Özgür Bilgi Kanalı

Stüdyo Daire Dekorasyon Önerileri
Genel de tek başına bulunan insanların daha çok tercihi olan tek odalı stüdyo daireler, doğru dekorasyon ile döşendiğinde, büyük ve geniş bir evin ferahlığını sunabilme özelliğine sahiptir. Günümüzde bu tip dairelerin artmasıyla birlikte, mobilya üreticileri de bu tür daireler için farklı mobilya seçeneklerini sunabilmektedir. Bu mobilya firmaları arasında oluşan rekabet koşulları göz önüne alındığı zaman fiyatlarda düşüş yer alan modellerde ise çok fazla çeşit ortaya çıkmıştır. Stüdyo daireler için dekorasyon konuları incelendiği zaman bazı püf noktaları dikkat çekmektedir.. Daireniz ufak bir yapıda olabilir. Bu yüzden dairenizi olduğundan daha geniş ve ferah göstermek adına boya rengi olarak, beyazı tercih etmeniz gerekmektedir. Duvarlarınıza kendi yaşam tarzınızı yansıtan tablo ve çerçeveleri bulundurarak hoş sonuçlar elde edebilirsiniz. Stüdyo dairelerde duvar kağıdı uygulaması aklınızda yer alıyorsa genellikle evin tamamına uygulamanız iyi sonuç sağlayamayacaktır.
Stüdyo Dairelerde Balkon Fikirleri
Bazı stüdyo daireler içerisinde çift banyo, çift balkon seçenekleri yer almaktadır. Bu gibi durumlarda, ikinci banyo veya diğeri balkonu kapatarak giyinme odası yapmanız yerinde bir uygulama olacaktır. Bu giyinme odalarında alanınız çok dar bulunacağı için duvarlara raflar asmak oldukça iyi bir fikirdir. Böylece, kıyafetlerinizi, eşyalarınızı her zaman raflara koyarak, yer kazanabilirsiniz. Stüdyo dairelerde mutfak dekorasyonuna konusuna değinelim. Ev içerisinde mutfağınız küçük olabilir ancak çok şık sonuçlar yapabilirsiniz. Mutfak özellikle salonda yer aldığı için mutfağınıza daha şık detaylar katmanız mümkün olabilir. Bunun için mutfağınıza şık bir avize asarak evinizde farklı bir hava katabilirsiniz. Bu avize sayesinde mutfağınızın havası tamamen değişim gösterecektir. Stüdyo dairelerde ferahlık sağlamak için bir diğer seçenek de, aynaları doğru şekillerde almaktadır.. Doğru yere, doğru büyüklükte aynaları evin içerisinde asarak, stüdyo daireyi olduğundan büyük gösterebilirsiniz. Stüdyo dairede yaşamaya karar verdiyseniz evin içerisinde yer alan gereksiz eşyalarınızdan kurtulmanız gerekmektedir.
Market Ve Yapı Market Dekorasyonu
Büyük marketler ve yapı marketler içerisinde büyük depolama kutuları bulunmaktadır. Bunun dışında yatak odanızda yer alan bazaların içine kullanmadığınız battaniye, yorgan ve nevresimleri koyarak düzeni daha iyi bir şekilde oluşturabilirsiniz. Özellikle sevdiğiniz tek bir renk var ve bunu evinizde bulundurmayı düşünüyorsanız, tüm evi bu renk hakimiyetinde döşemek ev üzerinde yer alacak olan boğucu bir etki yaratabilir. Bazı obje veya eşyaları bu renkte seçmek daha doğru karar olabilir. Köşe koltuğunuzu veya tekli koltuğunuzu sevdiğiniz renk skalası üzerine tercih ederseniz, rengi daha çok ön plana çıkartabilirsiniz. Bunun yanında stüdyo dairede ferahlık hissi yaratabilirsiniz. Stüdyo dairede efeminen renkler kullanmayı seviyorsanız, banyonuzun her yerini pembe renge boyayarak, efeminen ve şık bir görünüm sağlayabilirsiniz. Ayrıca dekoratif aksesuarlarınızda da sevdiğiniz renkleri tercih ederek, evinizin havasını hiç bir şekilde bozmadan dekoratif bir görünüm sağlayabilirsiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.