Özgür Bilgi Kanalı


Akrep burcu erkeği yüz hatları olarak uzun suratlı değil, daha köşeli çenelidir. Dudakları genelde büyük ve dolgundur. Gözleri çok güzeldir. Bakışlarıyla birçok kişiyi etkisi altına alabilir. Güzel enerjileri vardır. Alın bölgeleri geniştir ve biraz çıkıktır. Akrep erkekleri genelde orta boyludur ama uzun olanları da vardır. Düzensiz bir beslenme şekilleri olursa çok rahat kilo alabilirler. Fizklerindeki fazlalıkların farkındadırlar ve dillerinde, spora başlamalıyım lafı çok duyulur. Akrep erkeği giyimine önem verir. Değişik tasarımları severler ancak çok uç noktada giyim tercihleri yoktur. Aynı modelde tişörtün birçok rengini satın alabilirler. Koyu renkleri sevseler de farklı renkleri denemk hoşlarına gider.
Akrep erkeğinde siyah yada beyaz vardır, gri yoktur. Düşüncelerinde sabit bir yapıda oldukları için fikirlerini değiştirmek çok zordur. Bazı zamanlar saatlerce konuşursunuz ama akrep erkeğinin fikrinde hiçbir esneme olmayabilir. Kararlı tavırları vardır. Bir işe başladıklarında onun sonunu getirmeye çalışırlar. Çok sık fikir değiştirmezler. Bu iş olmayacak başkasını deneyelim demezler, sonuna kadar denerler olmazsa başka işlere yönelirler. Birşeye karar verdiklerinde heyecanlı ve hevesli bir şekilde başlarlar. Kendilerine güvenirler ve birşeyin olup olmayacağına deneyerek karar verirler. Heyecanlı tavırları onları hırslı gibi gösterebilir ancak onlara hırslı değil istekli demek daha doğru olacaktır.
Akrep erkeği yeni bilgiler edinmeyi, yeni şeyler keşfetmeyi severler. Öğrendikleri bilgilerin onlara nasıl fayda sağlayabileceğini düşünürler ve bu bilgileri hayatlarının bir köşesinde değerlendirirler. Para kazanmayı severler ve bir şekilde para biriktirmeye çalışırlar. Bu parayı da yine işle alakalı birdurumda kullanmayı planlarlar. Para için yaşamazlar ama fırsatlar çıktığında da parayı iyi idare etmeye çalışırlar.
Akrep erkeği çok tutkuludur. Aşkı, sevmeyi, tutkuyu hayatlarında isterler. İlk bakıldığında çok duygusal gözükmeseler de içlerinde büyük bir romantik gizlerler. Sevdikleri zaman hayatlarına başkasını almayı düşünmezler. Tutkuyla bağlanırlar ve bu tutkunun bitmemesi için uğraşırlar. Akrep erkeğinin kalbine girdiğinizde size ordan kolay kolay çıkarmayacaktır. Size en güzel köşeyi ayıracaktır. Belli bir süre her istediğinize ılımlı yaklaşacaktır. Akrep erkeği tutkuyu cinsellikte de görmek ister. Cinselliği sevmeyen bir kadınla mutlu olamayacaktır. Akrep erkeği arada romantik konuşmalar yapabilir, romantik bir masa ayarlayabilir.
Akrep erkeklerinin sanata düşkünlüğü vardır. Bir sanat dalıyla ilgilenmeseler de uzaktan takip etttikleri bir sanat dalı vardır. Mutlaka birkaç tane fotoğrafçı, birkaç tane ressam, birkaç tane yazar ismi biliyorlardır. Yeni bilgileri seven bu burç erkekleri sanatsal etkinliklere gider. Onunla vakit geçirmek istiyorsanız sanatsal bir organizasyona katılabilirsiniz. Duygularını yansıtmayı seven akrep erkeği, muhakkak birkaç satır karalamıştır. Onu daha yakından tanıdıkça farklı yanlarını keşfedebilirsiniz.
Akrep burçlarının genel itibariyle neşeli bir yapısı vardır. İnsanları güldürmeyi, onları mutlu etmeyi isterler. Çok fazla tartışma ortamı yaratmamaya çalışırlar. Akrep erkeğinin güçlü bir karaktere sahip olduğunu biliyoruz. Bu bazıları tarafından korkutucu bulunsa da akrep burçlarının iyimser tavırlarını görmezden gelemeyiz. Yardımsever davranışlarını görebiliriz. Bazı yardım kuruluşlarına da yardım ederler. Vefalı ve vicdanlıdırlar. Bahsedildiği gibi kinci ve asi değillerdir.
Akrep burcu erkeği sevdiklerinde güzel severler ama soğuduklarında da tam soğurlar. Bitti dediklerinde ne yaparsanız yapın fikrini değiştiremezsiniz. Bu davranışları onları kinci ve intikamcı gösteriyor olabilir. Akrep erkeği severse çok kıskanır, sevdiğine tutkuyla baktığı için duygularını çok üstte yaşar. Kısıtlayıcı yanı da bu noktada ortaya çıkabilir. Akrep erkeği evinde çok fazla zaman geçirmese de ev ortamından da çok kopuk bir yaşam sürmez. Dışarıda arkadaşlarlar zaman geçirmek hoşuna gider. Gezmek ve keşfetmek onlara göredir. Annelerine düşkündürler ve aile kavramına önem verirler. Seçecekleri partnerde evcimen bir kişiyi aramasalar da böyle kişiler de onun ilgisini çekebilir. Aslında herşey sevmesiyle başlar. Sevdiği zaman olumsuz yanları görmececektir, taaki tutkusu bitene kadar.
Akrep erkeğinin gizemli ve çekici bir görünümü vardır. Bakışlarındaki enerji birçok bayanın ilgisini çekecektir. Gizemli ve seksi tavrı da onları dikkat çeker hale getirir. Akrep erkeği yaralanmaktan çok korkar, bu yüzden kendilerinin oluşturduğu bir koruma mekanizmaları vardır. İlişkiye başlarken dur bakalımbu ilişki nereye gidecek diye başlarlar. İlk başta geleceğe dair planlar yapmazlar. Karşıdaki insanı tanımaya başladıkça bu düşünceleri değişmeye başlar ve teslim olmaya başlarlar. Akrep burcuyla evlendiğinizde size çok iyi davranacaktır, aşkla bakacaktır. Bazı sorumlukları size bırakacaktır ama yine de yönetimi elinde tutacaktır. Yönetmeyi ve yönlendirmeyi çok severler. Bu yetkileri elinden alındığında kendilerini güçsüz hissederler. Akrep burcu bir partneriniz varsa ona güçlü olduklarını hissettirecek jestler yapabilirsiniz. Böylece sizinle güç savaşı yapmayı bırakacaklardır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.