Özgür Bilgi Kanalı

Zayıflamak için birçok yol deniyor hanımlar. Her seferin de başka bir diyet, başka bir çözüm bulunuyor.

Zumba dansı ile zayıflama yöntemi son zamanların en trend zayıflama yöntemi. Zaten dans etmenin zayıflattığını az çok biliyoruz. Kilolu kadınların zayıflamak için , formunu korumak isteyen kadınlar da formlarını korumak için zumba dansı yapıyor. Fitness merkezlerin de dahi bu dans kullanılabiliyor. Zumba aerobik ve dans figürlerinin bütünleşmesinden oluşuyor. Zumba dansı samba, salsa, hip-hop, mambo, savaş sanatları, oryantal gibi dansların yanın da bazı egzersizlerle harmanlanmış.

Zumba dansının keşfediliş şekli de bir hayli ilginç. Perez tarafından kolombiya da bulunmuş. Aerobik kasetlerini unutan perez, arabasında bulunan salsa ve merenge karışımı kasetlerini alır ve çalışmaya başlar. Doğaçlama bir dans yapar. Böylece kolombiyadan amerikaya dünya çapın da bir dans ve zayıflama yöntemi oldu. Dans ederek zayıflayacağınızı, vücut şeklimizi koruyacağımızı aynı zaman da formumuzu da koruyacağımızı bilmemiz gerekmektedir. Zumba dansını yapmayı öğrenmek için fitness salonlarına gidebilir ya da internetten videolarını, kasetlerini bulup satın alabilirsiniz. 7 farklı zumba dansı çeşidi vardır. Havuz da yapılan zumba dansı bile var.

Zumba dansı aynı zaman da vücudunuzun sıkılaşmasını da sağlayacaktır.

Zumba dansının faydalarını en geç 2-3 hafta içerisin de göreceksiniz. Aynı zaman da zumba dansını diyet programınız ile birlikte sürdürürseniz daha etkili bir sonuç alacaksınızdır. Stresi azalttığı da söylenir. Dans etmeyi sevip sevmediğinizin de bir önemi olmayacaktır. Zumba dansı ile birçok dans figürünü bir arada görüp dans etmeyi sevebilirsiniz. Yaşam enerjinizi de arttıracak zumba dansını ister fitness salonun da ister yalnız başınıza ister de eviniz de arkadaşlarınızla birlikte hem formunuzu koruyabilir hem de zayıflayıp daha sıkı bir vücut tipine sahip olabilirsiniz.

İlgili Videolar izlemek İçin Video üstüne Tıklayınız

https://www.youtube.com/watch?v=mlSYdOWaG-A


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.