Özgür Bilgi Kanalı

2015 Dekorasyonlarını Süsleyen Halılar
Halılar yerlere serdiğimiz hem güzel görünen hem de bizi soğuklara karşı koruyan aksesuarlardır. Desen desen, çeşit çeşit modellere sahip halılar evlere şıklık katmak için üretilmiştir. Halı seçimi yaparken bazen hatalar yapılabilmektedir. Kalitesiz görünen halılar alınmaktadır ya da oda ile uyumsuz kombinden dolayı halılar şıklıktan uzak kalmaktadır. Doğru kombinlerle güzel odalar yaratmak mümkündür. Klasik modellerden çok daha tarz daha modern halılar bulunarak odalarda yerlerini almaktadır.
Hangi tür halılar tercih edilmelidir?

  • Daha çok modelli halılar tercih edilmektedir. Desenli halılar odalarla uyumlu olduğunda daha şık ve estetik bir görüntü oluşturmaktadır. Modelli halılar sade halılara göre daha ağır bir görüntü oluşturmakta ve odalara şıklık katmaktadır. Salonlarda kullanılan daha ağır ve koyu renkler iken oturma odalarında kullanılan halılar salondakilere göre daha spordur.
  • Erkek genç odalarında kullanılması gereken halılar rahat temizlenebilen ve odaya hoş bir görüntü katan mavi halılardır. Kir belli etmeyecek mavi ve kırmızı tonları kullanılmalı. Araba desenli, bulut desenli ya da çizgi film karakteri desenli halılar erkek genç odalarında tercih edilmelidir.
  • Erkek çocuk odalarında kullanılacak halılar ise sarı, vizon, mavi ,kırmızı ya da turuncu renklerde olabilir. Daha çok çizgi film karakteri olan ya da düz modelsiz halılar çocuk odalarına yakışmaktadır.
  • Kız genç odalarında daha çok düz renk ve düz model halılar tercih edilmelidir. Tam dikdörtgen olmayan yamuk modelli halılar dikkat çekmekte. Özellikle ekru renklerdeki halılar kızların odalarına çok yakışacaktır.
  • Kız bebek odalarında daha çok pembe renkler tercih edilmektedir ve iki parça dikdörtgen halılar en kullanışlı halılar arasında. Pembe renkleri her kız çocuğu sever ve odaya ayrı bir hareket katar. Pembe üzerine çizilmiş civciv sarısı desenlerde tercih edilebilecek hem hareketli hem de şık halılar arasındadır.
  • Yatak odalarında daha çok parça halılar tercih edilmelidir. Küçük çiçekleri olan toz sarı renkteki halılar yatak odalarında hoş bir görüntü oluşturmaktadır. Çizgili halılar ve çizgileri kırmızı ve mavi tabanı krem olan halılarda yatak odalarına en çok yakışacak halılardır.

Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.