Özgür Bilgi Kanalı

Aktif Bank “N Kolay” sloganı ile gerçekleştirdiği bankacılık hizmetlerinde, müşterilerine N Kolay bankacılık hizmeti ve en verimli olanaklar sunma gayretinde olduğunu açıkladı. Aktif Bank, mevduat sahibi müşterilerin yüksek kazanç istekleri uyarınca, bankacılık ürünlerine bir de N Kolay Bono’yu eklemiş durumda. Aktif Bank N Kolay Bono’da bankanın verdiği faiz oranı yüzde 14,5 noktasına kadar yükselmekte. Üstelik bahse konu yüzde 14,5’luk bono faizi, mevduat faizinde yüzde 15,35 seviyesine denk gelmektedir. Bu seviyede mevduat faizi veren bir banka ise bulunmamaktadır.

Mevduat sahibi müşterilerin 250 bin liraya kadar birikimlerini değerlendirebildikleri Aktif Bank Bono’da vade süresi 365 güne kadar müşterinin tercih ettiği günde olabilmektedir. Müşteri, tercih ettiği vade diliminde kazancını da alarak sistemden ayrılma hakkına sahiptir.

Bono Kazancı Hesaplama!

Aktif Bank N Kolay Bono yatırımı yapmak isteyen ve 50 bin lire tutarındaki birikimini bankada 30 gün vadede tutmak isteyen müşterinin net kazancı 550 lira olacaktır. Bahse konu kazanç meblağından stopaj oranı düşürülmüştür. Yani bu tutar müşterinin eline geçecek net getiri konumundadır. Müşterinin bu örnekte elde ettiği Aktif Bank N Kolay bono faizi yüzde 15,35 noktasındadır. Bu faiz oranı mevduat faizinde yüzde 14,5 noktasına karşılık gelmektedir.

Aktif Bank N Kolay bono kapsamında 250 bin liralık mevduatını değerlendirmek isteyen müşteri, 365 gün vade tercih etmesi durumunda, vade sonunda yaklaşık 31 bin 500 liralık bono kazancı elde etmektedir. Bu tutar, müşterinin eline geçecek net getiridir. Müşterinin aynı tutarda bir kazanç elde edebilmesi için mevduat faizinde yüzde 15 seviyesinde bir oran bulması gerekecektir ki; hali hazırda bu oranı veren bir banka da yoktur. Aktif Bank N Kolay bono başvurusu bankanın resmi internet sitesi aracılığı ile yapılabilmektedir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.