Sağlıklı ve Bakımlı Eller İçin Öneriler


Doğru yöntemlerle sağlıklı ve bakımlı elleri hep sağlayabiliriz.

Vereceğimiz bir kaç önerileri iyi okuyun.

Elleri doğru yıkamak; bunun için cildin yapısını iyi bilmeliyiz. Ilık su ile yıkamalıyız, yumuşak sabun kullanmalıyız. Eller yıkandıktan sonra iyice durulamalı ve yumuşak havlu ile iyice kurulamamız gerekir. *Nemlendirmek, elimizin dış katmanının nemli ve yumuşak olması için nemlendiriciyi düzenli kullanınız.

Cildi iyice kuru olan kişiler için mutlak yağ bazlı krem kullanmalıdırlar. Eldiven, elleri koruma altına almak gerekir. Temizlik yaparken yemek yaparken, çiçekle uğraşırken özelliklede bulaşık yıkarken koruyucu eldiveninizi kullanın. Yazın mutlaka güneş kreminizi sürmeyi ihmal etmeyin. Günlük el bakımı rutini günlük el bakımlarınızı manikürlerinizi yaptırın.

Tırnaklarınızı yemeyin, ara sıra tırnaklarınızı dinlendirin oje sürmeyin, doğru beslenme çok önemli vitaminle birlikte ellerimiz sağlıklı ve güzel görünüyor. Bol su tüketimi ,sigara içmemek , stres yapmamak hepsi birer çözüm yolu.

Ellerinizi gece yatmadan önce salatalık suyu ile ovunuz, on dakika bekletip sabunla yıkayın. Papatya sütle birlikte kaynatılıp süzgeçten geçirilir. Karışıma akhuş ağacının tohumları ilave edilip zeytinyağı ile karıştırılıp bu ellere masaj yapılır.Kırışık ellere iyi gelecek. Elinizde lekeler varsa limon sürün.

Aşırı soğuk ve aşırı sıcak sudan kaçının.  Ellerinize önem verin gün içerisinde bir sürü güçlükle uğraşan ellerimizin korunması her zaman bilmeliyiz.