Meyve Diyeti Nasıl Yapılır?


Meyve diyeti mi olurmuş demeyin. Tabii ki olur hem de çok da güzel olur. Bol bol meyve yiyerek zayıflayabilirsiniz. Aslında buna diyet demek pek doğru bir tabir değildir. Genellikle meyve ağırlıklı beslenerek kısa sürede zayıflayabilirsiniz. Bol bol meyve yiyerek zayıflamak istiyorsanız bu diyet tam size göre. Özellikle de ara öğünlerde ağır yemekler tüketmek yerine mevsim meyvelerinden bir veya iki tane tüketerek açlığınızın yatışmasını sağlayabilirsiniz.

Muz, elma, portakal, mandalina, karpuz ve kiraz gibi meyveleri mevsimine göre gün içinde bolca tüketerek kısa zaman içinde yağlarınızın erimesini sağlayabilirsiniz. Meyveleri çok seven bir insansanız bu diyeti yapmak size hiç zor gelmeyecektir. Fakat dikkat etmeniz gereken bir küçük nokta var kavun, incir gibi fazla içinde glikoz barındıran meyveleri bu diyeti yaparken tercih etmemelisiniz. Tabii ki sadece meyve ile beslenemezsiniz. Ana öğünlerde de yediklerinize dikkat etmeli ve hafif yiyecekler yemeyi tercih etmelisiniz. Bu diyet sayesinde hem vücudunuza vitamin depolayacak hem zay1ıflayacak hem de vücudunuzun hastalıklara karşı direncini arttırmış olacaksınız.

Aç kalmadan zayıflamak isteyenler için ideal olan bu diyet çoğu zaman hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olur. Ayrıca her meyve yemeden önce bir bardak su içmeniz yağ yakmanızı da hızlandıracaktır. Ana öğünlerde de un, şeker ve tuzdan olabildiğince uzak kalmaya gayret etmelisiniz.