Özgür Bilgi Kanalı

Tatil için hazırlandığımdan dolayı tatilde kilo almamak için önerilen şeyleri tekrar gözden geçiriyorum. Kendim için yaptığım hatırlatma niteliğinde olan bu notları sizinle de paylaşmak istedim ve buyrun, işte onlar.

MÜMKÜN OLDUĞUNDA YÜRÜYÜN

Gitmeniz gereken yer 10-15 dakika yürüme mesafe sindeyse neden oraya arabayla gidesiniz ki? Tatil boyunca mümkün olduğu her zaman yürümeye bakın, bunu yapmak ekstra aldığınız kalorilerin yanmasına yardım edecektir. Ayrıca bulunduğunuz yeri de yürüye yürüye gezerek daha iyi tanıyabilirsiniz. İster inanın ister inanmayın ama tatilde kilo almamanın başını bu madde çekiyor.

TATLIYI PAYLAŞIN

Diyeti boş verip tatlı yemeye mi karar verdiniz? Bunu tamamen anlayabiliyorum çünkü arada aynısı benim de başıma geliyor. Ama burada anahtar kelimeler ölçülü olmak. Yani aldığınız tatlıyı paylaşın ve büyük miktarlarda yememeye çalışın, yoksa mide ağrısı çekmeniz işten bile olmayabilir. Tatile kadar sağlıklı bir yaşam sürdürdüğünüzü varsayarak tatilde de bunu devam ettirmenizi öneriyorum.

SABAH EGZERSİZİ

Tatilinizi sabah acele etmeden yapılan bir yürüyüş veya sahil kenarında bir bisiklet sürüşüyle daha da faydalı hale getirebilirsiniz. Örnek olarak ben en iyi koşullarımı tatil zamanı yaptığımı düşünüyorum, siz de yapabilirsiniz.

SALATA

Ara öğünlerde salata yemeye çalışın. Ana yemeğe gelene kadar salata yemek sizi çok fazla gereksiz şey yemekten kurtaracaktır. Bolca salata yemek mide rahatsızlıklarını da önleyecektir, aynı zamanda daha iyi bir tatil geçirmenizi sağlayacaktır.

SADECE 1 YEMEĞİ DIŞARDA YİYİN

Üç tane sodyum, yağ, ve kalori dolu yemek yemek yerine sadece bir tane yemeye ne dersiniz? Ben kahvaltı ve öğle yemeğini mecburen dışarda geçirdiğimden geriye endişelenecek sadece akşam yemeğim kalıyor. Akşam yemeğini de kendim hazırlamaya çalışıyorum. Kendi yemeğinizi yapmanın en iyi yolu ise tatildeyken alışverişe çıkmaktır. Yulaf, meyve sebze, ve tam tahıllı ürünler işinizi görecektir. Bu yiyecekler karın şişkinliği konusunda da güvenli yiyecekler olduğundan sıkıntı yaşamazsınız.

Kendi uyguladığım yöntemleri sizinle de paylaştım. Mutlu, sağlıklı, ve formda bir tatil geçirmek için bu önerileri içersin ya da içermesin kendiniz bir plan yapın ve ona sadık kalın.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.