Özgür Bilgi Kanalı

Fibabanka İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Fibabanka 2017 yılı içerisinde şubeleşme çalışmalarına hız vererek bankacılık sektöründeki etkisini ve ağırlığını daha da artırma yoluna gitmiş durumda. Pek çok bankanın şube kapatarak küçülme yoluna gittiği bu ortamda Fibabanka’nın bu hamlesi müşteri portföyünü genişletirken, banka müşteri memnuniyetini de artırmak adına bankacılık ürünlerini daha da ilgi çekici hale getirmeye gayret göstermektedir. Cazip kredi arayana Fibabanka ihtiyaç kredisi özelliklerini şu şekilde ifade edebiliriz.

Maddi sıkıntılarının üstesinden gelebilmek adına Fibabanka ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar için kullanılabilecek minimum kredi tutarı 1000 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Fibabanka ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler geri ödemelerini 3 aydan 48 aya kadar vadelendirerek yapabileceklerdir. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken husus, müşteriye uygulanacak faiz oranına bankanın karar verirken geri ödeme için talep edilen vade süresini dikkate aldığıdır.

Bahse konu kredi uyarınca kullandığı krediyi Fibabanka’ya 3 ay ila 36 ay vade aralığında geri ödemek isteyen müşteriler için faiz oranı aylık yüzde 1,49 olarak belirlenmiştir. Pek çok kredi kampanyasının aksine, Fibabanka ihtiyaç kredisinde vade uzadıkça uygulanan faiz oranı azalmaktadır. Bu nedenle, kullandığı krediyi 37 aydan 48 aya kadar vade aralığında seçeceği bir zaman diliminde ödemeyi talep eden müşteri için uygulanacak faiz oranı aylık yüzde 1,33 noktasına gerilemektedir. Faiz oranları ve masraflar içintıklayınız.

Günde 10 Liraya 10 Bin Lira Kredi Edinme İmkanı

Fibabanka’nın ihtiyaç kredisi bilhassa dar gelirli vatandaşlar için ne kadar cazip olduğunu, yalnızca günlük 10 Türk Lirası taksitle 10 bin Türk Lirası kredi vermesiyle ortaya koymaktadır. Durumun daha net anlaşılması adına Fibabanka ihtiyaç kredisi hesaplama örneğini şu şekilde yapabiliriz.

10 bin Türk Lirası krediyi 48 ay vadeli olarak Fibabanka’dan kullanacak olan müşteri aylık yüzde 1,33 faiz oranına tabi olacaktır. Bu durumda müşterinin bankaya aylık periyotlar halinde yapması gereken geri ödeme tutarı 299,80 Türk Lirası olacaktır. Söz konusu meblağ günlük olarak düşünüldüğünde 10 Türk Lirası’nın dahi altına gelmektedir.

Yukarıda verdiğimiz Fibabanka ihtiyaç kredisi hesaplama örneğinden yola çıkarak müşterinin karşılaması gereken kredi masraflarından da bahsetmekte yarar var. Kredi ürünlerinde kullanılan kredi meblağı üzerinden binde beş oranında kredi tahsis ücreti alan Fibabanka üstteki örnekte müşteriden yasal vergiler de dahil olmak üzere 52,5 Türk Lirası dosya masrafı tahsil edecektir. Ayrıca kredi çekecek müşterinin hayat sigortası yaptırmasını da mecburi tutan Fibabanka, 10 bin liralık kredi çekecek müşteriye 322,86 Türk Lirası sigorta poliçe prim ücreti yansıtacaktır. Bu tutar 4 yıl boyunca müşteriden alınacak toplam sigorta masrafıdır. Ayrıca bu meblağ takribi olup, müşteri özelinde cinsiyet ve yaşa göre farklılık göstermesi muhtemeldir.

Günde 10 liraya 10 bin lira kredi örneği yukarıdaki şekliyle kullanıldığında müşteriye aylık yüzde 1,6209 oranında ve yıllık yüzde 21,2824 faiz oranıyla yansıyacaktır. Bu maliyet oranlarına sigorta ücreti dahil edilmemiştir.

Fibabanka İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Fibabanka’nın yukarıda örnek hesaplamasını da yaptığımız ihtiyaç kredisine başvuru 3 farklı yöntemle yapılabilmektedir. Bunlardan ilki klasik yöntem olan Fibabanka şubelerine giderek bizzat başvuru yapmaktır. İkinci olarak da internetin nimetlerinden yararlanıp bankanın resmi internet sitesi üzerinden Fibabanka ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilecektir.

Üçüncü ve son yöntem olarak da SMS ile kredi başvurusu yapmaya Fibabanka imkan tanımaktadır. Kısa mesaj göndererek Fibabanka kredi başvurusu yapmak isteyen müşterilerin TC Kimlik numaralarını 3422’ye göndermeleri yeterli olacaktır. Bununla birlikte SMS ile kredi başvurusunda maksimum 20 bin Türk Lirası için Fibabanka’nın onay verebileceğini dikkate almakta fayda var. Başvuru için tıklayabilirsiniz ⇒https://www.fibabanka.com.tr/bireysel/bireysel-krediler/ihtiyac-kredisi.aspx


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.