mebbis giriş
 • EBA SİSTEMİ GİRİŞ BİLGİLERİ

  EBA SİSTEMİ GİRİŞ BİLGİLERİ

 • BİLSEM Sözlü Sınavı Randevu Bilgileri

  BİLSEM Sözlü Sınavı Randevu Bilgileri

 • Kurum Standartları Öğrenci - Veli Girişleri

  Kurum Standartları Öğrenci - Veli Girişleri

 • MEBBİS Şifremi Unuttum

  MEBBİS Şifremi Unuttum

 • EBA SİSTEMİ GİRİŞ BİLGİLERİ

  EBA SİSTEMİ GİRİŞ BİLGİLERİ

MEBBİS il içi atama sonuçları! Öğretmen il içi atama sonuçları sorgulama 2020

MEBBİS ( Millî Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri)  öğretmenlere özel il içi yer değişim sonuçları belirlendi. 2020 yılı 20-27 Temmuz tarihleri arasında nakil başvurusu yapan öğretmenler, atama sonuçlarına MEBBİS aracılığı ile ulaşabilecekler. Öğretmenlerin yapmış oldukları başvuruları nereden ve nasıl sorgulayacaklar?

2020 YILI İL İÇİ ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARI

2020 YILI ÖĞRETMENLERİN İL İÇİ İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME BAŞVURU ŞARTLARI

Ğ. Başvuru ve Atama Takvimi

Başvuruların Alınması

20-27 Temmuz 2020

Atamaların Valiliklerce Gerçekleştirilmesi ve Sonuçların İlanı

28 Temmuz 2020

Atama İnhalarının Sisteme Girişi ve Kararnamelerin Düzenlenmesi

29 Temmuz 2020

Görevden Ayrılma İşlemleri

4 Ağustos 2020 tarihi itibarıyla

İl içi öğretmen atama başvurusu nasıl yapılır? 2019 MEB il içi öğretmen atama son başvuru tarihi ne zaman?

sözleşmeli öğretmenlik İl içi öğretmen atama başvurusu nasıl yapılır? Sorusu milyonlarca öğretmen tarafından soruluyor. Mazerete bağlı görev yeri değişlikliği yapmak isteyen öğretmenler yarın atama başvurusu için ilkatama.meb.gov.tr adresi üzerinden başvurabilecek. İşte MEB 2019 il içi öğretmen atamaları İL İÇİ ÖĞRETMEN ATAMA BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? Öğretmenler MEB sitesinde yer alan ilkatama.meb.gov.tr adresine ulaşarak e devlet şifreniz ve ya sisteme giriş yaparak T.C Kimlik numaranızı, nüfus cüzdanı numarınızı ve yakın ailenizden bir TC Kimlik numarasını girerek giriş yaparak atama başvurusunda bulunabileceksiniz. İL İÇİ ATAMA BAŞVURULARI SON TARİH NE ZAMAN? Öğretmenlerin il içi yer değiştirme işlemleri için başvurular 21-24 Mayıs 2019 tarihleri arasında yapılacak ve atamalar ise 29 Mayıs 2019 tarihinde yapılacak. İlişik kesme işlemleri ise 14 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.

DİKKAT..!!

2016/2017 Eğitim-Öğretim yılında resmi okul öncesi eğitim kurumları, ilkokul ve ortaokulların değerlendirilmesini sağlayacak “Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Standartları Modülü” veri girişlerine açılmıştır. (Veliler Veli TC Kimlik No ve Öğrenci No ile, öğrenciler ise Öğrenci TC Kimlik No ve Öğrenci No ile giriş yapacaktır.) Veli /Öğrenciler olarak kurumunuzu değerlendirmek için tıklayınız.

BU ANKET TAMAMEN GÖNÜLLÜK ESASINA DAYALI OLUP ÖĞRENCİLERİN VE VELİLERİNİN OKUL GELİŞİMİNE KATKISINI AMAÇLAMAKTADIR.

BU NEDENLE KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİ HİÇ KİMSE İLE PAYLAŞMAYINIZ..!! NOT: Veli Girişlerinde; Öğrencinin Anne veya Babasından E-okulda Veli Olarak Tayin Edilmiş Olan Kişi Ankete Katılabilecektir. Mebbis için tıklayınız

MEBBİS'i Nedir? Ne işe yarar?

Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri olarak kurulan kısaca MEBBİS şeklinde adlandırılan ve ilk olarak okullarımız olmak üzere birçok sistemi online olarak takip etmemizi sağlayan sistemdir. Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri sayesinde ülkemizdeki tüm görev yapan, eğitim görevlileri, kendilerine uygun olan MEBBİS modülünü seçerek, online ortamda işlerini kolay ve gayet hızlı olarak gerçekleştirebiliyor.

E okul sisteminin ve E- okul online sınıf bağlantılarının Mebbis’ in bir uygulaması olduğunu duymuşsunuzdur. Bu online bağlantılı dersler öğrencilere ve öğretmenlere fayda amacıyla yapılmıştır. Gelişen teknoloji ile birlikte eğitim sistemi de bu yönde yoğruluyor. Elbette ki klasik eğitim ile çevrimiçi eğitim arasında farklar var. Hem geleneksel hem de online eğitim için birtakım olumlu ve olumsuz yanlar bulunmaktadır. Fakat olumlu yanlarının olumsuzdan çok daha ağır basması neticesinde Milli Eğitim Bakanlığı bu sistemi uygulamaya sokmuştur. Ön yargılı olmamakta fayda var. Neticede çocuklarımızın geleceği bu oluşumlardan çok daha fazla dijitale yönelik olacak.

Mebbis E- okul

Mebbis, öğrencilere online e okul kursları ve fakültelerin yayınlamış olduğu video konferans aracılıkları ile gerçek zamanlı olarak etkileşimde bulunmaları yönünde fayda sağlar. Geleneksel yöntemlerin aksine çevrimiçi eğitim arasındaki fark etkileşim miktarıdır. Verilen bilgide değişiklik olmayacağı için vakit tasarrufu sağlar. Tabi bununla beraber yine öğretmenle öğrenci arasında bir iletişim kanalı olmalıdır. Mebbis “e- okul” bunu sağlamaktadır. Canlı veya senkronize kurs programları e okul, öğrenci ve öğretmenlerinin evlerinde ya da benzer şekilde ofislerinde rahat bir şekilde ders işlemelerini sağlar. Bir web yazılımı olan Mebbis Ocak 2007 tarihinde sisteme geçirildi. Her türlü bilgi ve belge buradan sunuldu. Öğretmenleri rahatlattığı kadar öğrencileri de rahatlatan Mebbis E- okul uygulamasının öğrenciler için fayda ve zararlarını gözden geçirelim.

Mebbis E- Okul Fayda ve Zararları

Öğrenciler tüm eğitim öğretim hayatlarında almış oldukları sınav puanlarını Mebbis sistemi üzerinden görebilecekler. İnternet ile birebir bağlantısı olan her öğrenci istediğinde bu notlara kolayca ulaşacak. Aynı şekilde sistemde bulunan geçmiş senelere ait test ve ödevlerden yararlanabilecek. İnternetin kullanım kolaylığı ve avantajları bununla bitmiyor. Öğrencilerin kendilerine ait bir internet profili olacak. Bu profil ile bir internet sayfası tasarlayabilecekler. Bu şekilde teknik bilgileri güçlenecek. Devam ve devamsızlık durumunu öğrenen öğrenciler ona göre önlemlerini alacaklar.. Her dönem düzenlenen der programını takip edecekler. Meslek lisesi alanı ya da teknik liseye geçme hususlarında Mebbis E- okul öğrenci ile bilgi sahibi olacaklar. Seçmeli derslerini öğrenebildikleri gibi sınav tarihleri hakkında da bilgi sahibi olabilirler.

Yukarıda bahsettiğimiz durumlar olumlu yanlardı. Fakat velilerin olaya dahil olması öğrencileri bazı durumlarda rahatsız etmektedir. Öğrenci ortalamalarının düşük olduğu zamanlarda ailelerinin bilmelerini istemezler. Sorumluluk ve ortalama yükseltme sınavlarına dahil edildiklerinde veliler görebiliyor. Aynı şekilde ceza ve uyarılarının da duyurulması öğrencilerin hoşuna gitmiyor. Çünkü öğrenci okul ve ev hayatını birbirinden farklı şekillerde yaşamak istiyor. Göreceği muamele öğrenciyi ürkütüyor. Bunun yanında yanlış kullanımlarla öğrenmek için değil de Mebbis öğrenci profilleri için çalışan, yüksek not müptelası bir grup da oluşabiliyor. Hız ve ulaşılabilirlik arttıkça rekabet de artıyor.

İKS Mebbis Sistemi Nedir? Nasıl İşler ?

Milli Eğitim Bakanlığının internet üzerinden uygulamaya koyduğu yeni sistemlerden biride veliler öğrencilerini gönderdikleri okula ve çocuklarının öğretmenlerine not verecek ve bu sayede otomatik müfettiş uygulamasına geçilecek. İKS’nin anlamı İlköğretim Kurum Standartları anlamına gelmektedir. Velileri bu sistemde müfettiş olarak görülüyor. MEB denetleme işini velilere bırakıyor.

İlsis Nedir?

İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin iş ve işlemlerini bilgi teknolojileri aracılığı yürütmeleri amacı ile kurulmuş olan yönetim sistemlerinin tümüdür.   MÜLGA : İLSİS Projesi - Genelge 2002/31 14.07.2017 tarih ve 10766542 sayılı makam onayı ile kaldırılmıştır. 21571028 sayılı yazı ile G. Müdürlüğümüze bildirildi. Detaylar için tıklayınız. https://mevzuat.meb.gov.tr/dosyalar/1492.pdf

Böylece Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gönderilen müfettiş okula gelmeden önce okul hakkındaki bilgileri velilerden alarak hazırlıklı bir şekilde denetleme işini yapacaktır. Ayrıca zamanda öğretmenle ilgili ve görevini doğru yapıp yapmadığı bilgisini öğrenebiliyor. Öğrenci velileri internet olan her yerden not verme yetkisine sahip olacaklar. Veliler kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yaparak not verebilecekler. Velinin yaptıklarını öğrenciler yada öğretmenler sistemden göremezler. Bu sayede tarafsız not sistemi faaliyete geçmiş oluyor.

Anasayfa E-devlet Giriş Morpa Kampüs Girişi Ozgurlukicin.com, Yemliha TOKER Projesidir.

Mebbis Ön Bellek Mebbis Giriş SEO Hizmeti