Özgür Bilgi Kanalı

Anadolu Bank Konut Kredisi

Anadolu Bank ülkemizde faaliyet gösteren bankalar arasında atılım yapan kuruluşlardan birisi olarak dikkat çekiyor. Banka yaptığı atılımı müşterilerine sunduğu krediler ile taçlandırıyor. Bu kapsamda ev sahibi olmak isteyen herkes Anadolu Bank’ın konut kredisi seçeneklerinden yararlanabilecektir. Anadolu Bank konut kredisi seçenekleri ödeme düzenine göre ya da kredim kullanım durumuna göre farklılık göstermekte ve vatandaşlar nakit akışları ile ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak farklı ödeme seçeneklerini ya da diğer konut kredisi ürünlerini tercih edebilmektedirler. Bu kapsamda Anadolu Bank müşterilerine transfer konut kredisi de sağlamaktadır.

Anadolu Bank konut kredisi banka tarafından müşterilerine 3 ila 120 ay arası vade şekliyle sunuluyor. Bu aralıktaki vade tercihi müşteriye bırakılmış olup, geliri ile doğru orantılı olarak ödeme gücü olan vatandaşlar cazip kredi taksitlerinden yararlanarak konut kredisi kullanabiliyorlar. Müşterinin tercih ettiği vade ne olursa olsun bankanın uygulayacağı faiz oranı sabittir. Anadolu Bank konut kredisi faiz oranı aylık yüzde 1,29 seviyesinde bulunmaktadır. Bahse konu faiz oranı müşterinin talep ettiği kredi meblağına göre de değişmemektedir.

Anadolu Bank Konut Kredisi Kullanım Koşulları!

Anadolu Bank’tan konut kredisi edinmek isteyen vatandaşlar için bankanın çeşitli şartlar öne sürdüğünü ve bu şartların yerine getirilmesini beklediğini bilmekte yarar var. Buna göre; Anadolu Bank konut kredisi imkanından yararlanmak isteyen vatandaşların, satın almak istedikleri evin ekspertiz değerinin en az yüzde 25’ine nakit olarak sahip olmaları gerekmektedir. Zira banka, kredi ile alınacak evin bedelinin ancak yüzde 75’ine kadar kredi imkanı sağlamaktadır.

Konut kredisi kullanılarak satın alınmak istenilen dairenin ya da evin inşaatının tamamlanmış olması gerekirken, aynı zamanda evin meskeni ve iskanı da alınmış olması gerekmektedir. Anadolu Bank Konut kredisi için müşterilerinden kefil de istemekte olup, eğer müşteri satın alacağı evin ekspertiz bedelinin yarısına kadar konut kredisi kullanmak isterse bu durumda kefil şartı aranmamaktadır. 18 yaşından büyük ve sabit geliri olan herkesin yararlanabileceği Anadolu Bank konut kredisi kullanımı esnasında ortaya çıkacak masrafların kredi bedeline dahil edilerek taksitlendirilebilmesi ise müşteri avantajına bir özellik olarak ön plana çıkmaktadır.

Örnek Hesaplama İsteyenlere Anadolu Bank Konut Kredisi Hesaplama!

Anadolu Bank’tan konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar için kredi hesaplaması yaparak ışık tutmakta yarar var. 160 bin Türk Lirası ekspertiz bedeli olan bir konut için Anadolu Bank azami 120 bin Türk Lirası konut kredisi sağlamaktadır. Vatandaşın kefil olmadan konut kredisi elde etmek istemesi durumunda bankadan alacağı konut kredisi tutarı azami 80 bin Türk Lirası olacaktır bu durumda. Konut kredisi hesaplama için tıklayın

80 bin Türk Lirası konut kredisini Anadolu Bank’tan 120 ay vadeli olarak kullanan vatandaşın aylık periyotlar halinde bankaya ödemesi gereken taksit tutarı bin 314,30 Türk Lirası olacaktır. 10 yıllık vade sona erdiğinde müşterinin bankaya ödediği toplam taksit tutarı 157 bin 716 Türk Lirası olacaktır.

Bu taksitlerin haricinde, konut kredisi edinimi esnasında müşteriden banka tarafından kredi bedelinin yüzde 0,5’i kredi tahsis bedeli olarak tahsil edilecektir ki; bu meblağ 80 bin Türk Lirası kredi için 400 Türk Lirası’dır. Ayrıca konut değerinin tespiti için gereken ekspertiz raporunun bedeli müşteriden tahsil edilecektir. Krediye konu evin üzerine konulacak olan ipotek nedeniyle olacak masraf, konutun sigortası için oluşacak poliçe prim ücreti, yangın ve doğal afet sigortası olan DASK poliçe prim bedeli ve müşterinin şahsi haya poliçe prim ücreti de müşteriden alınacak tutarlardandır. ⇒http://www.anadolubank.com.tr/tr/konut-kredisi?p=1_5_19&e=5


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.