Özgür Bilgi Kanalı

ZATÜRRE NEDİR

Özellikle soğuk kış günlerinin korkulu rüyası olan bir hastalık yani zatürre, gerçekten de insanların tüylerini diken diken etmeye yeten bir kelime olmuştur. Hastalarında ölümle sonuçlanan bakalım fazla olması nedeniyle korkulu rüya gösteren bu rahatsızlığın akciğer iltihabı olarak bilindiği gözlemlenmiştir. Tıp dilinde Pnömokok, virüs zatürresi ve bronköpnömoni şeklinde 3 adet farklı kola ayrılan hastalık, soğuk algınlıkları ve üşütme hastalıkların ortaya çıkarken, virüsün bir an önce güçlenip vücut bağışıklık sistemini çökertmesi sonucunda çok korku dolu anların yaşanmasına neden olabilir.

BELİRTİLERİ

Öksürük ve ateş bu hastalığın en büyük belirtilerinin olurken akciğerlerde bulunan rahatsızlık, insanları çok kolay ve çabuk bir şekilde etkileyip onları güçsüz düşürebilmektedir. zatürre gribin de ilerlemiş halinde ortaya çıkabilir fakat burada en çok dikkat edilmesi gereken konu ise hastanın bir an evvel doktor kontrolüne girmesi ve zatürre ilaçları ile tedavi altına alınmasıdır. İstirahat ile birlikte iyi bakımla bu hastalığı atlatmak mümkün olurken, üzerinde yeterince durulamayan pek çok vakanın çok kötü sonuçlar doğurduğu da görülmüştür.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.