Özgür Bilgi Kanalı

Kimi zaman fazla kilolardan kurtulmak isteriz kimi zaman ise bize göre fazla gelen kilolardan.. Her ne olursa olsun sorunun kaynağı aslında tektir, kilo. Sosyal hayatımızda karşılaştığımız her bireyin ne kadar inkar etseler de hayatının belirli bir döneminde en büyük sorunlarından birisi kilo olmaktadır.

Kilo vermenin aslında zor olmadığını her ne kadar biliyor olsak da bunu uygulamak ya işimize gelmez ya da zorlanırız. Peki kilo vermenin uyuyarak bile gerçekleştiğini size söylersek ? Vücudunuzu şekle sokmak, elbiselere rahat sığmak veya kendinizi daha iyi hissederek sağlıklı ve huzurlu bir şekilde hayatınıza devam edebilirsiniz. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için ne olursa olsun spordan vazgeçmemeliyiz. Bu hayati bilgi ile yazımıza devam edebiliriz.

Kilo vermek için öncelikle neden kilo aldığımızı iyi bilmemiz lazım. Nasıl kilo alınır ? Neden kilo alınır ? Kilo aldıran yiyecekler nelerdir ? Gibi soruların cevaplarını bildiğimiz ve bunlardan sakındığımız sürece kilo vermemiz oldukça kolay olacaktır. Örneğin programlı olmayan yiyecek tüketimi, bol yağlı yiyecekler ve kabaca söyleyecek olursak sağlıksız beslenmeler ile aldığımız kiloları yine aynı yöntem ile verebiliriz.

Uyurken kilo vermek için en başta yapmanız gereken beslenme programını düzene sokmanız ve özellikle akşam yemeğinde tüketeceğiniz besinlere dikkat etmenizdir. Uyumadan önceki 3 saat içerisinde bir şeyler tüketmemelisiniz. En önemli nokta ise uyumadan önce su içmeyiniz. Baş ucunuza aldığınız suyun içine ise 1 adet tarçın atınız. Gün içerisinde uzmanlar tarafından ölçülendirilen suyu içtiğiniz taktirde vücudunuzdaki toksinlerden rahatça kurtulabilirsiniz.

Uyuyacağınız odanın karanlık olmasına dikkat edin ki melatonin hormonu rahatça salgılanabilsin. Bu hormon karanlıkta daha rahat salgılanabilmekte ve kilo vermenize yardımcı olmaktadır. Aynı şekilde yatacağınız odanın ısısını düşürüp iyi havalandırarak rahat bir uyku uyuyabilir ve kolayca kilo verebilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre 18 derecede uyuyan kişilerde uykularında daha fazla kilo verdiklerine rastlanmaktadır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.