Özgür Bilgi Kanalı

Elma en çok sevilen meyvelerin başında geliyor. Elma ile nasıl zayıflanır demeyin. Belli ki geçtiğimiz yılların en çok yapılan, 2017’in de en çok yapılacak olan diyetlerinden biri olacak. Her kişiye , her bünye ye göre değişiyor elbette kilo verme oranları. Fakat diyeti uygulayan kişilerin 2 hafta da ortalama 10 kilo verdiği biliniyor. Peki nedir bu elma diyeti?

2 haftalık olan program da kahvaltı öncesi mutlaka 2 bardak ılık su içilmelidir.

Kahvaltı
1 katı yumurta
1 dilim peynir
3 adet zeytin
yeşillik, domates, salatalık vs..
1-2 dilim kepekli ekmek
Şekersiz veya az şekerli çay
Kahvaltıdan 2 saat sonra elma yenmelidir.Takiben 2 saatte 1 elma tüketiliyor. Gün içerisinde toplam 5 yada 6 adet elma yemiş olmalısınız. Elma yeşil ve orta boy olacaktır.
Öğle öğünün de de vücut direncinizin düşmemesi için tavuk,yiyebilirsiniz.
Elma diyetinin yanında günde 2 bardak yeşil çay ve 2 litre su önerilmektedir.Akşam öğünü olmayacaktır.ilk ay için spor önerilmiyor. Bünyenin bu şekilde beslenmeye alışması gerekmektedir. Daha sonra ki aylarda ise spor da yaparak daha hızlı zayıflayabilirsiniz. Alışma süreci sizin için biraz sancılı olabilir ama azmin elinden hiçbir şey kurtulmaz unutmayın. Elma lifler bakımından da zengin bir meyve olduğu için bünyenize aşırı bir yorgunluk vermeyecektir. Alıştıktan sonra daha rahat olacaksınızdır.
Yeşil elma olması tavsiye edilir. Çünkü asit oranı daha yüksek olduğu için daha doyurucu ve yağ yakıcıdır.
1. gün -1 kilo
2. gün – 1.5 kilo
3. gün – 2 kilo
4. gün – 2 kilo
5. gün – 1.5 kilo
6. gün – 1 kilo
7. gün – 2 kilo
ekşi yeşil elma tüketilmesi önerilmektedir.
Yine de diyete başlamak istiyorsanız önce doktorunuza başvurmanızı öneririz. Dilerseniz bu diyet listesini doktorunuza gösterip tavsiye de alabilirsiniz.
Kolay gelsin…


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.