Özgür Bilgi Kanalı

Enpara Kredi Kartı Özellikleri

QNB Finansbank’ın şubesiz bankacılık uygulaması olarak devreye koyduğu Enpara, yıllardır müşterilerinin beğenisini toplayan işler yapmaya devam ediyor. Enpara tarafından yapılan hizmetlerin pek çoğundan ücret alınmaması, vatandaşların pek çoğunun Enpara’ya olan ilgisini artırmıştır. Bu nedenle müşteriler Enpara kredi kartının da çıkmasını da sabırsızlıkla beklemekteydiler. Nihayet geçtiğimiz hafta itibariyle Enpara kredi kartı çıktı. Yalnız Enpara kredi kartı hali hazırda yalnızca bankanın tayin ettiği bazı müşterilere verilmekte.

Havale, eft gibi pek çok işlemden ücret almayan Enpara, bu özelliği sayesinde müşterilerinin teveccühünü kazanmaya devam ederken, yıllardır ısrarla talep edilen kredi kartı çalışmalarına da 2017 yılı içerisinde hız verdiğini açıklamıştı. Geçtiğimiz günlerde enpara kredi kartını uygulamaya koyduğunu ve bazı müşterilerini bu konuda pilot seçtiğini öğrendik. Enpara kredi kartının ilk etapta banka tarafından tayin edilen 5 bin müşteriye gönderilmeye başlandığı ve bu müşterilerin kullanımı esnasında ortaya çıkan/ çıkacak ya da çıkabilecek durumlar gözlenerek buna göre kredi kartının piyasaya genel dağıtımından önce sorunların giderilip gerekli güncellemelerin yapılması hedeflenmektedir. Detaylar için tıklayın ⇒https://www.qnbfinansbank.enpara.com/urunler/kredi-karti/kredi-karti.aspx

Enpara Kredi Kartı Özellikleri Nelerdir?

Klasik bankacılık hizmetlerinden alınan masrafları sıfırlayan Enpara’nın kredi kartı ürününde de farklı bir anlayış geliştireceği müşterilerinin beklentisiydi. Bu durum gerçeğe döneceğe benziyor. Zira enpara kredi kartı kullanan vatandaşlardan kredi kartı aidatı alınmayacağı belli oldu. Bununla kalınmayacağı da kısa sürede anlaşıldı. Diğer bankaların bazılarında kredi kartlarından aidat alınmayan ürünleri de mevcut olduğundan, kredi kartı hizmetini enpara bir üst seviyeye daha taşıdı. Buna göre enpara kredi kartı kullanan müşterisine yıllık 100 Türk Lirası ücret ödemeyi kararlaştırdı. Bu ödemeyi en az 2 yıl yapacağını belirten Enpara, daha uzun yıllar için ise herhangi bir taahhütte bulunmadı. Yani enpara kredi kartı kullana bir müşteri en az 2 yıl boyunca yıllık 100’er Türk Lirası’ndan toplamda 200 Türk Lirası ücret alamaya hak kazanacak.

Bu taahhüdünün yanında Enpara kredi kartı aidatı almayacağını bir süreye bağlı olmaksızın, yani ömür boyu enpara kredi kartının aidatsız olacağını sözleşme ile kayıt altına almıştır. Tüm bunların yanında elbette enpara kredi kartının farklı özellikleri de bulunmaktadır. Enpara kredi kartı özellikleri aşağıdaki gibi maddelendirebiliriz.

  • Enpara kredi kartı ile yapılan alış verişler taksitlendirilebilecektir. Bu sayede müşteriler bütçelerini zorlamadan alış – veriş yapabileceklerdir.
  • Enpara kredi kartından nakit avans çekmek mümkündür. Bu sayede müşteriler nakit lazım olduğu anda kredi kartları üzerinden bu nakde ulaşabileceklerdir.
  • Her ay bin liraya kadar olan taksitsiz harcamalar, Enpara tarafından 3 defaya mahsus olmak üzere ücretsiz şekilde taksitlendirilebilecektir.
  • Enpara’nın banka kartı ürünü olan Encard için belirlediği ve geliştirdiği bütün kampanyalardan Enpara kredi kartı sahipleri de kredi kartları vasıtası ile yararlanma hakkına sahiptir.
  • Enpara kredi kartı Platinum Mastercard olarak piyasaya sunulmuştur. Bu nedenle Platinum Mastercard özelliklerinin tamamından faydalanmak mümkündür.
  • Enpara kredi kartı ilk etapta banka tarafından belirlenen müşterilere sunulmakta olup, yakın zamanda bütün enpara müşterilerinin kredi kartı hizmetinden faydalanmasına olanak sağlanacaktır. Bununla ilgi net bir tarih ise henüz belirtilmemiştir.
  • Enpara kredi kartında temassız ödeme özelliği de bulunmakta olup, tek seferde 50 Türk Lirası’na kadar yapılan harcamalar müşterinin şifresini girmesine gerek kalmadan kartını POS cihazına tutarak ödeme yapmasına olanak sağlamaktadır.
  • Enpara kredi kartına öğrenciler de başvuru yapabilecektir. Öğrencilerin enpara kredi kartı başvurusu yaparken öğrenci olduklarına dair belgeleri (öğrenci kimlik belgesi, öğrenci belgesi vs…) eklemeleri gerekmektedir. En para kredi kartı başvurusu için tıklayın ⇒https://www.qnbfinansbank.enpara.com/bireysel-basvuru/basvuru-amaciniz.aspx?source=kk

Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.