Özgür Bilgi Kanalı

Alternatif Bank, kamuoyunda daha sık bilinen ismiyle A Bank, müşterilerinin artan ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ihtiyaç kredisi kampanyası düzenledi. A Bank sonbahar kredisi kampanyası kapsamında nakit kullanmak isteyen vatandaşlar için banka faiz oranlarının aylık yüzde 1,42 seviyesinden başladığını deklare etmiştir. A Bank’ın bu kredi kampanyası ile ilgili detayları içeriğimizde bulabilirsiniz.

A Bank sonbahar kredisi uyarınca nakit kullanmak isteyen vatandaşların karşılaşacağı faiz oranları, kullandıkları kredinin geri ödemesi için tercih ettikleri vade dilimine göre farklılık arz edecektir. Kişinin kullandığı kredi meblağı, tabi olacağı faiz oranını doğrudan etkilememektedir. Buna göre bankanın A Bank Sonbahar Kredi Kampanyası’nda uygulanmak üzere belirlediği faiz oranları aşağıdaki gibidir:

Kullanılan kredi 24 aya kadar vadede geri ödenmek istenilirse; aylık yüzde 1,42 faiz oranı uygulanacaktır. Müşteri kredisini 36 ay vadede ödemek istediğinde aylık yüzde 1,45 faiz oranı ile karşılaşacakken, vade süresi 48 aya vardığında bahse konu faiz oranı aylık yüzde 1,43 noktasına gerilemektedir. A Bank Sonbahar kredi kampanyası kapsamında uygulanan ve tercih edilebilecek azami vade süresi 48 aydır. detaylar için tıklayabilirsiniz ⇒https://www.abank.com.tr/bireysel/krediler/sonbahar-kredisi/

A Bank Sonbahar Kredisi Hesaplama!

A Bank Sonbahar Kredisi Kampanyası dahilinde nakit kullanarak ihtiyaçlarını gidermek isteyen vatandaşlar için 3 farklı örnek hesaplama yapacak olursak:

abank kredi hesaplama

  • A Bank Sonbahar Kredisi kampanyası dahilinde 10 bin Türk Lirası kredi kullanan ve bu kredisini 12 ay vadede geri ödemek isteyen müşterinin aylık taksit tutarları 928’er Türk Lirası olacaktır. Kredinin aylık maliyeti yüzde 1,79 ve yıllık maliyeti de yüzde 21,42 olarak gerçekleşecektir. 50 lira kredi tahsis ücreti ödeyecek müşterinin 1 yılın sonunda bankaya yapacağı toplam geri ödeme tutarı 11 bin 142 Türk Lirası olarak gerçekleşecektir.
  • Sonbahar Kredisi Kampanyası uyarınca A Bank’tan 20 bin Türk Lirası kredi kullanarak aldığı krediyi 24 ay vadede geri ödeyecek olan müşterinin ödemesi gereken kredi tahsis ücreti 100 liradır. Müşterinin 2 yıl boyunca karşılaşacağı aylık taksit tutarları ise bin 22 Türk Lirası’dır. Bu örnekte kredinin aylık maliyeti yüzde 1,75 ve yıllık maliyeti de yüzde 1,97 olacaktır. 2 yılın sonundan müşterinin bankaya yaptığı yekun ödeme tutarı 24 bin 535 lira seviyesinde gerçekleşecektir.
  • A Bank Sonbahar Kredisi kampanyası kapsamında 30 bin Türk Lirası finansman kullanan ve bu krediyi 48 ay vadede geri ödemek isteyen müşterinin aylık taksit meblağı 922 Türk Lirası olacaktır. Kredi tahsis ücreti olarak 150 lira ödeyecek olan müşteri, 4 yılın sonunda bankaya toplam 44 bin 275 lira geri ödeme gerçekleştirmiş olacaktır. Bu örnekte kredinin aylık maliyeti yüzde 1,74 ve kredinin yıllık maliyeti de yüzde 20,88 seviyesinde gerçekleşecektir.

Bütün kredi örneklerinde ayrıca müşterinin karşılaması gereken bir diğer masraf daha bulunmaktadır. Bu masraf kredi kullanan müşterinin hayat sigortası poliçe prim ücretidir. Zira A Bank sonbahar kredisi kampanyasından yararlanmak isteyen müşterilerinin hayat sigortası yaptırmalarını zaruri tutmaktadır. Hayat sigortası poliçe prim ücreti, kredi kullanan müşterinin cinsiyetine ve yaşına göre değişiklik göstermekte ve kredi vadesi boyunca her yıl otomatik olarak yenilenmektedir. Hayat sigortası poliçe prim ücreti banka tarafından müşteri hesabından tahsil edilmektedir.

A Bank sonbahar kredi kampanyasından yararlanarak kredi kullanmak isteyen müşteriler, kredi başvurularını A Bank şubelerinden yapabileceklerdir. Ayrıca A Bank kredi başvurusu bankanın resmi internet sitesi aracılığı ile de anında yapılabilmektedir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.