Özgür Bilgi Kanalı

Sivilceler hep bir sorun olarak bizim başımıza beladır. Hele ergenlik dönemindeki o sivilceler bizim o dönemimizi mahveden sevimsiz birer durumdur. Sivilcelerle oynamanın zararlı olduğunu bilsek de yine yüzümüzde çıkan sivilcelerimizi sıkmaya çalışırız, onları patlatmaya çalışırız. Bu zararlı durumdan rahatsız olsakta biz yine de sivilcelerle oynamayı alışkanlık haline getiririz. Peki bu sivilceleri yok etmenin yolu var mı, sivilceleri nasıl tenimize zarar vermeden yok ederiz? Mehmet Öz, hepinizin sorunu olan sivilceler için sizlere bir öneri sunuyor. Sivilceleriniz patlatmayı ama iğneyle delebilirsiniz. Mehmet Öz, geçtiğimiz günlerde ABD’li ünlü oyuncu olan Oprah Winfrey’in programına katılmıştı. Bu programda Mehmet Öz, sivilceleri patlatmayın ama sivilcelerinize iğne batırarak onları yok edebilirsin, diye bir öneride bulundu. Bunu herkes farklı bulsa da açıklamalar gerçekten sivilceleri sıkmanın ve patlatmanın zararının iğneyle delmekten daha çok olduğunu gösterdi.Şimdi bu yöntemleri biz de sizle paylaşalım ve sivilcelerin hayatımızda çok önemli bir problem olmasına engel olalım.

Sivilceleri alkolle temizlenmiş bir iğneyle delersek yani beyaz kısımlarını delersek sivilceleri temizleyebiliriz. Sivilcelerin beyaz kısımları ölü derileri oluşturur, bu kısımlar deriye paralel bir şekilde iğnelenirse eğer sivilceleriniz temiz bir şekilde kurur ve yok olur. Temiz bir şekilde diyoruz çünkü elinizle sıktığımız sivilceler tırnak aralarımızdaki mikroplarla birleşerek o deri üzerinde bir daha sivilce çıkmasını kolaylaştırır. Bu yüzden deri üzerindeki sivilceleri sıkmayın onlara mikrop bulaştırmayın. Temiz alkollenmiş bir iğne ile sivilcelerinizi delmeniz cildinize zarar vermez. Hatta iğne ucunu paralel bir şekilde sivilcenize batırırsanız ölü deriyi atabilirsiniz. Başımıza dert olan sivilcelerden bu şekilde kurtulmanız mümkün. Sakın sivilcelerinizi sıkmayın, tırnak aralarınızdaki mikropları sivilceleriniz ve derinizin içine bulaştırmayın. Sivilceler bir dönemin en büyük sıkıntısıdır.

Sivilcelerinizi sıkmayın ve ölü derilerinizin atılmasına yardımcı olun. Unutmayın sivilceler hayatınızda iz bırakır. Onlara iyi davranın. Sivilcelerle kimimiz hiç uğraşmaz, kimimiz ergenlik döneminde uğraşır. Kimimiz ise hayatı boyunca uğraşır. Bunun için de sivilcelerinizi uygun yöntemlerle engellemeye çalışın. Sağlıklı günler dileriz.

Yazılarımız tavsiye niteliğinde olup, sağlığınızı ilgilendiren konularda hekimlerden destek almanız sizin yararınıza dır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.