Özgür Bilgi Kanalı

Siyah noktalarınla başınız dertte mi? O zaman gelin şu pratik bilgilere bir göz atalım.

Siyah noktalar için her şeyden önce gözeneklerin açılması gerekiyor, bunu sağlamanın kolay yoluda yüzünüze buhar banyosu yapmalısınız. Başınızın üstüne bir ortu alarak geniş kaba koyduğunuz sıcak suyun buharında yüzünüzü 10 dakika bekletin. Siyah noktalarınız böylece kolay temizlenecektir.

Evde malzemeleri kolayca bulup yapabileceğiniz birçok yöntem var bunlardan birkaç tanesi şöyle;

1) Bir kabın içine yarım limon suyu ve bir yumurtanın akınıekleyip karıştırın. Bu karışımı kısık ateşte biraz ısıtın. Bu karışım katılaştıktan sonra bir müddet soğumaya bırakın yuzunuze uygulayıp 15 dakika bekletın ılık suyla yıkayın BU Uygulamayı haftada bir iki kez yapabilirsiniz farkı sizde göreceksiniz (LİMONLU MASKE)

2)Bir kapta iki yemek kaşığı balı ıstın ve içine iki yemek kaşığı buğday tohumu ilave ederek ıyıce karıştırın. Bu karısımı yavasca yuzunuzde ovalayın 15 dakika yuzunuzde bekletip ılık suyla yuzunuzu yıkayın

3)Bir tatlı kaşığı karbonat biraz su ılave edıp hamur halıne getirin. Bu hamuru siyah noktalarınızın olduğu yere uygulayın.5 dakıka cıldınızde tutun ve uyguladıgınız bolgeye yavasca masaj yapın

4)Bir tatlı kaşığı şeker ve yarım limonu (limonun ıcındekı parcaları cıkarıp ezıp alın bır kapta karıştırın. Bu karısımı sıyah nokta olan yere uygulayın sonra soğuk suyla yıkayın.

Cildinizdeki temizlenen siyah noktaların tekrar etmemesi için mutlaka temızleme jelı ıle sabah aksam yuzunu yıkayın. Bu uygulamaları haftada bır ıkı kez uygulayabılırsınız.

Diğer Benzer Yazılarımız.

Sağlıklı ve Temiz Bir Cilde Nasıl Sahip Olabilirsiniz?,İltihaplı Sivilceler İçin Ev Yapımı ve Doğal Kürler,Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir?,En İyi Cilt Temizleme Yöntemlerigibi yazılarımıza göz atabilirsiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.