Özgür Bilgi Kanalı

Yalıtım Sistemleri İle Sade Bir Dekorasyon
İnsan sağlığını olumsuz yönde etkileyen en önemli faktörlerden biri de gürültüdür. Ses doğada bulunan en değerli enerji kaynaklarından biridir. Ses belli dalgaların titreşmesi ile oluşur. Fakat aşırı derece sesin bir arada toplanması gürültü kirliliğine neden olmaktadır. İşte bu yüzden bu seslerin aşırı olduğu mekânlara ses yalıtım sistemleri döşenmesi bu gürültü kirliliğinin önüne geçmektedir. Son teknolojik yalıtım malzemeleri kullanarak üretilen bu ürünler sesi içine hapsetmektedir. Aynı şekilde ısı içinde geçerlidir. Sizlerde evlerinizde ses ve ısı dengesini sağlamak istiyorsanız yalıtım dekorasyon modelleri kullanarak tüm dertlerinizden kolaylıkla kurtulabilir ayrıca evlerinize şık bir dekorasyon sağlayabilirsiniz.
Ses Yalıtım Modelleri
Ses yalıtımı yapılacak olan mekân için gereken en önemli durum mekânın yapısına ve ses şiddetine göre yalıtım malzemeleri seçmektir. Son dönemlerde en çok tercih edilen ses yalıtım ürünleri tekno touch ve soundtex ses yalıtım modelleridir. Bu iki ürün son teknoloji sahibi yalıtım malzemeleri kullanılarak üretilmiştir. Tekno touch içinde ses geçirmez ipeksi sünger bulunmaktadır. Bu süngerler çevrede yayılan sesleri içinde toplar ve dışarıya çıkmasına izin vermez. Kendinden yapışkanlı olan bu ürünün monte edilmesi çok basittir. Ayrıca farklı birçok çeşit ve renge kategorilerine sahiptir. Soundtex yalıtım ürünleri ise; kompozit denen özel maddelerden üretilmektedirler. Genellikle stüdyolarda olan delikli panellerin arka ya da ön yüzüne ses yutma miktarını artırmak için bir yüzü tutkallı olan bu kumaş biraz ısıtılıp ve basınç uygulanarak panele yapıştırılır. Kompozit denen bu özel yalıtım malzemeleri sesi çok yüksek oranda içine hapseder. Böylece gürültü kirliliği azaltılır. Ses yalıtım modelleri fiyatı evin büyüklüğüne göre değişim göstermektedir.
Isı Yalıtım Modelleri
Genelde evlerin dış cephesine koyulan bu ısı yalıtım modelleri sayesinde oldukça kolay bir şekilde evlerinizde ki ısı dengesini sağlarsınız. Bu modeller sayesinde evlerinizi hem sıcaklardan korursunuz hem de dış binanıza ya da evlerinizin içinde hoş bir dekorasyon havası katabilirsiniz. Bu ürünler ev dekorasyonları için son zamanlarda en çok tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. Isı yalıtım modelleri fiyatları binanın dışına göre değişim göstermektedir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.