Özgür Bilgi Kanalı

Sabah bir türlü açılmayan göz kapaklarımız, aynaya baktığımızda karşılaştığımız yorgun gözlerimiz ne kadar da sinir bozucu değil mi? Aynaya baktığınızda eğer “Keşke dün gece daha erken uyusaydım” diye düşünüp moraliniz bozuluyorsa, hemen paylaşacağım tavsiyeleri uygulayalım ve güne güzel başlayalım.

Yeşil Çay;

Gözlerimiz için 2 poşet yeşil çayı alıp demliyoruz. Demlenen yeşil çayın poşetlerini hızlı bir şekilde soğutmak için buzdolabına koyuyoruz, onun soğumasını beklerken tabi ki yeşil çayımızı içerek vücudumuzu toksinlerden arındırıyoruz. Sevmeyenler içine bir parça limon katarak deneyebilir.

Poşet çaylarımızın tamamen soğuduğuna emin olduktan sonra buzdolabından alarak gözlerimizin üzerine yerleştiriyoruz ve yaklaşık 10 15 dakika bekletiyoruz. Çay poşetleri eğer ılık olursa gözlerimiz şişebilir, bu yüzden tamamen soğuduğundan emin olmalıyız.

Salatalık;

Yıllardır büyüklerimizden gördüğümüz en güzel en etkili çözümlerden biri. Gözlerimizin üzerine iki dilim salatalık koyuyoruz ve dinlendiriyoruz.

Makyaj;

Sabah erken kalktınız vaktiniz yok ve çok mu aceleniz var? Ama gözlerinizde ki yorgunluğun belli olmasını da istemiyorsunuz. O zaman cildimizin rengine yakın bir sıvı bir kapatıcı ile göz altımızdaki halkaları kapatmalıyız. Göz kapaklarımıza kesinlikle koyu tonlarda far kullanmaktan uzak durmalı, açık tonlarda farlar kullanmalıyız.

Özellikle yorgun olduğumuz zamanlarda kirpik kıvırıcı kullanmaya özen göstermeliyiz. Kirpik kıvırıcı kullanmak gözlerimizi önemli ölçüde ortaya çıkaracak ve görünümümüzün daha da güzel olmasını sağlayacaktır.

Su;

Suyun cilde olan faydasını hepimiz biliyoruz. Bol bol su içtiğimizde faydasını gözlerimiz içinde göreceğiz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.