Özgür Bilgi Kanalı

Türkiye Finans Katılım Bankası ihtiyaç finansmanı

Ülkemiz katılım bankacılığı alanında her gün ilerlemeye ve mesafe kat etmeye devam ediyor. Bu da katılım bankacılığı sektöründe birbirinden güçlü ve dinamik bankaların öncülüğünde gerçekleşiyor. Türkiye Finans Katılım Bankası da ülkemizde faaliyet gösteren en köklü finans kuruluşları arasında yer alıyor. Müşterilerine hemen her alanda hizmet veren ve çeşitli bankacılık ürünleri sunan Türkiye Finans Katılım Bankası nakit ihtiyacı duyan vatandaşlara da ihtiyaç finansmanı olanağı sağlamaktadır.

Türkiye Finans Katılım Bankası ihtiyaç finansmanı ürünü kapsamında nakit kullanarak masraflarını karşılamak isteyen vatandaşlar, aldıkları finansmanı 48 aya kadar vadelendirerek bankaya geri ödeyebilmektedirler. Türkiye Finans ihtiyaç finansmanına başvuran vatandaşların belirledikleri vade dilimi, tabi olacakları kar oranını da netleştirmektedir. Buna göre 24 aya kadar vadeli olarak ihtiyaç finansmanını Türkiye Finans Katılım Bankası’ndan kullanan vatandaşlar aylık yüzde 1,39 kar oranına tabi olacaklardır. 25 aydan 48 aya kadar vadeli olarak ihtiyaç finansmanı edinen vatandaşlar için banka tarafından belirlenen kar oranı ise aylık yüzde 1,45 seviyesindedir. Söz konusu kar oranları müşterinin kullanacağı nakti tutarına göre ise değişiklik göstermemektedir.

Türkiye Finans Katılım Bankası İhtiyaç Finansmanı Hesaplama Örnekleri!

İhtiyaç finansmanı ürününe Türkiye Finans Katılım Bankası’ndan başvurarak 10 bin Türk Lirası nakit kullanan vatandaş, geri ödemelerini bankaya 24 ay vadede yapmak isterse; karşılaşacağı kar oranı aylık yüzde 1,39 noktasında olacaktır. Bu örnekte müşterinin aylık bankaya yapması gereken ödeme tutarları 509,04’er Türk Lirası olacaktır. 24 ay vade sonunda müşterinin bankaya ödediği toplam taksit tutarı ise 12 bin 240 Türk Lirası’nı bulacaktır. Finansman hesaplama aracı için tıklayınız ⇒https:///tr-tr/hesaplama-araclari/Sayfalar/finansman-odeme-plani.aspx?financeID=1

Türkiye Finans Katılım Bankası ihtiyaç finansmanı kapsamında kullanılan nakitten kullanım esnasında ilgili tutarın binde 5’i oranında finansman tahsis ücreti talep etmektedir. Bu durumda 10 bin liralık finansman kullana müşteriden bu tutar yasal vergiler dahil olmak üzere 52,5 Türk Lirası olarak bir defaya mahsus olmak üzere banka tarafından ödeme yapılmadan tahsil edilecektir.

Türkiye Finans Katılım Bankası’nın ihtiyaç finansmanından yararlanacak kişiler hayat sigortası da yaptırmak zorundadırlar. Hayat sigortası poliçe prim bedeli müşterinin yaşı ve cinsiyeti göz önünde bulundurularak hesaplanmakta olup, finansman vadesi boyunca yılda 1 defa olarak müşteri hesabına yansıtılmaktadır. Hayat sigortası, müşterinin vefatı durumunda kullanılan finansmanın yakınlara borç olarak kalmaması adına güzel bir uygulama olup, müşterilerin istenmeyen durumların da hayatın bir gerçeği olduğunu düşünmelerinde yarar vardır.

Türkiye Finans Katılım Bankası İhtiyaç Finansmanı Başvuru Koşulları!

Yukarıda örnek hesaplamasını da yaptığımız Türkiye Finans İhtiyaç finansmanına başvurmak isteyen vatandaşlar; nüfus cüzdanı yahut bunun yerine geçebilecek pasaport veya ehliyet başta olmak üzere bazı belgeleri bankaya ibraz etmek durumundadırlar. Bu belgeler; müşterinin kanıtlanabilir gelir belgesi ve ikametgah ilmühaberidir. İkametgah ilmühaberi yerine son 3 aya ait elektrik- su ya da doğalgaz faturası da banka tarafından kabul edilmektedir. Finansmanın direkt harcanacağı bir yer var ise, bununla ilgili fatura ibrazı da bankaca istenebilmektedir.

Türkiye Finans Katılım Bankası ihtiyaç finansmanı başvurusu yalnızca bankanın şubeleri aracılığı ile yapılabilmekte olup, müşterilerin şahsen bankaya gitmeleri gerekmektedir. Banka, müşteri tarafından kendilerine ibraz edilen gelir belgelerini yeterli görmemesi durumunda, müşteriden kefil de talep edebilmektedir. Ancak ön koşul olarak Türkiye Finans tarafından kefil istenmediği söylenebilir. Bunun yanında bankanın teminat için ek belge isteyebileceği de göz önünde bulundurulmalıdır. Daha fazla detay için tıklayabilirsiniz ⇒https://www.turkiyefinans.com.tr/tr-tr/bireysel/ihtiyac-finansmani/sayfalar/ihtiyac-finansmani.aspx


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.