Meryem Uzerli Diyeti


Hürrem karakteri ile ekranlara gelen ve ülkemizde Muhteşem Yüzyıl dizisi ile bir anda ünlenen Almanya doğumlu ünlü sanatçı Meryem Uzerli’nin sıkı bir diyet ile kilolarından kurtulduğunu biliyoruz. Hamilelik nedeniyle kilo alan Meryem Uzerli, şimdilerde yaptığı diyet ile eski formunu koruyor.

İşte Meryem Uzerli’nin diyeti:

Kahvaltı: Günün ilk ve en önemli öğünü olan kahvaltıda salatalık, domates, yeşillik, süt – yoğurt ve peynir gibi bol proteinli ve sizi tok tutacak besinler ile yulaf ezmesi, müsli, kepekli ekmek öneriliyor.

Öğle yemeği:  Meryem Uzerli diyetinin öğle yemeği kısmında ise başlangıç olarak hindi eti, tavuk ya da ton balığı, sonrasında ise kepekli pirinç pilavı ya da domates soslu kepekli makarna ile yanında tahıl ve baklagil ilaveli salatalarla bir kap yoğurt yenebilir. Ayrıca yemeğin yanına ek olarak yağsız peynir, yeşillik ve sivri biber de konabilir.

Akşam yemeği: Yorucu bir günün ardından günün en hafif yemeği olan akşam yemeğinde ise balık, hindi ya da yağsız biftek ile başlayıp yanına tercihe göre kabak, ıspanak, karnabahar ya da brokoli alabiliriz. Bunun dışında ek olarak sebze çorbası ya da salata ve yoğurt yiyebilirsiniz.

Yukarıda sizler için paylaştığımız Meryem Uzerli diyeti, Uzerli’nin hamilelikten sonra forma girmesini sağlayan diyettir. Yukarıda ki sebze ve etlerden birini seçerek gün içinde tüketmelisiniz. Meryem Uzerli tüm bunlara ek olarak günde 2.5 litre su ve suyun dışında da çimen suyu tükettiğini söylemiştir. Diyetinize ek olarak yürüyüş ve spor yapmanız daha hızlı kilo vermenizde yardımcı olacaktır.