Ünlülerin Kilo Verme Yöntemleri


Ünlülerin meşhur diyetleriyle kafayı bozmuş biri değilim, ama birkaç Hollywood kökenli diyet numarası öğrenmek istiyorsunuz bu listedeki ünlüler size oldukça yardım edecektir. Ne yaparsanız yapın; öğün atlamadığınıza, haplar almadığınıza veya gerçek yiyeceklerin yerine diyet yiyecekler yemediğinize emin olun. Bunun yanında kendinize Hollywood’dan bir rol model arıyorsanız size yardım edebilecek yıldızlardan oluşan bir listem var.

MAKUL OLUN

 En iyi önerilerden biri Katy Perry’den geliyor: ölçülü olun. Katherine’in diyeti genel olarak yağsız etten gelen proteine, sebzelere ve sağlıklı karbonhidratlara dayanıyor. Bunun dışında kilosunu kontrol altında tutmak için haftada birkaç defa spor yapıyor, ama kesinlikle hiçbir şeyi abartmıyor. Çok sevdiği yiyecekleri de tamamen kesmiyor ancak azaltarak arada bir yiyor.

Diyet yaparken makul olmaya çalışın ki onu yemeyeceğim bunu yemeyeceğim diye çıldırmayın.

Her şeyden ölçülü oranda yiyerek de kilo verebilirsiniz, aynı zamanda akıl sağlınızı da korumuş olursunuz.

 İŞLENMİŞ KARBONHİDRATLARDAN UZAK DURUN

Kelly Osbourne, Atkins Diyetinde ufak değişiklikler yaparak bayağı kilo verdi. İşlenmiş karbonhidratları yeme listesinden attı ama tüm karbonhidratları yememezlik de etmedi. Yaptığı şeylerin başında şekere, una ve işlenmiş gıdalara güle güle demek vardı. Tahıl içeren bir şey yiyecekse tam tahıllı yiyecekleri tercih ederdi. Örnek olarak kahvaltıda favorisinin yulaf olduğunu belirtiyor ve yanında birçok meyveden oluşmuş içecekleri tercih ediyor. Aslında anlatmak istediği gayet basit, yağsız proteinin ve sebzelerin önemini vurgularken diyet yiyecekler veya 0 karbonhidrat diyeti gibi çılgın şeylerin zaman kaybı olduğunu söylüyor. Çok akıllı kadın gerçekten…

 PİLATES

 Miley Cyrus ve Madonna’nın ince kalmasının ardındaki nedenlerden biri de vücudunuzu ve karnınızı şekle sokmaya yardım edecek olan dostunuz pilates. Pilates yaparken eklemlerinize verebileceğiniz en az zararı verip kalori yakmış olacaksınız. Youtube’dan başlangıç seviyesnde videolar izleyin veya herhangi bir DVD edinin sonra evde denemeye koyulun. Bulunduğunuz yerde pilates kursu var ise ona da katılabilirsiniz.

HIGH RAW

Çiğ yiyecek diyetleri şu sıralar popülerler, bunlardan birini deneyeceksiniz mutlaka başlamadan önce iyice araştırmalısınız. Şahsen ben kilo vermek için tamamen çiğ yiyecek yenmesini önermiyorum, çünkü bu diyetleri dört dörtlük uygulayamazsanız sonucunda ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bunun yerine Hollywood’un Kimberly Snyder’inden birkaç çiğ beslenme püf noktası öğrenin. The Beauty Detox Diet kitabının yazarı ve Channing Tatum’un eşi Jenna’nın diyetisyeni olan Kim Snyder tamamiyle değil ama çoğunlukla çiğ besleniyor, vegan protein kaynaklarından olan kinoa bitkisinden yiyor, ve filizlenmiş buğday ekmeği tüketiyor. Pişmiş gıdalardan korktuğundan falan onları yememezlik yapmıyor. Sadece çiğ beslenme diyetiyle fazla yağ, şeker ve işlenmiş gıdadan uzak duracağını biliyor ve bunu garantiye alıyor.

VEGAN DİYETİ

Carrie Underwood ve Natalie Portman, dışarda bulunan birçok vegan yıldızdan ikisi. İşin püf noktası kesinlikle doğru diyeti seçmekte, yani aslında karbonhidratla yüklü bir diyet seçmemekte. Oreo bisküvilerinin vegan olduğunu biliyor muydunuz?  Ama hiç şüphe yok ki vegan diye bunu yerseniz kilo kaybedemezsiniz. Carrie ve Natalie proteinin ve sebzelerin öğünler için ne kadar önemli olduğunu vurguluyor. Aslında kilo vermek istiyorsanız bu öneri altın değerinde, vegan olun veya olmayın.

AKŞAM YEMEĞİNDE KARBONHİDRAT YOK

Bob Harper’ın favori taktiği: akşam yemeğinde karbonhidrat yememek. Ama dikkat edin, sadece akşam yemeği diyorum yani günün başında ve öğle saatleri sırasında karbonhidrat tüketebilirsiniz; yulaf, tatlı patates, balkabağı gibi sağlıklı karbonhidratlar olması şartıyla. Kinoa da ayrıca içerdiği yüksek protein içeriğiyle bunlara alternatif olabilir. Hatırlanması gereken en önemli şey ise, akşam yemeğinde sebze ve protein ağırlıklı beslenip karbonhidrat tüketmemenizdir.

Eğer sizin de bildiğiniz bir yöntem varsa -ünlülerin kullandığı ve çılgınca olmayan- lütfen benimle de paylaşın. iletişim formu aracılığı ile.