Özgür Bilgi Kanalı

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte güvenlik sistemleri de bir hayli gelişim gösterdi. Eski dönemlerde yalnızca bankalarda ya da önemli şirketlerde kullanılan güvenlik kameraları artık çoğu apartmanlarda, işyerlerinde, şehir merkezlerinde hatta evlerimizin içlerinde kullanılmaya başlandı. İşyerlerinin dış mekânlarında kullanılan güvenlik kamerası sistemleri, öncelikli olarak hırsızlık olaylarını engellemek amacıyla konulmuştur. Hırsızlık olayları genellikle daha önceden planlanarak yapıldığı için bu kişilerin işyerinin kamerayla izlendiğini tespit etmesi caydırıcı olacaktır. İş yerlerinin ya da ofislerin iç mekânlarındaki kameralar da genellikle tartışmalar, hırsızlıklar ve kötüye kullanma olaylarını görüntülemek amacıyla kullanılmaktadır. Apartmanlarımızın ya da sitemizin dış kısmındaki güvenlik kameraları da güvenlik için konulmuştur.

Yaşadığımız dönemde bayan nüfusunun çalışma oranı gittikçe artmaktadır. Bu sebeple de bayanlar günlük işlere çok fazla vakit ayıramamaktadır. Çocuk bakımı, temizlik işlemleri ve yemek hazırlama işlemleri için genelde gündelikçiler tercih edilmektedir. Kişiler de evlerini hatta çocuklarını emanet ettikleri bu kişileri günün 24 saati izlemek istemektedirler. Günümüz teknolojisi yardımıyla bu imkân rahatlıkla sağlanmaktadır. Kişilerin evlerine kurdukları güvenlik kamerası sistemleri sayesinde, işyerlerindeyken ya da şehir dışında iken evlerinin rahatlıkla izleyebilirler. Bilgisayarlarındaki internet bağlantısı ile ya da akıllı telefonları sayesinde günün her saati canlı yayına ulaşabilirler. Böylece hem çocuklarının güvenliğini hem de değerli eşyaların ya da takıların güvenliğini rahatlıkla sağlamaktadırlar.

Günümüzde kullanılan kameraların birçok çeşidi bulunmaktadır. Evlerin iç kısımlarında tercih edilen kameralar genellikle sabit güvenlik kameralarıdır. Bu kameralar devamlı olarak aynı bölgeyi kayıt altına almaktadırlar. İstenildiğinde bu kameralarda da gece görüşü ya da termal görüş seçenekleri bulunmaktadır. Bir diğer güvenlik kamerası çeşidi dome kameralardır. Bu kameralar diğer kamera çeşitlerine göre daha küçük ebatlarda bulunurlar. Genelliklede tavanlara ya da yere paralel platformlara kurulmaktadırlar. Bu kameraların en büyük özelliği 360 derecelik bir görüş sağlamalarıdır. İstenildiğinde 180 istenildiğinde 360 derecelik bir görüş sağlayan hareketli kameralar, bankaların ya da şirketlerin iç mekânlarında, şehirlerdeki mobeselerde, okullarda ve fabrika gibi büyük işletmelerde kullanılmaktadır.

Diğer bir kamera çeşidi de ip kameralardır. Günümüzde en çok kullanılan kameralar sabit kameralar olsa da ip kameraların kullanım oranı da oldukça yüksektir. İp kameraların en belirgin özelliği herhangi bir donanıma ihtiyaç duymadan aldığı görüntüleri belirli bir ağ noktasına iletebilmesidir.

Ev ya da işyeri için güvenlik kamerası sistemi kurmayı düşünen kişileri çok sayıdaki marka ve çok çeşitli kamera sistemleri beklemektedir. Markalar arasındaki rekabet fiyatların düşmesine ve kalitenin artmasına sebep olmuştur. Bu da etrafımızdaki güvenlik kamerası sayısının bu kadar çok olmasının başlıca sebeplerindendir. Kişiler gayet makul fiyatlar ile evlerini ve işyerlerini güvenlik kameraları ile güvence altına alabilirler. Herhangi bir istenmeyen olay yaşandığında da bu görüntüler resmi kurumlarda kanıt olarak kullanılabilmektedir.

Güvenlik Kamera Sistemleri

Bir yerin gözlenmesi ve buna göre idare edilmesi bakımından güvenlik kameralarının büyük bir önemi bulunmaktadır. Bu nedenle de kaliteli ve başarılı bir kameranın son derece gerekli olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Bu aşamada ise olaya kurumsallığıyla harika bir şekilde kendisini belli etmekte olan firmamız girmektedir. Güvenlik kamerası anlamında firmamız uzun bir zamandır hizmet vermekte ve siz değerli müşterilerine buna bağlı olarak yardımcı olmaya çalışmaktadır. Bu noktada firmamızın işinde son derece profesyonel olduğunu unutmamanız seçiminizi buna göre yapmanız adına en iyi bir biçimde önemlidir.

Güvenlik kamerası anlamında firmamızın çok çeşitli modelleri vardır. Bu modellerin her birinin farklı özellikleri bulunmaktadır. Bunlardan başlıcaları olarak ise güvenlik kameralarının görüş açılarını sayabilmekteyiz. Sonrasında ise gece görüşü ve lens gibi seçenekler de gelmektedir. Bu anlamda firmamız üretimlerinin en iyisini yapmaya uğraşmaktadır. Zaten piyasa içerisinde firmamızdan daha iyisini bulamaacağınızı sizlere hatırlatmakta büyük bir yarar görmekteyiz.

Firmamızın üretimini yapmakta olduğu bu kameraların siparişini vermek için elinizi çabuk tutmanız gerekmektedir. Çünkü her gün onlarca sipariş almaktayız. Bu da işimizi yapma konusunda firmamızı zorlayabilmektedir. Ama biz mükemmelliğimizle tüm bu zorlukların üstesinden tabi ki de gelmekteyiz. Bu konuda bize daima güvenebileceğinizi bilmeniz önemlidir. Bu kameraların yerleştirilmesi ile alakalı olarak her yeri kullanabileceğimizi belirtebiliriz. Bu konuda öncelikle biz uzman çalışma kadromuz ve kaliteli ekipmanımızla araştırmaları yapmaktayız. Sonrasında ise çalışmalarımızı buna göre sürdürüp kameraların kurulumunu buna göre bitirmekteyiz.

Fiyat anlamında da firmamıza sonuna kadar güvenebilirsiniz. Çünkü biz firma olarak hem siz değerli müşterilerimizi rahatsız etmeyecek hem de firmamızın kar olarak gelişmesine katkıda bulunacak aralıkları belirlemeye çalışmaktayız. Bu anlamda başarılı olduğumuzu sizlere net bir biçimde söyleyebiliriz. Bu konu ile alakalı olarak piyasada hizmet vermekte olan diğer firmaların aralıklarına bakacak olursanız firmamızın işinde ne kadar sizleri düşündüğünü anlama imkanına sahip olabilirsiniz. Bu aşamada firmamız kalitesini sizlere daima göstermektedir.

Yine de konu ile alakalı olarak sormak istediğiniz türden soruları her zaman ve koşulda firmamıza sorabilir ve sormuş olduğunuz bu sorulara daima tatmin edici yanıtlar alabilirsiniz. Bu konuda da firmamız sizlere aracı olabilmek adına hizmetlerini buna göre oluşturmaktadır.

Güvenlik kamerası anlamında daima firmamıza güvenebilir ve seçiminizi firmamızdan yana yapabilirsiniz. Şunu söylemek gerekirse bu kameralar ile herhangi bir yeri kesintisiz olarak izleyebileceğinizi unutmamanızda yarar vardır. Bu da firmamızın işinde ne kadar başarılı olduğunu göstermektedir. Ayrıca firmamızı tercih ettiğiniz için asla pişman olmayacağınızı bilmelisiniz. Siz de tüm bunların ışığında bizimle çalışmak için acele edin ve diğer merak ettiklerinizi öğrenmek için internet adresimizi günün her saati ziyaret edebileceğinizi unutmayın. Güvenliğiniz için her zaman ve koşulda firmamıza güvenebileceğinizi daima bilmelisiniz.

Güvenlik Kameralarının Kullanımı

Güvenlik kameraları genel anlamda, çekim alanındaki görüntüyü ya da resmi başka bir ekrana aktaran sistemlerdir. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte güvenlik kameraları her yerde kullanılmaya başlanmıştır. Apartman ya da site girişleri güvenlik kameralarının en yaygın kullanıldığı alanlardır. Ayrıca günümüzde bayanlarında büyük bir çoğunluğunun çalışmaya başlamasıyla evlerde çocuk bakıcısı kullanımı oldukça artmıştır.

Çoğu aile, çocuklarını emanet ettikleri bu kişileri güvenlik kamerası ile denetlemektedir. Evlerine ya da çocuklarına herhangi bir zarar geldiğinde bu kameralardaki görüntüler ile rahatlıkla polise başvurarak suç duyurusunda bulunabilirler. Ayrıca evlerimizde çocuk bakıcısı olmasa da gündelikçiler evlerimize giren yabancı kişiler konumunda. Son dönemde gündelikçiler tarafından yapılan hırsızlık olaylarındaki artış da evlerde güvenlik kamerası kullanımını arttırmıştır. Güvenlik kameralarının ev ve apartman girişlerinden sonra en yaygın kullanıldığı bölgeler ofisler ve diğer işyerleridir. Bu işyerlerinde herhangi bir hırsızlık, şiddet ya da kötüye kullanma gibi durumlar yaşandığında bu görüntülere başvurulur. Artık gelişmiş şehirlerimizde de mobese sistemleri kurulmaya başlanmıştır. Bu sistemler sayesinde şehirlerimiz 7/24 izlenerek kayıt altına alınmaktadır.

Güvenlik kameralarının özellikleri kullanıldıkları alanlara göre değişmektedir. Evlerimizde kullandığımız güvenlik kameraları dolayısıyla çok fazla kablo olmaması için özel önlemler alınmaktadır. Bu kablolar hem kötü bir görüntü ortaya çıkarırken şüphe de oluşturabilir. Bu sebeple evlerde daha az kablonun kullanıldığı kameralar tercih edilmektedir. Bu güvenlik kameralarının kayıt süreleri de iş yerlerinde bulunan kameralara göre daha kısadır. Bunun sebebi kullanıcılar sıklıkla eve uğradıkları için kayıtları rahatlıkla kendi özel bilgisayarlarından depolayabilir ya da silebilirler. İşyerlerinde kullanılan güvenlik kamerası çeşitleri, daha uzun süre kesintisiz kayıt yapma özelliğindedir.

Gelişmiş teknoloji kullanılarak üretilen bu cihazlar kesintisiz olarak yaklaşık 10 gün kayıt yapabilirler. Ayrıca fabrikalar gibi şehir merkezinden uzakta olan kameralardaki gece görüşü sayesinde ortamda hiç ışık olmasa dahi yeterli kalitede kayıt yapılabilir. Bu tarz büyük işletmelerde ve şirketlerde güvenlik kameralarının görüntüyü aktardığı ekranların başında güvenlik görevlileri bulunur. Bu kişiler herhangi bir şüpheli durumda bilgisayar üzerinden zoom yaparak ya da görüntüyü durdurarak müdahale edebilirler.

Günümüzde çok çeşitli kameralar kullanılmaktadır. Sabit kamera, ip kamera, dome kamera, speed dome kamera, zoom özellikli kamera ve gece görüşlü kamera gibi birçok özellikte kameralar üretilmektedir. Bir güvenlik kamerası sistemi oluşturmak için gerekli olan ekipmanlar 5 ana sınıfa ayrılabilir. Bunlar, güvenlik kameraları, dijital kayıt cihazları, sistem kabloları, besleme adaptörü ve JAC gibi ekipmanlardır.

Çok büyük seviyede bir güvenlik sistemi için bu ekipmanlar değişebilir. Kameraların özellikleri yükseldiğinde fiyatları da yükselse de çok zorlayıcı fiyatlara çıkmamaktadır. Bunun da etkisiyle günümüzde çoğu apartman, işyeri, okul gibi yerler 7/24 güvenlik kameraları ile kayıt altına alınmaktadır. Yapılan araştırmalara göre bu kameralar suç oranını yüksek biçimde azaltmaktadır.

Güvenlik Kamera Sistemleri Firması

Bir yerin izlenmesi ve kötü niyetli kişilerden korunması bakımından güvenlik kameralarının büyük bir faydası olmaktadır. Bu nedenle de kameraların seçilmesi açısından kişiler oldukça titiz davranmaya çalışmaktadır. Bu noktada ise kalitesi ve profesyonelliğiyle bu işi uzun bir zamandır yapmakta olan güvenlik kamera sistemleri firmamız devreye girmektedir. Bu konu anlamında firmamız sizlere yardımcı olabilmek adına elinden geleni yapmaya çalışmakta ve sizlerin de konu ile alakalı endişelerini buna göre gidermeye çabalamaktadır. Bu da firmamızın farkını gösteren etmenlerden bir tanesi olarak en iyi bir biçimde kendisini ispat etmektedir.

Firmamızın güvenlik kamerası sistemleri içerisinde birçok hizmeti bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi olarak ip kamera işini sayabiliriz. Bu kamera özelliğimiz ile sizlere aparatsız ve kartsız bir şekilde faydalı olmaya uğraşmaktayız. Diğer bir hizmet olarak dome kamera seçeneğini söyleyebiliriz. Bu kamera seçeneği olarak da kubbe şeklinde olduğunu ve sizlere daima yardımcı olduğunu anlayabilirsiniz.

Bu kameralar ile alakalı olarak sormak istediğiniz türden soruları her zaman sorabilirsiniz. Böylece konu bazında kafanızda hiçbir soru işareti kalmamasını bu şekilde sağlayabilirsiniz. Bu anlamda firmamızın web adresini kullanarak merak ettiklerinizi böylece elde edebilirsiniz. Firmamızı bu aşamada sizler için elinden gelenin en iyisini yapmaya uğraşmaktadır.

Fiyat konusunda da firmamıza daima güvenebilir ve firmamızın imkânlarından bu şekilde yararlanabilirsiniz. Bu anlamda firmamız hem sizleri üzmeyecek hem de kendisini belli bir oranda kara geçirecek türden aralıkları belirlemeye çalıştığını bu şekilde anlayabilirsiniz. Bu konuda biz piyasa fiyatlarını inceleyerek sizlere en uygununu vermekteyiz. Bunda başarılı olduğumuzu da birçok kişi ve kurum sonuna kadar belirtmektedir. Bu da firmamızın olumlu anlamda gelişip sizlere daha iyi bir hizmet fırsatı sunmasına bu şekilde katkıda bulunabilirsiniz.

Güvenlik kamera sistemleri açısından firmamıza daima güvenebilir ve firmamızın imkânlarından hızlı bir biçimde daima yararlanabilirsiniz. Bu konu açısından biz hizmetlerimizi daima buna göre yürütmekteyiz. Ama hizmet açısından yine de sorun yaşadığınız takdirde bunu bize anında bildirebilirsiniz. Biz bundan sonra çözüm işlemlerimizi buna göre devam ettirmeye çalışarak sizlerin konu ile alakalı endişelerini gidermekteyiz.

Hemen siz de güvenlik kameralarının yerleştirilmesi açısından bizimle iletişime geçmelisiniz. Bu konuda firmamızın işlemlerini yerinde gördükten sonra bizimle çalışmak için acele etmeniz gerektiğini bu şekilde anlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi ve detay için günün her saati bize ulaşabilirsiniz. Böylece firmamızın farkını anında görebilirsiniz. Fiyat konusunda da bizimle çalışmak için satış noktalarımıza gelebileceğinizi unutmamalısınız. Çünkü biz bu anlamda sizlerin isteklerini, önerilerini ve görüşlerini mutlaka dikkate almaktayız. Ama son sözü yine firmamız söylemekte ve buna göre bazı şeyleri net olarak belirlemektedir. Bunların neticesinde siz de bizimle çalışmak için elinizi çabuk tutun ve ne kadar doğru bir karar verdiğinizi anlayın. Çok yakında satışımıza başlayacağımızı duyurmak isteriz. Ayrıca online güvenlik kamerası satın alabileceğiniz birkaç websitesi önerimiz olacak size,

ilk olarak hepsiburada.com’u tercih edebilirsiniz. Güvenlik kamerası (http://www.hepsiburada.com/guvenlik-kameralari-c-161837 ) kategorisinden, dilediğiniz gibi seçebilirsiniz. Websitesi içinde farklı porföydeki satıcılar dükkan açarak satış yapıyor. Hepsiburada.com ise aracılık hizmeti yapıyor.

İkinci olarak gittigidiyor.com Türkiye’nin en önde gelen açık arttırma sitelerinden birisidir. Yine aynı şekilde güvenlik sitemleri (https://www.gittigidiyor.com/ev-guvenlik-sistemleri/guvenlik-kamerasi )kategorisinden güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Üçüncü ve son olarak size tavsiyemiz N11.com dur. Son yılların en gözde açık arttırma portallarından birisi haline geldi. Bu websiteden de güvenlik kameraları (https://www.n11.com/bilgisayar/ofis-elektronigi/guvenlik-kamerasi ) kategorisinden alışveriş yapabilirsiniz.

Güvenlik Kamerası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elektronik güvenlik sistemlerinin vazgeçilmez ürünlerinden bir tanesi de güvenlik kameralarıdır. Güvenlik kamerası seçimi ve kurulumu oldukça önemli bir konudur. Piyasada güvenlik kameraları satışı ve kurulumu yapan çok sayıda firma bulunmaktadır. Herhangi bir amaç için kamera alınmak istendiğinde ayrıntılı bir şekilde araştırma yapmak ve doğru karar vermek gerekmektedir. Kaliteli kamera sattığını iddia eden ancak iyi olmayan markalarda kamera satışı yapan çok sayıda firma bulunmaktadır. Güvenlik kamerası alırken alınacak olan firmaya büyük özen gösterilmelidir.

Firmaların satmış olduğu güvenlik kameralarının birbirinden farklı birçok çeşidi bulunmaktadır. Fiziksel olarak incelendiğinde kameraların çoğu birbirine benzer özellikler taşır. Şekil itibari ile aynı olan bu kameraların özellikleri ise birbirinden çok farklıdır. Piyasadaki kameralar arasındaki bariz fiyat farkının olmasını sağlayan en büyük etkenlerden bir tanesi de kameranın özellikleridir. Piyasada uzun süredir bu sektörde hizmet veren, güvenilir bir firma bulunduktan sonra kullanım amacına göre uygun olan güvenlik kamerası seçimi yapılmalıdır.

Kameralar konusunda yeterli derecede bilginiz yok ise size yardımcı olacak kişilere tam olarak ne istediğinizi açıkça belirtmeniz gerekmektedir. Kameranın hangi amaç ile alınacağı kesin ve net olarak belirlenmelidir. Sadece izleme amaçlı mı olacak, kayıt özelliğinin olması isteniyor mu gibi sorulara ilk aşamada cevap verilmelidir. İhtiyaca göre belirlenecek olan kameranın alınması kişilerin fazla para harcamasını da engellemektedir. Örneğin kayıt yapılmayacak bir ortam için kullanılacak olan güvenlik kamerası için kayıt cihazı alınması ekstra masraflar ödenmesine neden olmaktadır.

Güvenlik kamerası hangi amaçla alınacaksa özelliklerinin de bu şekilde olması gerekmektedir. Örneğin çok önemli bir nokta için kamera alınması ve taktırılması gerekiyorsa kaliteli ve çözünürlüğü yüksek olan bir güvenlik kamerası alınmalıdır. Aksi halde daha az paralar harcamak için kurulan sistemler ihtiyacınızı tam olarak karşılamayabilir. Bu durumda sisteminizi yenileyerek daha fazla paralar harcamanız gerekebilir. Kameranın gece ve gündüz kullanılacak olması da dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesidir. Örneğin sadece gündüz saatlerinde kullanılacak olan bir kamera için gece de net gösteren bir kamera alınmasına gerek yoktur. Kameraların siyah-beyaz ya da renkli olma özellikleri de farklıdır. Renkli çekim ve kayıt yapması istenilen bir durum için bu özellikleri bulunan bir güvenlik kamerası tercih edilmelidir.

Güvenlik kameralarında önemli olan bir durum ise kayıt özelliğine göre uygun cihazların seçilmesidir. Kayıt cihazı alırken ne kadar kayıt yapılacağı ve görüntülerin çözünürlüğü belirlenmelidir. Kameraların çözünürlükleri arttıkça cihaz üzerindeki depolama alanını daha fazla doldurulmaktadır. Bu yüzden kaç gün kayıt yapılacağı, hangi kalitede kayıt yapılmak istendiği iyi bir şekilde analiz edilmelidir. İhtiyaçlara göre belirlenen özellikte kayıt cihazı alınarak kameraların kayıt yapması sağlanmaktadır. Bu işlemlerin tamamı kamera satışı yapan firmalar tarafından yapılmaktadır.

Güvenlik Kamerası Sistemleri Ve Kullanım Alanları

Güvenlik kamera sistemleri evlerin, işyerlerinin, hastanelerin, okulların yani kısaca yapıların güvenliğinin sağlamak için kullanılan sistemlerdir. Günümüzde birçok mekânın güvenliğinin sağlanması için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Güvenlik sistemleri arasında büyük bir payı olan kamera sistemlerinin kullanım oranı % 70 lere kadar çıkmaktadır. Bu yöntemler arasında en yaygın olanı güvenlik kamerası kullanmaktadır. Güvenlik kameraları sayesinde korumak istediğimiz bir alanı çok kolay ve zahmetsiz bir şekilde koruyabiliriz. Güvenlik kamerası sadece güvenliğin sağlanması için kullanılmaz, farklı amaçlar ile de kameralar kullanılmaktadır. Örneğin bir ailenin bebeğini bıraktığı bakıcıyı kontrol etmesi ya da bir fabrika girişinde işçilerin giriş çıkışının takip edilmesi gibi farklı amaçlarla da güvenlik kameraları kullanılmaktadır. Ayrıca apartman girişlerinde hırsızlar için caydırıcı bir özelliği olmasından dolayı da kameralar sıklıkla kullanılan araçlar arasındadır.

Güvenlik kamerası alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Güvenlik kamerasının hangi amaçla kullanılması gerektiği, tam olarak nasıl bir ürün istendiği, ürünün montajının hangi bölgeye yapılacağı gibi sorulara net bir şekilde cevap vermek gerekmektedir. Birçok güvenlik firması bu hizmeti paket halinde piyasaya sunmaktadır. Güvenlik kamerası alındığında kurulum ve programlama hizmetleri aynı pakette müşterilere sunulmaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı kameraya ihtiyaç duyulduğuna doğru kamera seçimi, kayıt sisteminin nasıl olacağı ve izleme sistemi hakkında ayrıntılı bir değerlendirme yapmak ve doğru karar vermek gerekmektedir.

Güvenlik kamerası seçiminde öncelikle önem verilmesi gereken konu kameranın kullanım alanıdır. Çünkü güvenlik sistemlerinde kullanılan kameraların tamamı iç ve dış ortam olarak farklı özellikler taşımaktadır. İhtiyacınıza göre kamerayı kurmak istediğiniz alanı göz önüne alarak doğru kamerayı belirlemeniz gerekir. Güvenlik kamerası eğer dış ortamda kullanılacaksa kameranın dış etkenlerden korunması için iyi muhafaza edilmiş olması gerekmektedir. Aksi halde belirli bir ücret verip alınan kameralar zamanla sorun çıkarabilirler. Kamera seçiminde önemli olan bir konu da çözünürlüktür. Kameranın çözünürlüğünü ihtiyaca göre iyi belirlemek gerekmektedir. Güvenlik kamerası alırken dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi de kayıt özelliğidir. Kameraların bir kısmının kayıt etme özelliği bulunmazken birçok modelde ise kayıt özelliği bulunmaktadır. Kayıt özelliği için belirli bir kapasitede hard disk olması gerekir.

Kamera alırken kayıt özelliğinin olması isteniliyorsa hangi çözünürlükte kayıt yapılacak, kaç gün boyunca kayıt yapılması gerektiği kurulum anında belirlenmesi gerekir. Buna göre kayıt yapılacak diskin kapasitesi tespit edilmelidir. Zamanla kayıt sisteminin yeterli olmaması durumunda genişleme üniteleri kullanılmaktadır. Kamera sisteminde tüm kurulumların yapılmasının ardından yapılması gereken izleme seçeneklerinin belirlenmesidir. Kameranın sayısına göre izleme yapılacak olan monitörün büyüklüğü belirlenmelidir. Örneğin çok sayıda kamera bulunan bir sistemdeki görüntülerin rahatça izlenmesi için normal bir bilgisayar ekranı yeterli olmaz. Bu durumlarda daha büyük ekranlardan yararlanmak gerekmektedir.

İp Kamera İle Kontrolü Elinize Alın

Genellikle güvenlik amaçlı kullanılan, kayıt özelliği bulunan ve uzaktan izleme olanağı sunan kameralara çeşitlerinden bir tanesi de ip kameralardır. Günümüzde artık hemen hemen her alanda kullanılan güvenlik kameraları elektronik güvenlik sistemlerinin en büyük parçalarından birisidir. İp kamera kullanımı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaygınlaşmış ve çok sayıda kullanıcı ile buluşmuştur. Güvenlik kameralarının en çok kullanıldığı durumlar ise güvenlik nedeni ile kullanılıyor olmalarıdır. Güvenlik kameraları birçok işletmede, özel mülklerde, hastane, okul ve alışveriş merkezleri gibi alanlarda kullanılmaktadır. Güvenlik ihtiyaçlarından başka amaçlarda da kameralar kullanılmaktadır. Herhangi bir yerdeki durumun izlenmesi ve görüntülerin kayıt altına alınması gibi nedenler ile de ip kamera kullanılmaktadır.

İp kameraların diğer kameralar göre en büyük özelliği çözünürlükleri, yani görüntü kaliteleridir. Eğer önemli bir nokta için güvenlik kamerası kullanılacaksa ip kamere tercih edilmelidir. Güvenlik kameraları birbirinden farklı birçok alanda kullanılmaktadır. Endüstriyel alandaki görüntülemeler, trafiğin görüntülenmesi, ebeveynlerin bebeklerini kontrol etmeleri, çeşitli web uygulamaları ve mağazalardaki güvenliğin sağlanması gibi farlı sebeplerden dolayı güvenlik kameraları kullanılmaktadır. İp kameranın birçok özelliği bulunmaktadır. İp kameraların kablosuz kullanma olanağı bulunuyor. Hatta kablosuz özelliği olmayan bir ip kamerayı küçük bir wireless router ile kablosuz hale getirebilirsiniz. İp kameralar normal kameralardan çok daha kaliteli ve net bir görüntü elde edilmesini sağlamaktadır. Sadece ip kameralarda bulunan mega piksel kalitesindeki görüntüler CIF formatındaki görüntülere oranla yüksek düzeyde kaliteli olmaktadır.

İp kamera kullanılan bir sistemde kameranın network sistemine dâhil edilmesi ile birlikte kullanıcıların internet çıkışı olan her hangi bir bilgisayardan kameranın ara yüzüne bağlanarak görüntülerin izlenebilmesi mümkündür. Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte artık cep telefonlarından bile ip kamera görüntüleri izlenebilmektedir. Bu kameraların özelliklerinden bir tanesi de switch yardımı ile çoklama yapılarak birden fazla kullanıcıya aynı anda görüntü ve ses ulaştırabilme özelliğinin olmasıdır. İp kamera kayıt desteği de sunmaktadır. Kameraya bir kayıt cihazı bağlanarak cihazın aldığı görüntülerin kayıt edilmesini sağlayabilirsiniz. Kayıt aşamasında kullanılacak olan depolama alanı iyi hesaplanmalıdır.

İhtiyaç doğrultusunda kayıt kapasitesine sahip olan cihazlar tercih edilmelidir. İp kamera üzerinden kayıt edilen görüntülerin tamamı istenildiği zaman yeniden izlenebilmektedir. Kayıt cihazının kapasitesine göre ve kayıt edilecek süreye göre eski tarihteki bir görüntüyü herhangi bir bilgisayardan açıp rahatlıkla izleyebilirsiniz. İp kameraların yüksek görüntü sağlamasındaki neden ise CCD lensler kullanılmasıdır. CCD lensler standart bir kameraya göre çok daha yüksek çözünürlükte ve kalitede görüntü elde edilmesini sağlarlar. İp kameralar network hatlarına CAT–5 ve CAT–6 kablolar aracılığı ile bağlanabilir. Kablosuz olarak kullanılan network ağlarına ise gerekli olan wireless ayarlamalarının yapılması ve şifre doğrulamasının yapılmasının ardından kolaylıkla bağlanabilmektedir.

Ip Kamera İşleri

Güvenlik kamerası işleri bakımından firmamız uzun bir zamandır hizmet vermekte ve buna bağlı olarak da sizlere yardımcı olmaya çalışmaktadır. Bu anlamda firmamız gereken işlemleri başarılı bir biçimde yürütmekte ve sizlerin konu ile alakalı endişelerini en iyi bir biçimde tabi ki de gidermektedir. Hizmetlerimizin detaylarına yazımızın devamında ulaşabileceğinizi bilmelisiniz.

Kamera işi olarak çok farklı işlemlerimizin olduğunu söyleyebiliriz. Bunlardan bir tanesi olarak ip kamera özelliğini belirtebiliriz. Bu kamera sistemi içerisinde birçok şeyi başarıyla yürütmeye uğraşmaktayız. Bunda da başarılı olmaya çalıştığımızı ve hatta bunu yaptığımızı sizlere sonuna kadar söyleyebiliriz. Bu kameranın öncelikli olarak özelliklerini belirtmek gerekirse bir kere bu kamera için hiçbir aparata ihtiyaç duyulmamaktadır. Ayrıca herhangi bir kart ve kayıt cihazına da gerek yoktur. Sonrasında ise bu kamera özelliğini cep telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan kesintisiz olarak izleyebilmektesiniz. Bu sayede kameranın özelliğinden en iyi bir biçimde yararlanabilirsiniz.

Ip kamera özelliğinin kullanım alanları oldukça çeşitlidir. Bunların üç ana başlık altında toplandığını net olarak söyleyebiliriz. Bunlardan ilki olarak uzaktan görüntüleme sistemini sayabiliriz. Uzaktan görüntüleme işi esnasında trafik, bilimsel görüntüleme ya da bebek bakım telsizleri yer almaktadır. Diğer bir seçenek olarak da güvenlik işini sayabiliriz. Bunun içerisinde ise mağaza zincirleri, ofis görüntüleme ve hastaneler yer almaktadır.

En son olarak da web uygulamaları seçeneği gelmektedir. Bunun da içerisinde ise turizm, kampüs ve okul uygulamaları gelmektedir. Biz ise firma olarak tüm bu hizmetlerimiz içerisinde elimizden geleni yapmaya çalışarak sizlere daima yardımcı olmaya çalışmaktayız. Tüm bu kameraların yerleşimi esnasında ise biz titiz bir biçimde çalışmaktayız. Bu konuda da rakipsiz olduğumuzu unutmamalısınız.

Kurmakta olduğumuz ip kameraların fiyat aralıkları da tam olarak sizlere yöneliktir. Bu anlamda biz piyasa fiyatlarını buna göre incelemekte ve sizlere buna göre bir aralık çıkarmaya çalışmaktayız. Bu anlamda başarılı olduğumuzu söyleyebiliriz.

Firmamız ile çalıştıktan sonra firmamızın kalitesini, profesyonelliğini ve kurumsallığını hem tanıdıklarınıza hem de tanımadıklarınıza tavsiye ederek bizim iyi anlamda gelişmemize daima katkıda bulunabilirsiniz. Bu sayede firmamızın siz değerli müşterilerimize daha iyi bir hizmet sunmasına olanak tanıyabilirsiniz. Bu da firmamızın kalitesini gösteren bir etmen olarak göz önüne çıkmaktadır.

Siz de hemen ip kamera anlamında bize güvenin ve firmamızın işinde ne kadar başarılı olduğunu anlama fırsatını yakalayın. Bu aşamada iş açısından biz elimizden geleni yapmaktayız. Ayrıca da firmamıza hem satış noktamızdan hem telefonla danışma hattımızdan hem de internet adresimizden ulaşabileceğinizi unutmamalısınız. Bu da firmamızın yapmış olduğu iş bazında sizleri ne kadar önemsediğinin net göstergesidir. Daha fazla bilgi ve detay için bizimle her zaman iletişime geçebileceğinizi söyleyebiliriz. Haydi, bizimle çalışmak için tabi ki de acele etmelisiniz.

İp Kameranın Avantajları

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte güvenlik sistemleri de oldukça gelişti. Güvenlik kameralarının birçok farklı özelliği barındırması ve bunun yanında rekabet ortamı sebebiyle fiyatlarının da uygun olması, güvenlik kamerası kullanımı arttırdı. Eski dönemlerde yalnızca bankalarda ve büyük firmaların girişlerinde kullanılan bu kameralar günümüzde neredeyse tüm işyerlerinde, evlerde ve okullarda kullanılmaya başlandı. İlk etapta hırsızlığa karşı önlem olarak kullanılan bu kameralar, artık denetleme amacıyla da kullanılıyor. Ülkemizdeki tüm şehirlerde kurulan ya da kurulmaya başlanan mobese kamera sistemleri bunların en güzel örneği.

İp kamera, sabit kamera, doom kamera gibi çeşitleri bulunan güvenlik kameraları farklı özelliklere de sahip olabiliyorlar. Artık ses kaydı yapabilen, hareketi algılayabilen, zoom yapabilen ya da vücut ısısına göre hareket edebilen kameralar mevcut durumda.

Son dönemde kameralı güvenlik sistemleri evlerimizin içlerinde de kullanılmaya başlandı. Eğer evdeki bireylerin her ikisi de çalışıyor ise evdeki günlük işler ve çocuk bakımı gündelikçi adı verilen kişilere bırakılıyor. Genel olarak evde kimse yokken, yalnız başlarına çalışan bu gündelikçeler konusunda endişe eden kişiler evlerinde güvenlik kameralarını kullanıyorlar. Bu güvenlik kameraları sayesinde 7/24 istedikleri alanı kayıt ederlerken, istedikleri zamanlarda da bu görüntüleri izleyebiliyorlar. En gelişmiş kamera sistemi olan ip kamera, evlerde ve işyerlerinde bu şekilde denetim işlemleri için sıkça kullanılmaktadır.

İp kameralar, aldıkları görüntüleri ve sesleri, hiçbir kart, aparat ya da kabloya ihtiyaç duymadan internet üzerinden aktarabilme imkânına sahiptirler. İnternet çağında yaşadığımız göz önünde bulundurulursa, insanların en çok tercih edebileceği kamera çeşidi ip kameralardır. Ancak günümüzde ip kamera kullanımı yeterli düzeyde değildir. İnsanlar çoğunlukla ip kameralar yerine sabit kameraları tercih ederek daha ekonomik seçimler yapmaya çalışmaktadır. Ancak ip kameralar diğer kameralara göre birçok avantaj sağlamaktadır.

Günümüzde üretilen ip kameralar, 1 mega pikselden 29 mega piksele kadar farklı lens kalitelerinde üretilmektedir. İhtiyacınız olan netliği rahatlıkla ip kameralarda bulabilirsiniz. İp kameralar görüntü kaydının yanında ses kaydı da yapma özelliğine sahiptir. Dilediğinizde hareket algılayıcıları, gece görüşü ya da termal algılayıcılar gibi özellikleri de ip kameranıza ekletebilirsiniz. İp kameraların en önemli özelliği ise görüntü aktarımını kablolar aracılığıyla değil internet üzerinden yapmasıdır. Bu özellik sayesinde 300 km. mesafeden ip kameranın görüntüsüne canlı olarak ulaşabilirsiniz. Bunun için yanınızda internet bağlantısı bulunan bilgisayar, notebook ya da cep telefonu bulundurmanız yeterlidir. Bu cihazlara yüklenen programlarda dilediğiniz anda kameradan canlı görüntü alarak bunu kaydedebilir ve aynı anda birden çok kameranızın görüntüsünü inceleyebilirsiniz.

İp kamera teknolojisini diğer kameralardan ayıran bir özellik de kolay kurulumudur. Eğer sistemin altyapısı hazır ise 10 adetlik bir ip kameralı sistemin kurulumu yalnızca 15 dakika sürmektedir. Gün geçtikçe daha da yaygınlaşan ip kameralar, yakın zamanda etrafımızdaki tüm güvenlik sistemlerinin vazgeçilmezi olabilir.

İp Kameranın Faydaları Ve Kullanıcılara Sağladığı Avantajlar

Güvenlik sistemlerinde kullanılan kameralardan bir tanesi de ip kameralardır. Günümüzde birçok işletme ve özel kişiler kamera sistemlerinde ip kamera tercih etmekte ve sistemlerini bu şekilde kurdurmaktadırlar. İp kameralar evlerde de sıklıkla kullanılmaktadır. Evlerin uzaktan kontrolü ya da bebek bakıcılarının kontrolü gibi amaçlarla da ip kameralar tercih edilmektedir. İp kamera kullanılması biraz maliyetli bir sistem kurulmasını gerektirse de görüntü kalitesi, kurulum kolaylığı, ulaşım olanağının çok rahat olması nedeniyle yaygın olarak kullanılmaktadır.

İp kamera almadan önce araştırma yapılması ve ihtiyaçlara uygun ürünün alınması gerekmektedir. Bilinen, tanınan firmalardan bu kameraları satın almak önemlidir. Aksi halde belirli bir para harcayarak satın alınan kameralar yeterli düzeyde ihtiyacınızı karşılamayabilir. Güvenlik sistemlerinde kullanılan ip kameranın birçok faydaları bulunmaktadır. İp kameraların kullanıcılara sağladığı faydalardan bir tanesi de kamerayı kablosuz olarak ta kullanılmasıdır. Bu sayede kablo maliyeti olmadığı için genel maliyette bir düşme olur ve kablo pisliği olmadığından dolayı görüntü kirliliğinin de önüne geçilmiş olur. Kablosuz olarak kurulan bir ip kamera çok uzun mesafelerde bile görüntü ve ses transferi yapabilir.

Network sistemine dâhil herhangi bir bilgisayardan kısa bir sürede görüntü elde edilebilir. Eğer mevcut olan network ağının dışından bir yerde görüntü elde etmek isteniliyorsa bu işlemde oldukça kolay bir şekilde yapılmaktadır. Güvenlik kamerasının ara yüzüne girmek için herhangi bir bilgisayar ve internet bağlantısı yeterli olmaktadır. Dünyanın her yerinde internet bağlantısı ile kameraya ait görüntüler ve sesler izlenebilmektedir. Artık cep telefonlarından bile ip kameraların görüntülerine rahat ve kolay bir şekilde ulaşılmaktadır. İp kameraların birçoğunda daha yüksek kalitede görüntü elde edilmesi için CCD lensler kullanılmaktadır.

İp kameranın kullanıcılara sağladığı avantajlardan bir tanesi de görüntü kalitesidir. Normal kameralara göre çok daha kaliteli görüntüler sunan ip kamera çözünürlüğü ile oldukça profesyonel çözümler sunmaktadır. İp kameralar kendi içlerinde bir işletim sistemleri barındırırlar. Bu yüzden kameranın aldığı görüntüleri izleyebilmek için ekstra bir program kurulumuna ihtiyaç yoktur. İp kamera üzerinde bulunan sensor sayesinde kameranın etki alanındaki herhangi bir hareket sonucunda sisteme tanımlanan cep telefona sms ya da mail yoluyla bildirim yapılabilir. İp kameraların kurulumları da oldukça kolay olmaktadır. Özellikle kablosuz olarak kurulan kamera sistemleri hem maliyeti düşürür hem de kablolardan dolayı oluşan kablo kirliliğini engellemektedir.

İp kameralar sadece gündüz görüşlerinde değil, gece görüşlerinde oldukça yüksek kalitede görüntü aktarımı yaparlar. Güvenlik sisteminin kurulması aşamasında network kablosu olarak fiber kablo kullanılırsa görüntü taşıma kapasitesi oldukça fazla mesafelere kadar çıkmaktadır. Network ağında bulunan ip aralığının müsaade ettiği sürece ve kabloların takılması için gerekli portların bulunduğu sürece istenildiği kadar ip kamera sistemlere dâhil edilebilir.

Gece Görüşlü Kamera Özelliği

Firmamız kalite ve başarı anlamında güvenlik kameralarının üretimini yapmakta ve sizlere buna göre yardımcı olmaya çalışmaktadır. Bunlardan bir tanesi olarak da gece görüşlü kamera seçeneğini sayabileceğimizi bilmelisiniz. Bu konuya bağlı olarak firmamız elinden geleni düzgün bir biçimde yapmaya çalışarak sizlerin konu ile alakalı endişelerini daima gidermektedir.

Bu kameraların kurulumu açısından hizmetlerimiz oldukça çeşitli olmaktadır. Bunlardan bir tanesi olarak kurulum aşaması içerisinde gerekli ekipmanın hazırlanmasını yapmaktayız. Bu konuya şöyle bakmak gerekirse ilk önce sizin ya da firmamızın seçtiği kamerayı belirlemekteyiz. Daha sonra ise bu kameralara gece görüşü özelliğini eklemekteyiz. Böylece kameraların sorunsuz bir biçimde çalışmasına vesile olmaktayız. Bu da firmamızın farkını ortaya koyan bir etmen olarak göz önüne çıkmaktadır. Sonrasında ise bu gece görüşlü kamera seçeneklerini istediğiniz bir bölgeye hemen yerleştirmekteyiz. Bu sayede sizlerin konu bazında hiçbir sorun yaşamamasını bu şekilde engellemekteyiz. Bu da firmamızın profesyonelliğini en iyi bir biçimde göstermektedir.

Fiyat konusunda da firmamız sizlere yönelik olarak elinden geleni yapmaya çalışmaktadır. Öncelikli olarak piyasadaki fiyatları düzgün bir biçimde incelemekte ve sizlere de buna göre bir aralık sunmaya uğraşmaktadır. Şunu belirtmek gerekirse bu aralıklar sizleri asla üzmeyecek ve de firmamıza belli bir payda katkıda bulunacak aralıklar olarak göze çarpmaktadır. Zaten bu aşamada biz kalitemizi sizlere net olarak göstermekteyiz.

Firmamızın kurmuş olduğu kameralar ile alakalı bir sorun yaşadığınızda bunu bize her zaman ve koşulda bildirebileceğinizi bilmelisiniz. Biz firma olarak sizlerin tüm bu sorunlarına servisimiz ile düzgün şekilde çözüm bulmaya çalışmaktayız. Bu da firmamızın alanındaki başarısını göstermektedir. Bu anlamda firmamızdan daha iyisini bulamayacağınızı unutmamanız oldukça gereklidir. Ayrıca satış noktalarımızdan, telefonla danışma hattımızdan ya da web adresimizden bize ulaşabileceğinizi sizlere hatırlatmakta büyük bir yarar görmekteyiz. Gece görüşü ile alakalı olarak sizlere daima yardımcı olacağımızı bilmeniz gerekmektedir. Bu da firmamızın mükemmelliğini belli etmektedir.

Hemen siz de gece görüşlü kamera hizmeti anlamında firmamızın başarısına güvenin ve firmamızın bu anlamda ne kadar harika özelliklere sahip olduğunu anında anlayın. Bizi tercih ettiğiniz için asla pişman olmayacağınızı sizlere söyleyebiliriz. Bu konu bakımından bizim profesyonel değerlere sahip olduğumuzu herkes bilmektedir. Yine de bu konuda da sormak istediğinizi türden soruları firmamıza daima sorabilir ve bu sayede aklınızda herhangi bir soru işareti kalmasını bu şekilde engelleyebilirsiniz. Bu da firmamızın işindeki başarısı olarak göz önüne çıkmaktadır. Gece görüşü kamera işinde bizim rakipsiz olduğumuzu unutmamalı ve tercih etmeniz gereken firma olarak bizi kesinlikle belirlemelisiniz. Konu ile alakalı olarak daha fazla bilgi için hemen bizimle irtibata geçmelisiniz. Bu sayede hem gece görüşü olan hem de diğer özelliklere sahip kameralarımıza anında ulaşabilirsiniz.

Dome Kameranın Özellikleri

Elektronik güvenlik sistemlerinde kullanılan kamera türlerinden bir tanesi de dome kameralardır. Dome kamera genellikle kapalı mekânlarda kullanılmaktadır. Güvenlik amacı ile kullanılan bu kameralar geniş açılı ortamların kontrol edilmesi için rahatlıkla kullanılır. Dome kameraların farklı çeşitleri bulunur. Mini, speed, smart ve gece-gündüz çeşitleri bulunmaktadır. Dome kamera adını kubbe kelimesinden almıştır. Şekli kubbeye benzer, kameranın dışında plastik malzemeden oluşan bir kapak bulunur. Dome kameralar, şekil itibari ile diğer güvenlik kameralarına göre daha şıktır.

Güvenliğin sağlanması için kullanılan dome kameralar alışveriş merkezlerinde, büyük mağazalarda sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca askeri bölgelerde ve havaalanlarında da sıklıkla dome kamera kullanılmaktadır. Dome kameraların kullanılması da oldukça kolaydır. Bu tür kameraların birçok avantajı bulunmaktadır. Dome kameraların en büyük avantajlarından bir tanesi caydırıcı özelliğinin olmasıdır. Kameranın lensi direkt olarak belli olmadığı için kameranın nereye doğru baktığı ve çekim yaptığı tam olarak belli olmaz. Bu yüzden kötü niyetli kişiler için oldukça caydırıcı bir özelliği bulunur. Özellikle market ve eczane gibi hırsızlık ihtimali yüksek olan yerlerde dome kamera kullanılarak hırsızlık ihtimali minimum düzeye indirilmiştir.

Dome kameraların temizliği de oldukça kolay olmaktadır. Normal kameralardaki lenslerin zamanla tozlanması sonucu temizlik yapılması gerektiğinde oldukça titiz davranmak gerekmektedir. Lenslerin temizlenme işlemi oldukça zor bir işlemdir. Ancak dome kamera temizliği diğer kameralara göre çok daha kolay ve hızlı yapılmaktadır. Kameranın dışında bulunan plastiğin temizlenmesi kameranın sağlıklı bir çekim yapması için yeterli olmaktadır. Dome kameraların kompakt bir yapısı bulunur ve bu yüzden de kurulumu ve montajı oldukça kolay olmaktadır. İstenilen yere birkaç adet vida ile kolay bir şekilde vidalanabilir.

Boyut olarak da diğer kameralardan daha küçük boyutlarda olan dome kameraların dışında muhafazası olduğu için hiçbir etmenden dolayı bakış açısının değiştirilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Özellikle çocukların olduğu alanlarda kamera ile oynayarak kameranın baktığı noktanın değiştirilmesi dome kamera sayesinde engellenmektedir. Kameralar sadece yetkili kişiler tarafından hareket ettirilebilir. Genel olarak iç mekânlarda kullanılan dome kameralar nadiren de olsa dış mekânlarda da kullanılabilmektedir. Dış mekânlarda kullanılabilir olmasının sebebi de dome kameranın dışında bulunan plastik koruyucu maddenin sağlamlığıdır. Dome kamera etrafında bulunan plastik malzeme dome kamera lensinin zarar görmesini engellemektedir. Dome kameralar güneş ışığından etkilenmez ve normal çekimlerine devam ederler. Bunun dışında yağmur ve kar gibi etkenlerden de etkilenmeden çalışmasını sürdürmektedirler.

Diğer kamera çeşitlerine göre daha estetik bir görüntüsü olan dome kameralar kayıt cihazlarına bağlanarak ta kullanılabilir. Sadece anlık görüntü alınmaz bu sayede kayıt olanağı da bulunmaktadır. Dome kameralara bağlanılacak olan kayıt cihazlarını almadan önce hangi çözünürlükte kayıt yapılacağı ve ne kadar süre kayıt yapılacağı iyi değerlendirilmeli ve buna göre uygun olan bir kayıt cihazının alınması gerekmektedir.

Dome Kameralar ve Kullanım Alanları

Evlerimizde ve işyerlerimizde güvenlik sistemleri kameralar ile sağlanmaktadır. Teknolojinin de gelişmesiyle kamera sayıları da her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz dönemlerde yalnızca bankaların girişlerinde ve büyük firmaların binalarında kullanılan kamera sistemleri artık neredeyse tüm işyerlerinde ve apartman girişlerinde mevcut. Belirli bir alanın görüntüsünü 7/24 izleme ve kaydetme imkânı sunan kameralar, ilk etapta hırsızlık olaylarının önüne geçmek amacıyla kullanılmaktaydı. Ancak günümüzde çoğu işyeri, işçi denetleme imkânı sebebiyle de bu güvenlik kameralarını tercih ediyor. Sabit kamera, dome kamera ve ip kamera olmak üzere üç çeşide ayrılan bu kameralar, son dönemde evlerimizde de sıkça kullanılmaya başlandı. Bunun başlıca sebebi günümüz şartlarında evde yaşayan bireylerin tamamının bir işe sahip olması ve evin gün içinde boş durması olarak gösterilebilir.

Bayanların çalışma temposundan dolayı günlük temizlik ve yemek hazırlamak gibi işlere zaman ayıramamasından dolayı gündelikçi sistemi ile yardım alınmaktadır. Bu sistemde de gündelikçi bayanlar genellikle evde kimse bulunmadığı zamanlarda çalıştığından ev sahipleri evlerini istedikleri zaman izleme ihtiyacı duyarlar. Evlerinin istedikleri alanlarına yerleştirile kamera sistemleri de onlara iş yerlerindeyken ve şehir dışındayken bu kameralara bağlanarak canlı görüntü alımını sağlamaktadır.

Teknolojinin tüm getirilerinin kullanıldığı güvenlik kamerası sektöründe farklı markalara ve farklı modellerde üretilen kameralar bulunmaktadır. Bu kameralardan en yaygın olarak kullanılan kamera türlerinden biri dome kameralardır. Dome kelimesi Türkçe kubbe anlamına gelmektedir. Bu ismin verilmesinin sebebi kameranın şeklinden dolayıdır. Gayet şık bir görüntüye sahip olan dome kameralar, genellikle iç mekânlarda kullanılmaktadır. Ofislerde, okulların koridorlarında, hastane koridorlarında ve bunlara benzeyen alanlarda kullanılan kameralar diğer kameralara göre de birçok avantaj sağlamaktadır.

Herhangi bir dome kamera modeli, kapalı bir mekâna monte edildiğinde gayet şık bir görüntü sunar. Ayrıca küçük bir yapıya sahip olduğu için kolay fark edilmez. Diğer kamera çeşitleri dome kameralara göre oldukça büyük olduklarından kapalı mekânlarda kötü bir görüntü sunarlar. Ekonomik açıdan ele alındığında da diğer kameralara göre oldukça avantajlıdır. Çok sayıdaki kamera üreticisi marka, dome kamera üretimini ve satışını gerçekleştirmektedir. Sipariş ettiğiniz bir dome kamera, elinize kullanıma hazır bir biçimde ulaşır. Bu açıdan da oldukça fazla tercih edilmektedir. Montaj aşaması da oldukça basittir. Kapalı mekânlarda duvarlara ya da tavana 3 adet vida ile rahatlıkla montajı yapılabilir. Herhangi bir kamera ayağı gerektirmez. Bu sebeple de oldukça az yer kaplar. Temizlenmesi de oldukça basittir. Diğer kameralarda lensin özenle temizlenmesi gerekirken bu kameralarda yalnızca etrafındaki kubbe şeklinde camın temizlenmesi yeterlidir. Herhangi bir tozlanma ya da kirlenme sorununda sistem aksamadan bir bez yardımıyla temizlenerek kayıt işlemine devam edebilir. Kamera çeşitleri arasında en ekonomik ve en kolay kullanıma sahip olan kameralar olan dome kameraların sayısı her geçen gün artmaktadır.

Dome Kameranın Avantajları

Güvenlik kameraları, belirli bir alandan kesintisiz olarak görüntü alan ve istenildiğinde bu görüntülerin kaydedilmesini sağlayan cihazlardır. Artık tüm iş yerlerinde, apartman ve sitelerin girişlerinde, ofislerde, okullarda ve fabrikalarda kullanılan güvenlik kameraları teknolojinin de gelişmesiyle büyük bir değişime uğramıştır. İlk icat edildiği dönemde sabit olarak kısa süreli kayıt alabilen güvenlik kameraları, günümüzde hareketli olarak, yaklaşık 10 gün süreli aralıksız kayıt alabilmektedir. İstenildiğinde gece görüşü özelliği olan, harekete ve ısıya duyarlı kameralarda kullanılabilmektedir. Kameralar kendi aralarında da üçe ayrılmaktadır. Dome kamera, ip kamera ve sabit kamera olarak ayrılan kameraların günümüzde en yaygın olarak kullanılan türü dome kameralardır.

Dome kelimesi Türkçede kubbe anlamına gelmektedir. Kameranın ismi de görüntüsünden gelmektedir. Genellikle tavana ya da duvara asılan bu mini kameraların etrafında kubbe şeklinde bir cam yüzey bulunmaktadır. Oldukça ufak ve şık bir görüntüye sahip olan dome kameralar genellikle kapalı alanlarda kullanılmaktadır. Okul ve hastane koridorları ve ofisler dome kameraların en yoğun biçimde kullanıldığı alanlardır. Dome kameralar kendi arasında da özelliklerine göre ayrılmaktadır. Mini dome kamera, speed dome kamera, smart dome kamera ve D/N dome kamera olmak üzere dörde ayrılırlar. Genel olarak dome kameralar 360 derecelik bir görüş açısına ihtiyaç duyulan alanlarda kullanılmaktadır. Halk arasında hareketli kamera olarak da adlandırılmaktadır.

Dome kameralar diğer kamera türlerine göre kullanıcılarına birçok avantaj sunar. Bu avantajlardan ilki sahip olduğu şık görünümdür. Oldukça ufak ve ayaklıksız bir yapıya sahip olan dome kameralar, hem görüntü kirliliği yaratmazken hem de zor fark edilirler. Diğer kamera türleri daha büyük bir yapıya sahip olduğu için kapalı alanlarda tercih edilmezler. Ekonomik olarak da diğer kameralara göre avantajlıdır. Kamera üretiminde öncü olan markaların tamamı dome kamera üretimini gerçekleştirmektedir. Bu sebeple kullanıcılar rahatlıkla uygun fiyatlarda dome kameralara sahip olabilirler. Siparişi verildikten sonra kullanıma hazır bir halde müşterilere ulaştırılmaktadır. Kullanıcılara yalnızca diledikleri alanlara monte etme işlemi kalır. Monte işlemi de oldukça kolaydır. 3 adet vida kullanılarak monte etme işlemi tamamlanır.

Temizliği ve bakımı da diğer kameralara göre oldukça kolaydır. Herhangi bir kirlenme, tozlanma, kar ya da yağmur suyu gibi etmenler kameraların lenslerinin görüşünü bozduğunda özel olarak lensler temizlenmelidir. Ancak dome kameralarda kubbe şeklinde camların bezle silinmesi yeterli olacaktır. Dış taraftaki cam kubbenin genelde renginin koyu olması, içerisinde bulunan kameranın hangi yöne baktığını göstermemektedir. Bu da caydırıcı bir özelliğe sahip olmasını sağlar. Ayrıca dış kubbe sebebiyle lense ulaşmakta mümkün olmadığından yetkili kişiler haricinde kameranın yönü değiştirilemez. İç mekânlardaki kadar yoğun olmasa da dış mekânlarda da kullanılan dome kameralar hiçbir şekilde güneş ışınlarından etkilenmezler. Bunun ana sebebi yine dışarısında bulunan koyu renkteki dış kubbedir. Bu cam ışığı keserek kameranın lensinin zarar görmesini engeller.

Dome Kamera Firmamız

Güvenlik kamerası ile alakalı olarak ülkemizin birçok yerinde uzun yıllardır hizmet vermekte ve siz değerli müşterilerine buna göre faydalı olmaya çalışmaktadır. Bu anlamda yer almakta olduğumuz sektör içerisinde en iyisini temsil etmekte olduğumuzu da bilmeniz gerekmektedir. Firmamızın hizmetlerinden birisi olarak da dome kamera işini sayabiliriz. Bu servisimizin de birçok detayı bulunmaktadır. Ama bu yazı içerisinde biz kameranın her özelliğinden sizlere bahsederek sizlerin konu ile alakalı sıkıntılarını gidermeye çalışacağız.

Her şeyden önce bu kameraların ne anlama geldiğini söylemekte yarar görmekteyiz. Bu kameralar güvenlik kamerası olarak işlev vermektedir. Ancak bu konu ile alakalı olarak üretmekte olduğumuz kameraların kubbe şeklinde olduğunu söyleyebiliriz. Bu da üretimini yaptığımız kameraların ne kadar farklı olduğunu sizlere göstermektedir. Genellikle şık bir tasarımı bulunmaktadır. Ayrıca bu kamera şekli ofislerde, okullarda ve hastanelerde kullanılmaktadır. Şunu belirtmek gerekirse odanın belli bir kısmında küçük bir yer kaplayan bu kameralar sizlere en iyi bir biçimde yardımcı olmaktadır. Ekonomik açıdan da dome kamera özelliği son derece uygun aralıklara sahiptir. Bu anlamda firmamızın ürettiği kameraların kalitesine nazaran sizlerden oldukça basit fiyatlar istediğimizi söyleyebiliriz. Kendi kendini muhafaza edebilmektedir. Bu da lensinden kaynaklanmaktadır.

Koruma açısından da bu kameraların oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bu kameraların görüş açısı dış kubbedeki lens ile kapatılmaktadır. Bu da kameranın hangi açıya ne kadar süreyle baktığı anlaşılamamaktadır. Bu da kötü niyetli kişileri engelleyen bir faktör olarak tabi ki de göz önüne çıkmaktadır. Zaten bu konu ile alakalı olarak firmamız elinden gelenin en iyisini yaparak sizlerin konu ile alakalı sıkıntılarını anında gidermektedir. Son olarak şunu söylemek gerekirse bu kameralar güneşten etkilenmemektedir. Yetkilisi olarak da bu kameralar onlardan başka kişi tarafından da hareket ettirilememektedir. Bu da kameraların ve üreticisi olan firmamızın işinde oldukça uzman ve profesyonel olduğunu göstermektedir. Ayrıca kameraların kurulumu esnasında da ilerleyen zamanlarda herhangi bir sorun yaşanmaması adına biz işimizi titizlikle yürütmekteyiz. Bu da firmamızın farkını net bir biçimde göstermektedir.

Dome kamera servisi ile alakalı olarak firmamıza daima güvenebilir ve firmamızın imkânlarından sonuna kadar yararlanabilirsiniz. Bu anlamda firmamıza sormak istediğiniz türden soruları günün her saati web adresimiz aracılığıyla daima sorabilirsiniz. Neticesinde ise firmamızın bu sorulara ne kadar tatmin edici yanıtlar verdiğini görerek firmamızın kalitesini buradan da anlayabilirsiniz. Firmamızın amacının sizlere kaliteli ve işinde uzman bir hizmet fırsatı sunmak olduğunu unutmamalı ve bizi tercih ettiğiniz için asla mağduriyet yaşamayacağınızı bilmelisiniz. Bu anlamda bize ulaşarak güvenlik kamerasındaki kurumsallığımızı bu şekilde anlayabilirsiniz. Zaten bu konu bazında firmamızın yanına yaklaşabilecek başka bir firma olmadığını da hatırlatabiliriz. Haydi, daha fazlası için hemen bize ulaşmalısınız.

Son Teknoloji İp Kameralar

Artık günümüzde ne tarafa bakarsak güvenlik kameralarını görmemiz mümkün. Eski dönemlerde yalnızca bankalarda ya da büyük firmalarda bulunan bu güvenlik kameraları, artık tüm işyerlerinde, apartman ve site girişlerinde, ev ve iş yerlerinin iç mekânlarında kullanılmaktadır. Genel olarak adındaki gibi güvenlik amacıyla kurulan bu sistemler, kişilere diledikleri bir bölgeyi 7/24 izleyerek kaydedebilme imkânı sunmaktadır. Günümüz teknolojisiyle gelişen güvenlik kamerası sistemleri, kullanıcıları çok fazla çeşit ve özellik sunmaktadır. Kendi aralarında sabit kamera, ip kamera ve dome kamera gibi çeşitlere ayrılan güvenlik kameraları, özellilerine göre gece görüşlü, termal, ses kayıtlı gibi farklı özelliklere de sahip olabilirler.

Özellikle hırsızlık olaylarına karşı bankalarda, kuyumcularda, fabrikalarda ve büyük firmalarda kullanılan kameralar artık evlerimizin içlerinde de kullanılmaktadır. Bayan nüfusunun çalışma oranı yükseldikçe evlerdeki günlük işler için de gündelikçiler tutulmaya başlanmıştır. Çoğu zaman evde kimse yokken, evlerdeki temizlik, çocuk bakımı ve yemek hazırlama gibi gündelik işlemleri gerçekleştiren bu kişiler güvenlik kamerası sistemleri ile denetlenmektedir. Kişiler evlerini ve çocuklarını emanet ettikleri bu kişileri, iş yerlerinde ya da şehir dışında dilediği gibi canlı olarak izleyebilirler. Bu sayede de gözleri arkada kalmamış olur. İşyerlerinin iç mekânlarında kullanılan kameralar ise hırsızlık, tartışma ya da kötüye kullanma gibi olayları kayıt altına almak amacıyla kullanılmaktadır.

Kamera çeşitleri arasından ip kameralar, en gelişmiş sistemlere sahip kameralardır. İp kamera, belirli bir bölgeyi izlemek ve kayıt altına almak için network ya da internet bağlantınızdan faydalanarak, kablolu veya kablosuz kullanım seçeneği sunan bir kamera teknolojisidir. Bu kameralar diğer güvenlik sistemlerinde olduğu gibi ekstra bir aparata, kartlara ve kayıt cihazlarına ihtiyaç duymamaktadır. İp kameralar tarafından kaydedilen bölgeden, ses ve görüntü alımını bilgisayarınızdan, laptopunuzdan ve telefonunuzdan rahatlıkla yapabilirsiniz. Günümüzde artık her bilgisayarın internet bağlantısına sahip olması, akıllı telefonlarda da internetin bulunması ip kameraların kullanımını oldukça kolaylaştırmaktadır. Günümüzde hala yoğun bir biçimde kullanılmaya başlanmayan ip kamera, internet kullanım ücretlerinin git gide düşmesiyle yaygınlaşmaya başlamıştır. İlerleyen dönemlerde bu tür kameraları daha fazla görmeye başlayabiliriz.

Bir ip kamera, diğer kameralara göre birçok farklı avantaj sunmaktadır. Bunlardan en önemlisi kablosuz olarak kullanım imkânıdır. 300 km. uzaklıktaki bir bölgenin görüntüsü kablosuz olarak izlenerek kayıt altına alınabilmektedir. Kurulumları son derece kolaydır. Gerekli olan altyapı eğer kurulu ise, 10 ip kamera bulunduran bir sistemin kurlumu yalnızca 15 dakika sürmektedir. Bir adet kamera çeşitli aparatlar kullanılarak aynı anda farklı yerlere görüntü gönderebilir. Bilgisayarınıza kurduğunuz özel programları sayesinde aynı anda birden çok kameranızı izleme imkânı sunmaktadır. Siz de uygun bir fiyata ev ya da işyerinizi güvence altına almak isterseniz birçok üstün özelliği olan ip kameraları tercih edebilirsiniz.

Nvr Kayıt Cihazı Servisi

Kayıt cihazı servisi anlamında günümüzde birçok firma hizmet vermektedir. Bu anlamda piyasada yer almakta olan çoğu firma hem kalite hem de profesyonellik anlamında çeşitli sıkıntılar yaşayabilmektedir. Ancak bu noktada kurumsallığıyla olaya başarılı bir biçimde yönelmekte olan firmamız sizlere en iyi bir biçimde yardımcı olmaktadır. Bu da firmamızın farkını sizlere anında ispat etmektedir. Firmamızın hizmetlerinden bir tanesi olarak da nvr kayıt cihazı işini sayabiliriz. Bu anlamda firmamız alanında en iyisi olduğu için sizlere de buna göre bir hizmet sunmayı kendisine amaç edinmektedir.

Bu kayıt cihazının üretilmesi işi esnasında biz titizlikle çalışmaktayız. Çünkü üretimini yapmakta olduğumuz cihazların alanında en iyisi olması bizim açımızdan oldukça önemli bir konu olarak göz önüne çıkmaktadır. Bu da firmamızın işindeki kalitesini sonuna kadar göstermektedir. Bu kayıt cihazlarının üretilmesinin ardından ise pazarlanması işi gelmektedir. Bu konuda da biz geniş kapsamlı çalışarak sizlere güzel bir biçimde aracı olmaya uğraşmaktayız. Bu da firmamızın mükemmelliğini göstermektedir.

Üretimini yapmakta olduğumuz nvr kayıt cihazı özelliklerine bakacak olursak bu anlamda biz en kalitesini sizlere sunmaktayız. Bu anlamda üretimini yaptığımız kayıt cihazlarını apartmanlarda ya da başka bir kurumda kullanabilirsiniz. Bu kayıt cihazları IP ile alakalı olarak hizmet vermektedir. Ayrıca bu kayıt cihazları esnek yapıya sahip olduğundan dolayı birçok yer içerisinde başarılı olarak kullanılabilmektedir.

Fiyat konusuna da bakacak olursak biz bu anlamda sizleri üzmeyecek aralıkları belirlemeye uğraşmaktayız. Sonrasında ise piyasa çalışmalarımızı yürüterek bu şekilde bir aralık sunmaktayız. Şunu söyleyebiliriz ki biz konu bazında en iyisi yapmaktayız. Böylece sizlerin konu ile alakalı endişelerini sonuna kadar gidermeye en iyi bir biçimde uğraşmaktayız. Bu da firmamızın profesyonelliğini gösteren etmenlerden birkaç tanesi olarak sizlerin karşısında durmaktadır. Buradan da anlaşılacağı üzere biz elimizden geleni yaparak sizlere en iyisini vermekteyiz.

Hemen siz de nvr kayıt cihazı anlamında firmamıza güvenin ve firmamızın bu iş içerisinde bir numara olduğunu anlayın. Bu konu ile alakalı olarak firmamızı tercih ettiğiniz için asla pişman olmayacağınızı bilmenizde büyük bir yarar bulunmaktadır. Zaten piyasada bu işi yapmakta olan diğer firmaları inceleyecek olursanız firmamızın bu konuda sizler için zirveyi temsil ettiğini net olarak anlayabilirsiniz.

Güvenlik kameraları hizmeti vermekte olduğumuzu bilmelisiniz. Bu anlamda en iyi kameraları bu şekilde üretmekteyiz. Ayrıca kayıt cihazı hizmeti açısından da biz bu sektörde uzun yıllardır yer almakta ve sizlere de buna göre çalışmaktayız. Bu konuya bağlı olarak bize istediğiniz zaman başvurarak güveninizi bu şekilde belli edebilirsiniz. Diğer bilgi ve detaylar için internet adresimizin günün 24 saati tıklayabileceğinizi unutmamalısınız. Haydi, siz de bunların ışığında bizimle çalışmak için acele edin ve farkımızı bu şekilde görme fırsatını yakalayın.

Mor Lens Olayı

Lens, günümüzde hem insan gözünün net olarak görebilmesi hem de fotoğraf makinelerinin görüntüsünün daha yakınlaşması adına kullanılan bir şey olarak göz önüne çıkmaktadır. Bu anlamda firmamız da lenslerin düzgün bir biçimde üretilebilmesi adına hizmet vermekte ve bu konu ile alakalı olarak müşterilerine yardımcı olmaya çalışmaktadır. Bu anlamda müşterilerimizin hiçbir sorun yaşamaması adına biz elimizden geleni yapmaya uğraşarak sizlerin hiçbir sıkıntı çekmemesine bu şekilde vesile olmaktayız. Bu da firmamızın farkını gösteren bir etmen olarak daima göze batmaktadır. Lens anlamında diğer hizmetlerimizin detaylarına yazımızın devamında ulaşabileceğinizi bilmeniz gerekmektedir.

Öncelikle firmamızın üretimini yapmakta olduğu lenslerin özelliklerine değinmek gerekmektedir. Bu anlamda firmamız öncelikle siparişini aldığı lenslerin kullanım alanına bakmaktadır. Daha sonra ise buna göre üretim şeklini oluşturmaktadır. Sipariş aldıktan sonra ise firmamız titizlikle çalıştıktan sonra lens ya da özellikli olarak mor lens üretimini hızlıca yapmaktadır. Bu sayede sizlerin de hiçbir endişe taşımasına gerek kalmadan biz en iyisini yapmaktayız. Bu da firmamızın kurumsallığını ve kalitesini sizlere en iyi bir biçimde göstermektedir.

Firmamızın üretim seçeneklerinden bir tanesi olan mor lens olayına bakacak olursak firmamız bu anlamda elinden geleni yine yapmaktadır. Bu sayede sizler de işiniz için kullanacağınız bu renkli lensi en iyi bir biçimde tabi ki de kullanabilmektesiniz. Firmamızın ürettiği bu lenslerin güneş ışığına karşı son derece koruyucu olduğunu bilmeniz ve buna göre hareket etmeniz oldukça önemlidir. Böylece işimizdeki profesyonelliğimizi de anında anlayabilirsiniz.

Firmamızın hizmetleri ile alakalı olarak herhangi bir sorun yaşadığınızda bunu bize her zaman bildirebilir ve bu sorunun bir daha açılmamak üzere kalıcı olarak çözümlenmesini bu şekilde anında sağlayabilirsiniz. Bu noktada firmamız sizlere yönelik olarak çalışmakta ve mor lens esnasında da sizlere gereken fırsatları hızlı bir biçimde vermektedir. Ayrıca fiyat anlamında da biz gereken fırsatları siz değerli müşterilerimize sunarak aralıklarımızı buna göre belirlemekteyiz. Bu sayede firmamız açısından herhangi bir sorunla karşılaşmanıza bu şekilde son vermekteyiz.

Hemen siz de renkli bu lenslerin üretilmesi işi açısından firmamıza güvenin ve firmamızın işinde ne kadar başarılı, profesyonel ve kurumsalı olduğunu anlama imkânına sahip olabilirsiniz. Bu konu içerisinde sormak istediğiniz türden soruları her zaman bize sorabilir ve sormuş olduğunuz bu sorulara tatmin edici yanıtlar alabileceğinizi bu şekilde anlayabilirsiniz. Bu da firmamızın kurumsallığını sizlere kanıtlamaktadır. Daha fazla bilgi ve detay için web adresimizi anında tıklayabilirsiniz. Ayrıca da günün her saati bizimle alakalı merak ettiklerinizi de yine bu web adresi üzerinden anında öğrenebilirsiniz. Tüm bunların ışığında siz de bizimle çalışmak için acele etmelisiniz. Bizimle çalıştığınız için de asla pişman olmayacağınızı sizlere net bir biçimde tabi ki de söyleyebiliriz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.