Özgür Bilgi Kanalı

Son günlerde adını sıkça duyduğumuz ve halk arasında Çin usulü kilo verme diye bilinen yöntemi gerçek adı Lipoliz tedavisidir. Bu tedavi git gide yaygınlaşmakta ve kullanılmaktadır. Fakat dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de Lipoliz yönteminin kim tarafından nasıl yapıldığıdır.

Fiyatı değişken olan Çin usulü kilo verme işlemini 2.000 ile 4.000 TL arasında yaptırabilirsiniz. Burada önemli olan işlem sırasında kullanılan pedlerin kalitesi. Orta gelirli bireylere göre oldukça pahalı gelen işlemin yan sanayi ürünleri kullanılarak yapıldığı ve bu işlemler sonucunda cilde kalıcı zarar verdiği de duyulmaktadır.

Hakkında açılan şikayetler gün ve gün artan Lipoliz yöntemi, ciltte yanıklara ve tahrişlere sebebiyet vermektedir.

Lipoliz İşlemi Nedir ?

Lipoliz işlemi, soğuk pedlerin cilde yapıştırılması ile yağların dondurularak yok olmasını sağlamaktadır. İşlem sırasında hiç bir acı veya ağrı olmadığı söylenmektedir. Bu şekilde bölgesel yağ erimesi ile zayıflamayı düşünenlerin yardımına yetişen lipoliz yöntemini nerede yaptırdığınız oldukça önem taşımaktadır.

Lipoliz İşlemi Sırasında Nelere Dikkat Edilmektedir ?

Fiyatının pahalı olması sebebiyle daha çok ucuz yerleri düşünen bireyler merdiven altı işletmeleri tercih etmektedir. Bu merkezlerde kullanılan pedlerin çin malı diye nitelendirilen ucuz ve kalitesiz ürünlerin kullanıldığına rastlanmaktadır. Bu tür yerleri tercih eden müşterilerin cildinde yanık izleri ve kalıcı hasarlar oluşmaktadır. Hakkında açılan davalar sonucunda lipoliz işlemine olan güven her ne kadar yitirilmiş olsa da zayıflamakta son çare olarak bu işlemi gören kişilerin sayısı da ciddiye alınacak kadar fazladır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.