Çocuklarda Kulak Enfeksiyonu Ve Basit Çözümler

Çocuklarda ara ara görülen kulak ağrıları ve kulak enfeksiyonları gerek ebeveynlerin gereksede çocukların canını sıkmaktadır. Çocuklar yaşadıkları acıdan anne baba ise çocuklarının bu durumu karşısında kötü duruma düşerler. Şimdi size söyleyeceğimiz bir kaç küçük yolla bu kulak enfeksiyonlarından basitçe kurtulabilirsiniz.
Büyükçe bir kaba kaynar suyu koyun. Kap kesinlikle plastik olmamalıdır.içine okaliptüs veya lavanta yağı damlatın. 3-4 damlayı geçmemesine dikkat edin. Daha sonra çocuğunuzun kulağına bu suyun buharına uzaktan temas ettirin. Enfeksiyonun ve sorunun azaldığını göreceksiniz.
Yarım bardak suyu karanfil ile kaynatın. Daha sonra gazlı bir bezi bu suya batırın ve cocugunuzun kulağına koyun. Sakın içe doğru ittirmeyin bu bezi! Buradaki esas amaç enfeksiyonun çekilmesi olayıdır. Bez durduğu yerden enfeksiyonu çekecektir.
Halk arasında kompres olarak bilinen tabirde işe yarayan bir olaydır. Bir beze sıcak su damlatarak kulağa koyun. Sıcak bez enfeksiyonu çekecektir. Bunu her enfeksiyonda defalarca uygulayabilirsiniz.
İlginçtir ama biberonla beslenen çocuklarda emme yoluyla beslenen çocuklara göre daha fazla kulak enfeksiyonuna kapıldığı görülmüştür. Çocuğunuzun kulak enfeksiyonuna kapıldığını farkettiğinizde 3-4 damla emmesi sonucunda enfeksiyonda azalmanın olacağı biliniyor.
Tabikide bunların hepsi hastalığı geçirici şeyler değil tamamiyle azaltıcı etkenlerdir. En güvenli yol doktora başvurmak ve doktorun vereceği ilaçları veya damlaları harfiyen uygulamaktır.

Önceki İçerikBebeklerde Uyku Düzeni Nasıl Olmalı?
Sonraki İçerikBebekler Nasıl Yıkanmalıdır, Dikkat Edilmesi Gerekenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz