Özgür Bilgi Kanalı

instagram takipçi

Instagram‘ın bireylerin ve işletmelerin markalarını genişletmesine olanak tanıyan büyüyen bir kanal olduğunu zaten biliyor olabilirsiniz. İşletmeler için özellikle bu, markanızı insanileştirmenin, gelecek çalışanların istihdamının sağlanması, ürün ve şirket kültürünü sergilemek, müşterileri memnun etmek ve yeni iş yaratmanın bir yoludur.

Ünlü olmadığınız sürece, Instagram üzerinde sıkı çalışmadan büyük bir takip gerçekleştirmek gerçekten zor.

Ortalama bir kişi veya işletme için aşağıdakilerinizin büyümesi zaman ve dikkat gerektirir. Neyse ki, kişisel veya profesyonel Instagram hesabınız için en az 1.000 kalite takipçisi toplamak için hemen yapabileceğiniz birkaç şey var. Önemli olan, zamanınızı ve çabanızın nereye yatırım yapacağını bilmektir – profilinizi kişiselleştirerek, mükemmel içeriği seçerek, zekice fotokopi yazarak, hashtag’leri kullanarak ve etkileşimi teşvik etmek için etkileyici ve hayranlarla birlikte çalışarak.

İlk 1.000 takipçiyi nasıl kazanacağınızı, İzleme’ye değer bir Instagram profili oluşturmaktan, markanıza sadık kalmak için yarışmaları nasıl kullanacağınıza bakalım.

Instagram’da Daha Fazla Takipçi Almanın Yolları

1)Profilinizi oluşturun ve optimize edin.

2)Bir içerik yaratıcısı belirleyin.

3) Fotoğrafçılık ve düzenleme becerilerinizi geliştirin.

4)Göndermeye başlayın.

5)İçeriğinizin bazılarını seçiniz.

6)Keyifli, paylaşmaya değer altyazı yazın.

7)İlgili hashtag’ları kullanın.

8)Takipçileriniz de dahil olmak üzere diğer kullanıcılar ile etkileşim kurun.

9)Kendinize benzer izleyicilere sahip kullanıcılar ile çapraz tanıtım yapın.

10)Instagram yarışmalarını çalıştırın.

11)Instagram Hikayelerini paylaşın ve canlı videolar.

12) Profilinizi bulmak ve takip etmek için kolaylaştır.

instagram takipçi Hilesi

1) Profilinizi oluşturun ve optimize edin.

İlk önce şunları yapın: Instagram profilinizi iyi görünmesi için özelleştirin, potansiyel takipçilerinize kim olduğunuzu söyleyin ve onları takip etmeniz için bir neden verin.

Ardından, profilinizin herkese açık olduğundan emin olun. Profilinizi herkese açık yapmak için Instagram’ı açın, “Seçenekler” i açın ve “Özel Hesap” özelliğinin kapalı olduğundan emin olun.

Ardından, şirketinizin logosu gibi diğer sosyal ağlarınızla marka üzerinde olan bir profil resmi seçin.

Ardından, biyolojinizi markanız hakkında keyifli, uygulanabilir ve bilgilendirici bilgilerle doldurun. Bunun gibi bilgiler insanların neyle ilgili olduğunu bilmelerini sağlar ve sizi takip etmeleri için onlara bir sebep verir. Kim olduğunuzu ve ne yaptığınızı belirtin ve bir kişilik ipucunu eklediğinizden emin olun.

Ardından, insanların Instagram‘dan istedikleri takdirde Web sitenize gitmesini kolaylaştırmak için biyolojinize bir bağlantı ekleyin. Instagram’da tıklanabilir bir bağlantı yerleştirebileceğiniz tek yer olduğundan, URL’ler için ayrılan alan değerli bir gayrimenkuldür, bu nedenle akıllıca kullanın. Tıklanabilir hale getirmek için kısaltılmış, özelleştirilmiş Bitly bağlantısını kullanmanızı öneririz .

Son olarak, kullanıcıların fotoğraflarınızı ne zaman paylaştıklarını veya bunlarla ilgili yorum yaptıklarını görebilmeniz için bildirimleri etkinleştirin. Bu, onlarla çok daha çabuk etkileşime girmenize izin verir – tıpkı bir çok şirketin Twitter’da yaptığı gibi. Bildirimleri etkinleştirmek için “Seçenekler” e gidin ve “Bildirim Ayarlarını Basın” a gidin. Her kategoriden “Herkesden” seçeneğini seçin.

Bilge bir kelime: Biz yok sen Twitter ve Facebook böylece Instagram mesajlar otomatik olarak bu diğer hesaplarda yayınlanır için Instagram hesabı bağlamak önerilir. Yayın türleri farklıdır.

2) Bir içerik yaratıcısı belirleyin.

Diğer sosyal medya hesaplarınızı yöneten bir ( belki iki) kişi olması gerektiği gibi, Instagram hesabınızı yalnızca bir veya iki kişi yönetmelidir. Mümkünse, kişisel bir Instagram hesabı kullanan bir deneyime sahip olan birini seçin ve bu nedenle platformu “alır” – ve Instagram’ın sunması gereken tüm kullanışlı özelliklerini bildiklerinden emin olun.

Büyük bir organizasyon için çalışıyorsanız, birçok insan yayınlananlarda bir söz söylemek istiyor olabilir. İşte o zaman organize bir talep veya yönerge belgesi gelir. Bu doküman, kullanıcılara Instagram hesabınızdaki yayın isteğini, ne zaman, yayın değerini ve nedenini bildirmelidir.

instagram takipçi Hilesi

3) Fotoğrafçılık ve düzenleme becerilerinizi geliştirin.

Instagram‘da kalite sonrası hususlar önemlidir. Bir çok. Twitter takipçileriniz birkaç kötü cıvıldamaktan vazgeçebilir, ancak Instagram’daki kötü bir fotoğraf büyük bir hayır-hayır. Hiçbir suretle, iyi bir Instagram posteri olması için bir fotoğraf kursu çekmeniz gerekmiyor – başlamadan önce haftalarca pratik yapmanız gerekmiyor. Ancak, temel fotoğrafçılık ipuçlarını ve fotoğraf düzenleme uygulamalarını öğrenmelisiniz.

Fotoğrafçılık Becerileri

Instagram bir mobil bir uygulama olduğundan şansınız Instagram’a gönderdiğiniz fotoğrafların çoğunun mobil cihazınızda alınması ihtimalinizdir. Bu sadece iyi değil; Bekleniyor. Bazı markalar Instagram fotoğraflarında profesyonel fotoğrafçılık kullanırken bazıları en çok akıllı telefon kullanıyor ve Instagram’ın anlamı da budur.

İşte bazı önemli olaylar:

  • Her seferinde tek bir konuya odaklanın.
  • Negatif alanı kabul et.
  • İlginç bakış açıları bulun.
  • Simetriyi arayın.
  • Küçük ayrıntıları yakalayın.
  • Takipçilerinizi güldürün.

Fotoğraf Düzenleme Becerileri

Instagram‘ın bazı temel düzenleme yetenekleri vardır, ancak çoğu zaman, bir resmi gerçekten, gerçekten harika yapmak yeterli değildir. Fotoğraflarınızın çoğu, ilk kez Instagram’da açmadan önce cep telefonunuzda en az bir veya iki diğer fotoğraf düzenleme uygulamalarını kullanmalıdır.

instagram takipçi sayısı arttırma

4) Göndermeye başlayın.

Profilinizi oluşturduktan ve optimize ettiğinizde, birisinin ona üye olmasını sağlayın ve telefonla fotoğraf ve fotoğraf düzenleme hakkında bir iki şey bildikten sonra, göndermeye başlama zamanı. İnsanları gerçekten etkileşime sokmaya başlamadan ve bu listede çalışmadan önce, belki de 15 ya da öylesine büyük yayınlara sahip olmak iyi bir fikirdir. Bu şekilde, kullanıcılar profilinizi ziyaret ettiğinde, yalnızca bir avuç dolusu fotoğrafın tam ekranını görürler; bu nedenle, düzenli olarak harika içerik yayınlayacağınızı biliyorlar.

Instagram‘a göndermeye başlamak için önce bu sosyal medya içeriği takvim şablonunu indirin ve Instagram yayınlarınızı planlamaya başlayın. Zamanla, hafta sonları veya tatile gittiğiniz zaman gibi ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda bir arka plan dosyası oluşturmak isteyeceksiniz.

Gönderme zamanlamanızı planlamaya ilk başladığınızda hedef kişiliğinizi aklınızda bulundurun; özellikle, farklı bir saat diliminde bir kitleyi hedefliyorsanız, gönderme zamanlamasını ve sıklığını büyük ölçüde değiştirebilirsiniz. ( Zaten birkaçınız yoksa alıcı kişilik oluşturmak için bu ücretsiz şablonu indirin .)

Programınızı belirli kitleniz için optimize etmek zaman ve deney sürebilir. Kaynaklarımız bulundu 00-4: Hedef persona saat dilimi için 00 pm 3 arası hariç herhangi bir zamanda Pazartesi ve Perşembe idi çok iyi kez Instagram üzerinde yayınlamak için. (Bir ABD kitlesi için en iyi bahis temsil ettikleri gibi Doğu ve Orta saat dilimleri birleştirmektir ABD nüfusunun% 80’ini . ABD dışındaki kitlelere için, hedef kitleniz kullandığı hangisi zaman dilimleri kullanılması.)

Instagram mobil cihazlar kullanılmak üzere bir uygulama öncelikle Ancak, kullanıcılar, Şebekeye her zaman kullanmak için herhangi bir zaman eğilimindedir – birçok kullanıcı işgünü sırasında daha dışı çalışma saatleri sırasında daha fazla içerik ile meşgul olsa. Bazı işletmeler de, saat 02.00, 17.00 ve çarşamba günleri saat 7.00’te yayın yaparak başarılar gördüler. Kitlenizle birlikte çalışıp çalışmadıklarını görmek için bunlarla denemeler yapın.

5) İçeriğinizin bazılarını seçiniz.

Hesabınızı tek bir veya iki kişiye sunmak en iyisi olsa da, bir veya iki kişi bir anda fotoğraf çekerken her yerde olamaz. Dün gece mühendislerin yaptığı o sushi gecesine ne dersiniz? Veya satışlarınızın bu haftanın başında konuştuğu olay? Instagram’a yayınlamak isteyeceğiniz içeriğin tamamı vardır ve çoğu zaman bir kişi bunu tam olarak takip edemez.

Bir çözüm? Ekibinizin üyelerinden gelen fotoğrafları ve içeriği seçebileceğiniz bir sistem oluşturun. Bunu yapmanın birkaç yolu var. Birincisi, çalışanların fotoğraflarını, kısa videolarını, memeleri, hiper tıklamaları vb. Göndermeleri için belirli bir e-posta adresi oluşturmak. İnsanları bu e-postalara bir konu satırı koymaya özendirmeniz yeterlidir; böylece gönderdikleri fotoğrafları kolayca sıralayabilirsiniz. Bu, fotoğrafları küratörlüğün en yumuşak şekli gibi gözükmese de, aslında fotoğraf gönderen kişiler için en kolay olanı ve içeriği gönderirken ne kadar kolay yaparsanız, o kadar çok içerik elde edersiniz.

Ekibiniz Kutu veya Dropbox hesabı paylaşıyorsa, kullanıcıların fotoğraflarını ve videolarını otomatik olarak bırakabilecekleri bir paylaşımlı klasör oluşturabilirsiniz. Bu, size içerik gönderen kişiler için birkaç adım daha yapar ve herkesin bu uygulamayı telefonlarına indirmesi gerekmez.

6) Keyifli, paylaşmaya değer altyazı yazın.

Fotoğraflar ve videolar Instagram yayınlarınızın en önemli parçası olabilir, ancak altyazılar bir daha sonra düşünülmemelidir. Yapacak olursanız pastamızda pasta hazırlığının önemli bir parçasıdırlar. Sürekli olarak harika altyazılar, markanızı hümanize etmek, takipçileri kazanmak ve içeriğinizi daha paylaşılabilir yapmak için harikalar gösterebilir; bu size daha fazla poz vermenizi sağlar.

Meslektaşım Ryan Bonnici bir keresinde bana, Frank Bod’un Instagram hesabını kendi altyazılarını sevdiğini söyledi : “Bülent yazıları yeni saplantınız olacak.” On altın kolyenin bir fotoğraf , @ frank_bod en başlığı okudu: “Sana takılar veremem, ama sana bunu giymek için en düzgün dekoltenin verebilir bebek #letsbefrank..”

Ses kişiliği ile doludur – genelde bunun gibi altyazıları takip eden kıskanç hashtag # letsbefrank’a dikkat edin . Frank Bodran’ın hayranları, bu hashtag’ı, ürünün içinde bulunduğu markanın kendi modelleri gibi fotoğraflarla dolaştırmak için kullanıyorlar; bu da markayla yakınlaşıp etkileşim kurmalarının harika bir yoludur.

Başlığınızın paylaşılabilirliğini artırmanın ve takipçilerinizle etkileşimde bulunmanın diğer bir yolu, fotoğraflarınızın başlıklarından soru sormak ya da harekete geçirici mesajlar vermektir. Örneğin, “komik bulursanız iki kez hafifçe vurun” veya “hikayenizi yorumlarda paylaşın” diyebilirsiniz. Aşağıdaki örnekte takipçilerden, masalarındaki fotoğrafları, özellikli olma şansı için @HubSpot Instagram hesabı ile paylaşmalarını istedik.

7) İlgili hashtag’ları kullanın.

Hadi tekrar hazır etiketlere dönelim. Instagram’da, bir karma etiket, henüz tek bir akışa bağlı olmayan farklı kullanıcıların görüşmelerini birbirine bağlar. Alakalı hashtag’ları kullanırsanız, yayınlarınız sizi takip eden veya markanız hakkında bildiklerinden daha geniş bir kitleye maruz kalabilir.

Eşleme etiketlerini etkin bir şekilde kullanmanın anahtarı onları akıllıca ve az miktarda kullanmaktır. Altyazı başına hashtag sayısını yaklaşık üç yaparak sınırlandırmaya çalışın. Benzer şekilde, # like4like veya # like4likes gibi “like to like” hashtag’leri kullanmayın. Bu kirli bir taktik ki sizi düşük kaliteli takipçilerle bırakacak.

Kitlenizin kullandığı hashtag’ları bulmak için, nişinizde veya endüstrinizde ilgili hashtag’lar hakkında biraz araştırma yapın. Bu araştırmayı yapmanın en kolay yolu Instagram uygulamasının kendisinde, “keşfetmek” sekmesinde (yani büyüteç simgesi). Bir hashtag araması yaptığınızda ekranın üst kısmında ilgili hashtagların bir listesini gösterir. Örneğin, Instagram’da #inboundmarketing arandığımda, bana #marketingdigital, #marketingtips vb. Gibi ilgili hashtag’ları gösteriyor.

Birazdan bir takip oluşturduktan sonra kendi hashtag’larınızı oluşturmayı deneyebilirsiniz – şirket adınız veya bir sürü fotoğrafınız için geçerli olan bir slogan gibi. Bu, markanızı platformda oluşturmak ve daha uyumlu bir varlık oluşturmak için mükemmel bir yoldur.

8) Takipçileriniz de dahil olmak üzere diğer kullanıcılar ile etkileşim kurun.

Instagram çok topluluktur ve bu topluluğa katılmanın harika bir yolu, ilginizi çeken resimlerin gönderildiği kişileri bulmak ve hesaplarını takip etmek ve içerikleriyle etkileşimde bulunmaktır. Topluluğunuzdaki ayağınızı ayağa kaldırırken kendi Instagram hesabınıza dikkat çekmenin ve başkalarının içeriğinden esinlenmenin en doğal yoludur.

Bu sizin için iki şey yapar: Birincisi, onlara uyduğunuza dair bildirimi aldıktan sonra, hesabınızı kontrol edebilir ve sizi takip edip etmemeye karar verebilirler. (Bu yüzden başkalarına ulaşmaya başlamadan önce burada harika bir içerik olması önemlidir.) İkincisi, son yayınlarını feed’inizde göreceğiniz anlamına gelir; böylece, tercih ederseniz beğeninizi çekebilir ve etkileşimde bulunabilirsiniz. .

Bir takip oluştururken takipçilerinizi kutlayın ve onların yorumlarını yanıtlayarak ve onları takip ederek ve yayınlarıyla uğraşarak onlara minnettar olduğunuzu göstermek.

9) Kendinize benzer izleyicilere sahip kullanıcılar ile çapraz tanıtım yapın.

Kendi benzer kitleye sahip bu hesaplar arkasında millet bazılarıyla sağlam bir ilişki kurmak sonra, birbirlerinin hesaplarında bazı ortak promosyon yapmak isteyebilir. Bu çapraz promosyonların içeriğini – özellikle de altyazılar – daha doğal ve daha az spam yaparsanız, o kadar iyi olur. Ayrıca, onlar hakkında seçici olmaya yardımcı olur ve onları sık sık yapmazlar.

Aşağıda, birbirlerinin hesaplarını aynı anda çapraz terfi eden food blogger @sprinklesforbreakfast ve fotoğrafçı @ graymalin’in neye benzediğini gösteren bir örnek verilmiştir:

10) Instagram yarışmalarını çalıştırın.

Fotoğraflarınızı nişan almaya devam ederken erişiminizi genişletmenin bir diğer harika yolu, bir yarışmayı tanıtan bir yayın yayınlayıp ardından kullanıcılardan hesabınızı takip etmesini ve Giriş yapabilmek için fotoğrafı beğendiklerinde yorum yapmalarını istemektir.

11) Instagram Hikayelerini paylaşın ve canlı videolar.

Instagram, markanızı temsil etmek için her zaman güzel, küratörlü fotoğraflar gönderme fırsatı sunmuştur. Bununla birlikte, kısa ömürlü Instagram Öyküleri’nin sunulması ile markalar, yayınlanan fotoğraf kadar parlak olmayabilecek, 24 saat boyunca, anında, sahne arkasında göründükleri pozları paylaşabilir, ancak platformunuzda markanıza daha fazla kişilik kazandırır. Snapchat’ın popülerlikteki patlamasına bir göz atınca , sosyal medya kullanıcılarının geçici fotoğraf ve video paylaşımına açıkça tepki verdikleri ortaya çıkıyor. Instagram Hikayeleri, markaların marka sadakati ve itirazını artırmak için kullanıcılarla farklı şekillerde etkileşimde bulunmalarına izin verir.

Instagram Öyküleri ayrıca kullanıcılara canlı sohbetler paylaşmasına olanak tanır; diğer sosyal paylaşım ağlarında çok popüler olduğu kanıtlanmış bir başka içerik biçimi. Instagram’da canlı videolar hakkında benzersiz olan şey nedir? Kullanıcılar film çekmeyi bıraktıklarında kaybolurlar. Bu otantik, iki yönlü deneyim , markaların, insan unsurlarını, geleneksel kullanımı konusunda oldukça düzenlenmiş ve cilalanmış bir sosyal medya platformuna dahil etmeleri için izleyicileriyle birlikte, çizilmemiş, çılgın anları paylaşmasına olanak tanır.

12) Profilinizi bulmak ve takip etmek için kolaylaştır.

Ana sayfanıza, “Hakkımızda” sayfasına ve web sitenizdeki diğer çeşitli yerlere bir takip düğmesi ekleyin.Instagram‘ın web sitesinde hesabınıza bağlanan bir “rozet” düğmesi oluşturabilirsiniz . Oluşturduğunuzda doğru hesaba giriş yaptığınızdan emin olun. İşte rozet seçeneklerinden birinin görünüşü:

Markanız tuğla ve harç yerlerindeyse, insanlara Instagram hesabınız olduğunu bildiren ve sizi takip etmeleri için teşvik eden iyi bir harekete geçirici mesaj gönderin.

Ayrıca Instagram hesabınızı diğer sosyal medya hesaplarınızda tanıttığınızdan emin olun. Şansınız, sizi zaten Facebook ve Twitter’da takip eden millet sizi Instagram’da pek fazla düşünmeden takip edecektir. Bu takipçilere Instagram’da olduğunuzu bildirmelerini ve diğer sosyal medya hesaplarının bios’larındaki ve yayınlarındaki Instagram hesabınıza bir bağlantı ekleyerek onları takip etmelerini sağlayın.

Bu yüzden bir şans verin: Bir profil yapın ve hesabınızı yayınlamaya, test etmeye, düzeltmeye ve tanıtmaya başlayın. Instagram’da bir iz sürmek gecede olmaz, ancak hesabınızda niş Instagram topluluğunuzda oluşturduğunuz bir vakfın güçlü olmasından ötürü takipçileriniz ne kadar yüksek olur.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.