Özgür Bilgi Kanalı

Popüler mesajlaşma uygulamasıWhatsApp‘ta hesabınızı silmek mi istiyorsunuz? Hazırladığımız bu makaleyle adımları doğru takip ederek hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Tabi ki bunu yapmadan önce bir kez daha düşünmeniz konusunda sizi uyarıyoruz.

Facebook’un geçtiğimiz aylarda rekor fiyata satın aldığıWhatsAppuygulaması dünya genelinde 900 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda. Bazı kullanıcıların WhatsApp’ın eskisi kadar güvenli olmadığı gerekçesiyle hesaplarını silmek istiyorlar. PekiWhatsApp hesap silmeişlemi nasıl yapılır? Hesabınızı sildiğinizde neleri kaybedersiniz.

Hesabınızı silmenizin ardından:

– Telefon numaranız artıkuygulamayakayıtlı olmayacak.

WhatsApphesabınız, arkadaşlarınızın favoriler bölümünden kaldırılacak.

– TümWhatsAppgruplarından otomatik olarak çıkacaksınız.

WhatsAppsohbet ve medya bilgilerinizsilinecek.

– TümWhatsAppyedekleriniz silinecek.

WhatsApp ödemebilgileri, sunuculardan çıkartılacak.

WhatsApp hesabı nasıl silinir?

WhatsAppuygulamanızı açın.

Uygulamanınalt bölümünde yer alan “Ayarlar” bölümüne tıklayın.

– WhatsApp ayarlar ekranında “Hesap” seçeneğine tıklayın.

– Hesap bölümünden “HesabımıSil” bölümüne tıklayın.

WhatsAppHesabımıSilseçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza WhatsApp hesabınızı kullandığınız telefonu numaranızı girmenizi isteyen bir bölüm çıkacak. Bu bölüme telefon numaranızı girin ve “HesabımıSil” seçeneğine tıklayın. Tüm bu işlemlerin ardından WhatsApp hesabınızı kalıcı olarak silinecek.

Detaylı bilgi için ⇒https://www.whatsapp.com/?l=tr


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.