Özgür Bilgi Kanalı

burgan bank kredi

Tüketiciler kredi kullanırken pek çok parametreyi değerlendirmekte ve gelirleri ile doğru orantılı olarak aylık yapabilecekleri maksimum kredi taksiti ödemesini göz önünde bulundurarak kredi kullanabilmektedirler. Kredi arama, değerlendirme ve karşılaştırma neticesinde müşteri tarafından tercih edilen kredi bazı durumlarda kullanıldıktan sonra müşteride pişmanlık oluşturabilmektedir. Yahut koşulları değişen müşteri, buna uygun olarak kredisini farklı bir bankaya taşıma gereği hissedebilmektedir. Bu duruma ön görerek müşterilerine borç transferi kredisi sunan bankalar arasında yer alan Burgan Bank borç transfer ihtiyaç kredisi detayları içeriğimizde detaylı olarak anlatılmıştır.

Kullandığınız kredinin şartlarından menün değilseniz, yahut birkaç farklı bankada bulunan kredi borçlarınızı tek banka çatısı altında toplayarak daha kolay takip etmek ve ödeme sıkıntısı yaşamamak istiyorsanız; Burgan Bank borç transfer kredisini değerlendirmeye alabilirsiniz. Burgan Bank borç transferi kredisi kapsamında nakit kullanmak isteyen vatandaşlar, kullandıkları krediyi 48 aya kadar vadelendirerek ödeyebilmektedir. Müşteriye Burgan Bank tarafından uygulanacak faiz oranı, müşterinin tercih ettiği vadeye göre farklılık göstermekte ve vade süresi ile ters orantılı olarak değişmektedir. Yani müşterinin tercih ettiği vade süresi uzadıkça tabi olacağı faiz oranı da azalmaktadır.

Burgan Bank borç transfer ihtiyaç kredisi dahilinde nakit kullanarak borcunu bankaya 18 aya kadar vade tercihi ile ödemek isteyen vatandaşların karşılaşacakları faiz oranı aylık yüzde 1,79 olacaktır. Kredi kapsamında kullandığı nakdin geri ödemelerini 19 ay ile 36 ay bandında bir zaman dilimi belirleyerek geri ödemek isteyen vatandaşın tabi olacağı faiz oranı ise aylık yüzde 1,78 seviyesinde gerçekleşecektir. 37 aydan 48 aya kadar vade yelpazesinde süre tayin ederek borcunu Burgan Bank’a ödeyecek müşterinin faiz oranı ise aylık yüzde 1,77 olacaktır.

Kredi hesaplama için tıklayın ⇒https://www.burgan.com.tr/tr/Pages/kredihesaplama.aspx

Burgan Bank Borç Transfer İhtiyaç Kredisi Hesaplama Örnekleri!

Farklı bankadan ya da bankalardan kullandığı kredileri Burgan Bank borç transferi kullanarak tek bankada toplamayı düşünen vatandaşlar için 2 farklı örnek hesaplama yaparak aydınlatıcı olmakta fayda var.

Burgan Bank borç transfer kredisi kapsamında 10 bin Türk Lirası kredi kullanan ve bu meblağı bankaya geri ödeme için 18 ay vade tercih eden vatandaşın aylık yüzde 1,79 faiz oranından; aylık bazda karşılaşacağı taksit tutarları 676 Türk Lirası olacaktır. Müşterinin 1,5 yıl sonunda bankaya ödediği toplam taksit tutarı 12 bin 168 Türk Lirası olacaktır. Bu örnekte kredinin müşteriye aylık maliyeti yüzde 2,5 olarak gerçekleşirken, yıllık maliyeti ise yüzde 29,9671 olarak yansıyacaktır.

Aynı tutarlı krediyi, yani 10 bin Türk Lirası’nı bu kredi kampanyası kapsamında Burgan Bank’tan talep eden ve geri ödemelerini 48 ay vadeye yayarak yapmak isteyen vatandaş aylık yüzde 1,77 faiz oranından yararlanacağından ve geri ödeme vadesi de daha uzun olduğundan bankaya aylık ödemesi gereken taksit tutarları azalacaktır. Bu durumda müşterinin taksitleri 334 Türk Lirası’na inecektir. 48 aylık vade sona erdiğinde müşterinin bankaya yaptığı toplam taksit geri ödemesi tutarı 16 bin 32 Türk Lirası seviyesinde gerçekleşecektir.

Her iki örnekte de krediyi kullanan müşteri bankaya peşin ve 1 defaya mahsus olmak üzere 50 Türk Lirası kredi tahsis ödemesi yapmak durumundadır. Bu ücret, çekilen kredi meblağıyla doğru orantılı olarak (kredi meblağının binde beşi) artış göstereceği unutulmamalıdır. Burgan Bank borç transferi kredisi kapsamında nakit kullanmak isteyen müşterilerden bankanın ek belge isteme ya da kefil talep etme hakkının saklı olduğu unutulmamalıdır. Başvurular Burgan Bank’ın şubelerine yapılabilmektedir. Detaylar için tıklayabilirsiniz ⇒https://www.burgan.com.tr/dijitalkredi/basvuru-giris


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.