Özgür Bilgi Kanalı

Makyaj, bayanların güzellik yarışında kullandığı bir silah gibidir. Aşk tanrısı Eros’un oku gibi istedikleri kişiyi vurma şansı tanır. Yüzü güzel olan bir bayan doğru makyaj yaptığında kusursuz bir görüntüye ulaşır. Çekici olan bir bayanda oklarını istediği kişiye atabilir. Erkekleri etkilemek için yapıldığı düşünülse de kişinin kendini iyi hissetmesi için makyaj yapılabilir. Makyaj yapan ve iltifat alan bayanların kendilerini daha özgüvenli hissettiği görülmüştür. İş hayatında, sosyal hayatta,özel ilişkilerde iltifat almak önemlidir. İnsanlar kendilerini şarj ederler ve hayata daha sıkı sarılırlar.

Makyajın belirli teknikleri vardır ve bu teknikler doğru uygulanırsa bayanlar daha güzel görünürler. Makyaj yapmak çok fazla kozmetik ürün demek değildir. Makyajda amaç yüzdeki güzel yanları ortaya çıkarmaktır. Kusurlu görülen yerler de belirli tekniklerle kapatılır. Makyaj yapmadan önce yüzümüzün makyaja hazır olması gerekir. Kirli bir yeri düşünün, buraya temizlemeden bir örtü örterseniz örtüyü de kirletmiş olursunuz. Güzel gözüksün derken daha da kötü sonuçlar oluşur. Bu yüzden makyaj yapmadan önce cildin temizlenmesi gerekir.

Cildin temizlenmesinde bazı kozmetik ürünlerinden yararlanabiliriz. Karma ve yağlı bir cildiniz varsa temizleme jeli kullanabilirsiniz. Kuru bir cildiniz varsa temizleme sütü yada temizleme köpüğü kullanabilirsiniz. Bu kozmetik ürünlerinden biraz elinize alınve yüzünüzün her yerine sürün. Eliniz ıslak olmalı ve ürünün yayılması kolaylaştırılmalı. 5 dk kadar bu işlemi uygulayın. Daha sonra cilt bakım süngerlerini ılık suyla ıslatın ve cildinizi temizlemeye başlayın. Cildinizi temizledikten sonra tonik uygulaması yapılmalıdır. Tonik uygulaması cildimizde kalmış olan kir taneciklerini tamamen temizleyecektir. Cildinize ferahlık verecektir ve cildinize uygulanacak krem için cildi hazırlamaktadır. Tonikler her cilde uygulanabilir. Yağlı ciltler için üretilen alkol içerikli tonikler vardır. Dilerlerse bu tonikleri kullabilirler. Tonikten biraz pamuğa dökeriz ve cildi sileriz. Son olarak nemlendiricinizi sürün ve 30 dk bekleyin. Makyajınızı yapmadan önce bu uygulamayı yaptığınızda, makyajınız daha kusursuz olacaktır. Kullandığınız makyaj ürünleri daha rahat cildinize uyum sağlar. Kullanılan renkler daha parlak ve daha net gözükür. Makyajınızda renk dalgalanmaları olmaz, cildinizle doğal bir görüntü oluşturur. Makyajınız temiz yüzünüzde muhteşem duracaktır, görüntünüz birçok kişiyi etkileyecektir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.