinin etkisinin gözükmesi için 1 hafta maskenin uygulanması gerekir. Düzenli olarak uygulandığı takdirde güzel sonuçlar ve faydalı sonuçlar olacaktır.

Ciltteki hücrelerin sayısını arttırmada çok önemli bir yere sahiptir ve faydalıdır. Hücrelerin artmasıyla kırışıklıklar engellenebilir.

Yüzdeki gözaltındaki morlukların giderilmesinde etkilidir.

Cildimizin gereksinimi olan C vitamini bu maske sayesinde karşılamış oluruz cildimizin C vitamini isteği azalmış olur.

Vücuttaki ateşin düşürülmesinde de etkilidir. Baş ağrısını keser. Bu gibi hastalıklara faydalıdır.

Cildimizin parlak, canlı, diri, gergin bir yapıyla görüntüsünü onarmış olur. Mat görüntüden cilt arınmış olur. Genç bir görüntü sağlanmış olur. Bu da insanı psikolojik olarak rahatlatır.

Cildimizdeki mikropları bakterilerden arınmamızı sağlar ve gözeneklerimizin açılmasında da çok büyük etkisi vardır. Cildimizin oksijen almasını sağlar.

Lavanta maskesi duru bir güzelliğe sahip olmamızı sağlar.