Özgür Bilgi Kanalı

Neden Wordpress?

Web sitesi ya da blog açmanın en kolay yolu olan WordPress ile karşınızdayız.

1. Kod Yazmayı Bilmeden Büyük İşler Başar

WordPress sistemi sizlere kod bilgisine ihtiyaç duymadan site yapımında başrol oynamaktadır. Eğer herhangi bir yazılım dili (php, asp,asp.net) bilmiyorsanız WordPress alt yapısı tam size göre. Kolay kurulumu, kullanımı ve öğrenmesi oldukça basittir.

2. Tamamen Ücretsiz ve Geliştirilebilir

WordPress sizden kesinlikle bir ücret talep etmez. Bu yüzden ömür boyu ücretsiz kullanabilecek ve ek ücretler ödemeyeceksiniz. WordPress’ in açık kaynak kodlu oluşu sizler ya da WordPress ekibi tarafından sürekli geliştirmeye açık oluşunun ifadesidir.

3. Ücretsiz Tema ve Eklenti Seçenekleri

WordPress sisteminde çeşitli geliştiriciler tarafından tasarlanmış yüzbinlerce tema ve eklenti bulunmaktadır. Bu WordPress tema ve eklentileri tamamen ücretsiz ve geliştirilmektedir. Kuracağınız site ne olursa olsun, (kurumsal, yemek tarifi, müzik, film vb.) çeşitli alternatifler bulmanız mümkündür. Ücretli wordpress temalar içinhttps://themeforest.net/‘i ziyaret edebilirsiniz.

4. Arama Motoru Uyumlu ve SEO Dostu

Diğer hazır altyapı sistemleri kullanmaktansa WordPress kullanıp başınızı ağrıtmamanız en iyisi. WordPress’ in hem iç sistem özellikleri hem de SEO eklentileri oldukça işinize yarayacaktır. Google’da aratılan herhangi bir kelimede sonuç olarak karşımıza çıkan sitelerin 10/6’sı WordPress alt yapısını kullanmaktadır. Bu yüzden tam bir arama motoru dostudiyebiliriz.

5. Mobil Uyumlu – Akıllı Site

Responsive teknolojisi ile WordPress temaları artık mobil uyumlu hale gelmiştir. Yani ek olarak mobil site tasarımı yapmak yerine sizlere sitenizin mobil versiyonunu hazır olarak sunmaktadır.

6. Kaynak Zenginliği

WordPress ile ilgili Türkçe makaleler ve yazılar çoğunluktadır. Diğer hazır alt yapı sistemlerinde bulunmayan Türkçe kaynaklar WordPress’ i bir adım öne çıkarmaktadır. Yani siteniz ile ilgili bir sorun oluştuğunda çeşitli kaynaklar, forumlar veya kişiler aracılığı ile bu sorunu çabucak çözebileceksiniz.

7. E-Ticaret Özelliği

WooCommerce eklentisi ile gerekli hususları yerine getirdikten sonra internet sitesiz üzerinden satış yapmaya başlayabileceksiniz. Bu eklenti ürün, ürün kategorileri, stok, sipariş gibi varyantları içinde barındırmaktadır. Böylelikle e-ticaret sisteminizi daha masrafsız bir şekilde oluşturabileceksiniz anlamına gelmektedir.

8. Siteniz Emniyette

WordPress güvenlik açısından oldukça başarılıdır. Bahsettiğim gibi WordPress ekibi sistemi sürekli güncel tutmakta ve güvenlik açıklarını kapatmaktadır. WordPress eklentileri sayesinde de web sitenizin güvenliğini üst düzeylere çıkarabilir ve olası saldırılara karşı koruyabilirsiniz. WordPress türkçe son versiyonunu indirmek için tıklayın ⇒https://tr.wordpress.org/txt-download/


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.