Özgür Bilgi Kanalı

SİNÜZİT BELİRTİLERİ VE TEDAVİSİ

İnsanların başında buluna, çenesinden alnına ve şakak kemiğinden burnuna kadar yayılmış olan boşluk kanalları çok özel görevleri olmakla beraber, iltihaplandığı zaman önemli sorunları da beraberinde getirmiştir. Had ve müzmin şeklinde iki farklı çeşidi bulunan sinüzit, insanlar için çok sıkıntı verici ve ağrı veren bir rahatsızlık olarak görülebilir.

BELİRTİLERİ

Burun tıkanıklığı bununla beraber akıntı ve baş ağrısıyla birlikte ateşte bu hastalığın belirtileri arasında yer almaktadır. Grip nezle alerjik sebepleri ve burun iltihabı bu rahatsızlığa sebep olarak gösterilirken, özellikle operasyon isteyecek kadar burun şeklindeki oluşan bozukluklarında sinüzit sebebi olarak gösterilmesi, bu hastalığın değişik şekillerde ortaya çıkmasına örnek olarak gösterilebilir. Tedavi süreci tamamen doktora bağlı olarak antibiyotik ve ağrı kesicisi ile desteklenen bu hastalıkta ağrı kesicilerin çok sık kullanıldığı görülmüştür.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.