Pirinç Erkeklerde Saç Döküyor


Sağlıklı beslenme konusunda ülke insanı olarak çokta dikkat etmiyoruz bilmediğimiz o kadar çok şey var ki işte size bir tespit.

Pirinç, Türk insanının tüketmeyi en çok sevdiği yiyeceklerden biri. Öyle ki Türkiye’deki üretim ihtiyacı karşılayamıyor ve ithal ediliyor.

Bu çok lezzetli ürünün kötü tarafları da yok değil. İçeriğinde yüksek oranda nişasta ve şeker ihtiva ediyor. Bu sebeplerden dolayı şeker hastalarının özellikle yememesi gereken yiyeceklerden biri. Ancak ne yazık ki pilav bugün mutfakların vazgeçilmezi haline gelmiş durumda.

Kuru fasulyenin, patates yemeğinin, fırın yemeklerinin, özel misafirlere yapılan hemen bütün yemeklerin yanına pilav muhakkak ekleniyor. Durum böyle olunca da kilo almak kaçınılmaz oluyor. Pilav yemenin tek sıkıntısı kilo aldırması da değil Özellikle erkeklerde çok sık pilav yemek saç dökülmesine yol açıyor. Bu durum her ne kadar şaşırtıcı olsa da doğru. Erkekler de hem saç dökülmesinin hem de göbeklenmenin başlıca suçlusu pirinç!

Pirinç tüketiminin yoğun olduğu Türkiye’deki saç dökülmesinin de yoğun olması bunu kanıtlar nitelikte. Siz siz olun hem  sağlıklı bir yaşam, hem de göbeksiz ve saçlı bir hayat için pirinci ve pilavı hayatınızdan çıkarın.