Özgür Bilgi Kanalı

Ziraat Bankası konut kredisi kapsamında müşterilerine pek çok farklı kredi ürünü sunmakta. Birbirinden cazip kredi ürünlerinden birisi de çalışanlar ve maaşlarını Ziraat Bankası’ndan alan müşteriler için tayin edilmiş. Ziraat Bankası Çalışanın Artısı kapsamına giren müşteriler için konut kredisi aylık yüzde 0,88’den başlayan faiz oranları ile sağlanıyor.

Ziraat Bankası Çalışanın Artısı kapsamına girebilmesi için bir müşterisinin; Ziraat maaş müşterisi olmasını, Ziraat Maximum kredi kartı kullanmasını, Kredili Mevduat Hesabı’nın olmasını ve Ziraat İnternet Bankacılığı müşterisi olmasını şart koşuyor. Bu şartlara uyan ve çalışanın artısı kapsamına giren müşteriler için aylık yüzde 0,80’den başlayan faiz oranları ve uzun vadelerde de cazip faiz oranı sunulmakta.

Aylık yüzde 0,88 seviyesindeki faiz oranı 36 ay vadeli konut kredisi edinimleri için geçerli olmaktadır. 37 ila 120 ay vadeli konut kredisi kullanımlarında faiz oranı aylık yüzde 0,95 noktasındadır. Her iki faiz oranı ve vade dilimi dahilinde kullanılabilecek azami kredi meblağı 1 milyon Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplaması

Çalışanın artısı konut kredisi dahilinde Ziraat Bankası’nın sunduğu avantajlı faiz oranlarından faydalanarak likidite edinen müşteriler ödemelerini ayda bir yapabilecekleri gibi 3 ayda bir şeklinde de yapabilmektedirler. Bankadan 200 bin Türk Lirası konut kredisi kullanan ve kullandığı krediyi 120 ay vadede geri ödemek isteyen bir müşteri, taksit ödemelerini ayda bir yapmak isterse yaklaşık 2 bin 805,5 liralık geri ödemeler gerçekleştirecektir.

Müşterinin vade sonunda bankaya ödeyeceği toplam tutar takribi 336 bin 720 Türk Lirası olacaktır. Kredi kullanımı sırasında müşteriden tahsil edilecek tutarlar ve kredi başvurusu için Ziraat Bankası şubeleri ile şahsen görüşmekte yarar vardır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.