Özgür Bilgi Kanalı

Bankaların faiz oranları son dönemde artış gösterme eğiliminde. Bu durum konut satışlarını da önemli oranda etkilemektedir. Zira vatandaş konut alımı için büyük oranda banka kredisine başvurmakta. Yükselen faiz oranlarının olduğu bu dönemde en cazip konut kredisi faiz oranlarını Halkbank Hesaplı Evim konut kredisi dahilinde sunmakta.

Konut kredisi çekmek için doğal olarak en cazip faiz oranını arayan vatandaşa Halk Bankası bu olanağı sunmakta. Halk Bankası’nın Hesaplı Evim Konut Kredisi Kampanyası kapsamında vatandaşa sunduğu faiz oranı aylık yüzde 0,88 seviyesinden başlamakta. Bahse konu faiz oranı, vatandaş tarafından tercih edilen vade dilimi ve bankadan talep edilen kredi meblağına göre peyder pey artmakta.

Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi Faiz Oranları Aylık Yüzde 0,88’den Başlıyor!

Halk Bankası’ndan Hesaplı Evim Konut Kredisi Kampanyası dahilinde bin liradan 100 bin Türk Lirası’na kadar kredi kullanmak isteyenler için ön görülen 2 farklı faiz oranı bulunmaktadır. Bahse konu tutara kadar Halk Bankası’ndan kredi kullanmak isteyen müşteri; 36 aya kadar vade tercih ettiğinde aylık yüzde 0,88 faiz oranına tabi olacaktır. Ki söz konusu faiz oranı kampanya dahilinde sunulan en cazip faiz oranı olarak ön plana çıkmaktadır.

Kampanya uyarınca yine bin lira ile 100 bin Türk Lirası aralığında kullandığı konut kredisini 37 ila 120 ay vade aralığında bankaya geri ödemek isteyen müşteriler için belirlenen faiz oranı aylık yüzde 0,95’tir.

Kredi Tutarı Yükseldikçe Faiz Oranı Artmaktadır!

Halk Bankası’nın Hesaplı Evim Konut Kredisi kampanyasından 100 bin Türk Lirası’ndan daha fazla tutarda yararlanarak ev sahibi olmak isteyenler için uygulanacak faiz oranları artmaktadır. Buna göre;

100 bin Türk Lirası’ndan 1 milyon Türk Lirası’na kadar kampanya dahilinde konut kredisi kullanan kişiler için uygulanacak faiz oranı yine tercih edilen vadeye göre 2 şekildedir. 1 aydan 36 aya kadar vade tercih edenler için bu oran aylık yüzde 1,05’tir. Halk Bankası’nın maaş müşterileri için ise bu oran aylık yüzde 0,99’dur.

37 aydan 120 aya kadar vade tercih ederek Halk Bankası’ndan 100 bin Türk Lirası ila 1 milyon Türk Lirası aralığında konut kredisi kullanmak isteyen müşteriler için uygulanacak faiz oranı aylık yüzde 1,12’dir. Bu seçenekte de Halk Bankası’nın maaş müşterisi olan kişiler için belirlenen faiz oranı aylık yüzde 1,06’dır.

Halk Bankası Hesaplı Evim Konut Kredisi Kampanyasında 1 Milyon Lira Üzeri Konut Kredisi de Veriyor!

Alacağı konut lüks sınıfına giren ve bu nedenle daha yüklü maddi desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlar Halk Bankası’ndan Hesaplı Evim konut kredisi kampanyası dahilinde 1 milyon Türk Lirası’ndan daha fazla kredi de kullanabileceklerdir. Lakin bu durumda 1 milyon Türk Lirası üzeri kredi talebinde bulunan vatandaşa uygulanacak faiz oranı da yükselecektir. Bu kampanyadan yararlanarak 1 milyon Türk Lirası’ndan fazla konut kredisi kullanmak isteyen müşteriye bankanın uygulayacağı faiz oranları yine müşterinin vade tercihine göre farklılık gösterecektir. Bu durumda karşı karşıya kalınacak faiz oranları şu şekildedir:

1 milyon Türk Lirası’ndan fazla kullandığı konut kredisini 1 aydan 36 aya kadar vade tercih ederek geri ödeyecek müşterinin karşılaşacağı faiz oranı aylık yüzde 1,12’dir. Aynı tutarda kredi talebinde bulunan kişinin bankaya geri ödemelerini 37 aydan 120 aya kadar bir vade tercih ederek yapmak istemesi durumunda tabi olacağı faiz oranı aylık yüzde 1,15 noktasına yükselecektir.

Halk Bankası Hesaplı Evim Konut Kredisi Kampanyası kapsamında konut kredisi kullanacak bütün müşterilerden vade ve kredi meblağı fark etmeksizin; müşterinin talep ettiği kredi tutarının binde beşi kadar kredi tahsis ücreti alacaktır. Bunun yanında krediye konu evin ipotek tesis bedeli, DASK ücreti, konut sigortası ve ekspertiz ücreti de müşterinin karşılaması gereken masraflar arasında yer almaktadır. Kampanya kapsamında açıklanan faiz oranlarını Halk Bankası tek taraflı olarak değiştirme yetkisine sahiptir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.