Özgür Bilgi Kanalı

Örümcek Ağı Estetiği Nedir ?

Örümcek ağı estetiğini çevrenizden ameliyatsız estetik olarak da duyabilirsiniz. Özellikle yaşlanmaya karşı duran kadınların yüz formlarını korumak için yaptırdığı estetiktir. Ortalama 10 yaş geriye döndürdüğü düşünülen bu işlem sadece yüz değil vücudun diğer bölgelerine de yapılabilir. Peki bu estetik yöntemi nasıl yapılır?

Örümcek ağı estetiği isminden de anlaşılacağı gibi cildinizin alt kısmına ipler yerleştirilerek gerçekleştiriliyor. Medikal ipler kullanılarak cildin alt kısmına istediğiniz bölgeye örümcek ağı şeklinde yerleştirilir. Bu ipler ortalama 6-7 ay içerisinde kendiliğinden kaybolur.

Cilt iplere alışarak gergin duruyor ve ipler kaybolduktan sonra da böyle devam ediyor. Aynı zaman da aynı bölgeye tekrarlanabiliyor. Diğer estetik operasyonlar gibi bıçak altına yatmayı da gerektirmiyor. Sadece iğne uçlarıyla cildin alt bölgesine ipler yerleştiriliyor. Bu kadar çok tercih edilmesinin nedeni yine diğer estetik operasyonların da karşılaşılan şişmeler ve morluklar olmaması. Aynı zaman da cildin bu estetik tekniğine hemen tepki vermesi. Hatta işlem sonrasın da hemen sosyal hayatınıza geri dönüp makyaj dahi yapabilirsiniz. Kullanılan ip sayısı yaptırmak istediğiniz bölge veya yaşınıza göre değişebilir.

Ağrısızdır ve herhangi bir kesim işlemi yapılmaz. Ortalama yarım saat kadar kısa bir süre de işle tamamlanır. Ciltte herhangi bir iz bırakmaz. Cilt altına yerleştirilen ipler zararsızdır ve 6 ay gibi kısa bir süre de yok olurlar. Yani herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmazlar. İplerin kaybolma sürecinde zaten iplere adaptasyon sağlayan cilt ipler etrafında kendi ağlarını örmeye başlar bile. Etkisini 3. aydan itibaren görebilirsiniz. Etkisini 2-3 yıl yada daha uzun bir sürede korur. Elbette bu estetiği yaptırmaya karar verdiğiniz de referansları olan ve bu estetik tekniğinde uzmanlaşan bir doktora başvurmanızı öneririz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.