Özgür Bilgi Kanalı

“Yeni Nesil Bankacılık” sloganı ile yola çıkan Bank Pozitif, ihtiyaçlarını kendisinden edineceği kredi ile gidermek isteyen ve kullandığı kredi için masraf ödemek istemeyen vatandaşlar için ihtiyaç kredisi kampanyası düzenledi. Bank Pozitif İhtiyaç kredisi uyarınca müşterilere 48 aya kadar vade olanağı tanınıyor.

Bank Pozitif tarafından sunulan ihtiyaç kredisi kapsamında müşterilerin 50 bin Türk Lirası’na kadar kredi edinmesine imkan tanınmaktadır. Müşterinin kullanacağı kredi meblağına ve tercih ettiği vadeye göre kredi faiz oranı değişiklik arz etmemektedir. Bütün vadelerde ve bütün finansman meblağların da kredinin faiz oranı aylık yüzde 1,49 olarak belirlenmiştir.

Bank Pozitif ihtiyaç kredisi uyarınca müşterilerinden kredi tahsis ücreti yani dosya masrafı da talep etmemektedir. Bankanın resmi sitesi aracılığı ile kolayca başvurusu yapılabilen kredi için masraf tahsilatı yapılmamaktadır.

Masrafsız İhtiyaç Kredisi Örnek Hesaplamalar!

Bank Pozitif’ten 3 bin Türk Lirası finansman edinen ve edindiği finansmanı 12 ay vade ile bankaya geri ödemek isteyen müşterinin aylık taksitleri 280 Türk Lirası olacaktır. Kredi vadesi sonunda bankaya yapılacak toplam geri ödeme meblağı 3 bin 360 Türk Lirası seviyesinde gerçekleşecektir.

Masrafsız ihtiyaç kredisi kapsamında 10 bin Türk Lirası krediyi 36 ay vadeli olarak kullanmak isteyen bir müşteri, bankaya aylık 379,10 Türk Lirası geri ödeme yapacaktır. Kredi vadesi sonunda bankaya müşterinin yapacağı toplam geri ödeme tutarı 13.647,45 Türk Lirası düzeyinde gerçekleşecektir.

Bank Pozitif masrafsız ihtiyaç kredisi uyarınca 50 bin Türk Lirası likidite edinmek ve edindiği finansmanı bankaya 48 ay vade ile geri ödemek isteyen müşteri, her ay bin 560,57 Türk Lirası taksit ödemesi yapmak durumundadır. Müşterinin bankaya yapacağı toplam ödeme tutarı 74 bin 907,67 Türk Lirası’nı bulacaktır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.