Özgür Bilgi Kanalı

Garanti Bankası geçtiğimiz süreçte gösterdiği başarılar neticesinde yabancı sermayenin ilgisini çekmeyi başarmış ender markalar arasındadır. Yabancı sermayenin Garanti Bankası hisselerinde yaptığı yüklü alım, bankanın doğru uygulamalarının bir ispatı konumundadır adeta. Her daim müşterilerinin talep ve tercihlerini dikkate alan Garanti Bankası konut kredisinin geri ödeme süresini 20 yıla kadar yükseltmiş durumda.

Ev almak için maddi desteğe ihtiyaç duyan ve bu nedenle bankaların kapısını çalan vatandaş, yüksek faizden dert yandığı kadar kısıtlı vadelerde geri ödeme yapmak durumunda kalmanın da sıkıntısını yaşamaktadır. Bu durumu dikkate alan Garanti Bankası konut kredisi vadesini 20 yıla kadar uzatarak vatandaşa sunmuştur.

Garanti Bankası Mortgage Uzmanı Sıfatını Hak Ediyor!

Ev almak gibi pahalı bir yatırımı yaparken insanların ekonomik anlamda zorlanması kadar doğal bir şey olmadığı göz önünde bulundurulduğunda, Garanti Bankası’nın mortgage kredisi kapsamında sunduğu 20 yıla kadar vade olanağının önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır.

Garanti Bankası mortgage kredisi uyarınca finansman edinerek ev sahibi olmak isteyen müşteriler bankadan aldıkları kredinin meblağına göre değil, geri ödeme için belirledikleri vadeye göre faiz oranıyla karşılaşmaktadırlar.

Garanti Bankası mortgage kredisi kapsamında 500 bin Türk Lirası’na kadar konut kredisi kullanan her müşterinin tercih ettiği vade dilimine göre faiz oranı aynı olacaktır. Yani çekilen kredi tutarı 100 bin lira da olsa, 500 bin lira da olsa, müşteri tarafından tercih edilen geri ödeme vadesi aynıysa karşılaşılacak faiz oranında bir farklılık yaşanmayacaktır. Buradan detaylı bilgi alınabilir (https://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/mortgage.page )

Garanti Bankası 20 Yıl Vadeli Konut Kredisi Faiz Oranı

Garanti Bankası’ndan mortgage kredisi kullanarak ev sahibi olacak vatandaşlar için faiz oranı aylık yüzde 1,13 düzeyinden başlamaktadır. Söz konusu faiz oranı azami 24 aya kadar geçerlidir. 25 ila 36 ay aralığında vade tercih ederek Garanti Bankası Mortgage Kredisi kullanan müşteriler için faiz oranı aylık yüzde 1,17 düzeyine çıkmaktadır.

Garanti Bankası Konut kredisinden kullandığı nakdi bankaya 37 ila 60 ay aralığında bir vade seçerek geri ödemek isteyenler için faiz oranı yüzde 0,01 oranında daha artarak aylık yüzde 1,18 noktasına çıkmaktadır. 5 yıla kadar konut kredisi geri ödemelerini gerçekleştirmekte zorlanacak olan müşteriler daha uzun vadeli konut kredisi kullanabileceklerdir.

Garanti Bankası Mortgage kredisinden edinilen finansman bankaya 61 ila 99 ay aralığında bir vadede geri ödenmek istenilirse bu kez faiz oranı aylık yüzde 1,19 olarak gerçekleşecektir. Geri ödemelerini Garanti Bankası’na 100 aydan 120 aya kadar vade aralığında bir zaman dilimi belirleyerek yapmak isteyen müşteriler için faiz oranı aylık yüzde 1,24’tür.

Garanti Bankası mortgage kredisinde son vade aralığı 121 aydan 240 aya kadar olup, bu vade aralığında kullandığı konut kredisinin geri ödemelerini yapmak isteyen müşterilerin tabi olacağı faiz oranı aylık yüzde 1,28’dir. Yani Garanti konut kredisinden 10 yıldan 20 yıla kadar vadeli olarak nakit kullanmak isteyen müşteriler için geçerli olan faiz oranı budur.

Bütün vade ve kredi tutarı seçeneklerinde müşteriler Garanti Bankası’na kullandıkları konut kredisinin binde beşi oranında kredi tahsis ücreti, yani dosya masrafı ödemek durumundadırlar. Ayrıca Garanti Bankası mortgage kredisi dahilinde finansman desteği alarak ev sahibi olacak müşteriler krediye konu evin değerinin belirlenmesi için gereken ekspertiz rapor ücretini ödemek durumundadırlar. Bunun yanında müşteri hayat sigortası, krediye konu evin konut sigortası ve yine bahse değer evin DASK bedeli ile ipotek tesis ücretini de kredi kullanan müşteri karşılamak durumundadır. Farklı ödeme yöntemleri ile Garanti Bankası konut kredisi kullanmak isteyen müşteriler ayrıca:

Sabit Faizli Mortgage

Özel Ödemeli Mortgage

Ara Ödemeli Mortgage

Azalan Taksitli Mortgage

Artan Taksitli Mortgage

Değişken Faizli Mortgage

Evini Gösterene Mortgage

Kredi ürünlerinden herhangi birisini seçerek de Garanti Bankası’ndan Mortgage Kredisi kullanabileceklerdir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.