Özgür Bilgi Kanalı

Akbank, ülkemiz bankacılık sektörünün en önemli aktörlerinden biri konumunda. Banka, gelişimine tüm hızıyla devam ederken, bu başarısının da karşılığını hem yurtiçinde müşterilerinin kendisine olan teveccühünden hem de yurtdışında uluslararası kuruluşlardan aldığı ödüllerle alıyor.

Bankacılıkta uluslararası yayın kuruluşu konumunda yer alan Euromoney tarafından her yıl verilen; “Best Private Banking in Turkey” yani En İyi Özel Bankacılık ödülünü bu yıl da Akbank kazandı. Geride bıraktığımız sekiz yılda bu ödülü kimseye bırakmayan üst üste Akbank, toplamda ise 10. Kez aynı ödülü aldı. Ayrıca Akbank bu yıl “Yılın En İyi Yüksek Varlık Yönetimi Hizmetleri (UHNW) Ödülü”ne de layık görüldü.

Akbank Büyümeye Tüm Hızıyla Devam Edecek!

Global çapta özel bankacılık yöneticilerinden ve sektörün direkt ya da indirekt aktörlerinden çok sayıda yöneticinin katıldığı ödül törenine Akbank adına katılan bankanın Genel Müdür Yardımcısı Levent Çelebioğlu ve Akbank Private Banking Bölüm Başkanı Didem Bağrıaçık ödülleri banka adına aldı.

Akbank Genel Müdür Yardımcısı Levent Çelebioğlu törende bir de konuşma gerçekleştirdi. Özel bankacılıkta 5 bin 600 müşterinin 20 milyar Türk Lirası’na yakın varlığını yönettiklerine dikkat çeken Levent Çelebioğlu, Akbank’ın özel bankacılıkta pazar payının yüzde 12’ye dayandığını belirtti. Bankanın 2017 yıl sonu hedefinin portföy büyüklüğünü yüzde 20 seviyesinde artırmak olduğunu açıklayan Çelebioğlu bunu başaracak güçlerinin de olduğunun altını çizdi.

Akbank, gerek bireysel bankacılıkta ve gerekse ticari bankacılıkta her geçen gün portföy büyüklüğünü artıramaya devam ederken, bankanın gelişimi tüm hızıyla devam ettirmesi bekleniyor. Ülkemizde köklü bir geçmişe sahip olan Akbank’ın bankacılık sektörü ve banka haberleri konu olunca ülkemizin yüzünü sürekli güldürmesi de memnuniyetle karşılanıyor.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.