Özgür Bilgi Kanalı

BOĞA BURCUNUN ÖZELLİKLERİ

Tüm burçlar arasında en hümanist olanı boğa burcu insanıdır. Renkli ve sevecen bir kişiliğe sahip olan bu burcun insanları bi bakıma hayata zenginlik katar. Özellikle aile kurmak için en uygun burçlar arasında boğa ilk sıralarda yer almaktadır. Hayallerle pek işleri olduğu söylenemez. Olaylara daha gerçekçi ve duygusal yaklaşırlar.
 • Boğa burcu insanı katı , hırslı ve inatçı bir ruha sahiptir. Hiç bir güç onların amaçlarına ulaşmasına mani olamaz. Gereken her türlü zorluğa katlanarak olabildiğinde hızlı amaca ulaşma derdindediler. Boğa insanları için başarısızlık diye bir kavram yoktur. Dolayısıyla ne istediklerini bilerek hareket ederler.
 • Boğa burcu insanı hayatlarının sakin ve sessiz sürmesini ister. Daha çok dinginlikten yanadırlar. Bunun genel sebebi çekingenliktir. Daha içe dönük bir dünyaları vardır.
 • Boğa insanı için belkide en önemli şey dostluktur. Sevdiklerine karşı ince ve hassas davranışlar sergileyerek onları kırmaktan kaçınırlar. Kin kavramı hayatlarında hiç var olmamıştır. Oldukça kolay affederler. Çünkü merhamet ve hoşgörü duygusu boğa burcu insanında bolca mevcuttur.
 • Zor durumda olunduğunda boğa burcu insanı asla yardımını esirgemez. Ancak bunun olabilmesi için karşısındakinin dürüst olmasına dikkat eder.
 • Boğa burcu insanı mantığının değil duygularının sesini dinler. Dolayısıyla empati kurma konusunda oldukça yetenirlidir. Güvenilir ve sağlam karakterli boğa burcu insanları kaybedilmeyecek bir dosttur.
 • Araştırmacı bir ruh söz konusudur boğa burcu insanında. Her şeyi kayıtsız şartsız kabul edemezler. Deneyip gördükten sonra karar verir ve inanırlar. Dolayısıyla bu durum onları daha başarılı bireyler haline getirir.
 • Boğa burcu insanı oldukça sabırlıdır. Sizi her konuda dinler , hatarınıza göz yumar. Tahammülsüzlük problemi yaşamazlar.
 • Haksızlığa uğradığında boğa insanı oldukça hırslı davranır. İnsanların düşüncelerini önemsediklerinden dolayı daha çok öfkesini o ortamdan uzaklaşarak dışa vururlar.
 • Boğa burcu insanını mutlu etmek oldukça kolaydır. Çünkü bu insanlar azla yetinmesini bilen ve ufak şeylerden mutlu olan kişiliğe sahiptir.Tüm aile ve arkadaşlık ilişkileri sağlam bir temele oturtulmuştur. Çünkü boğa insanı oldukça vefalı ve şefkatlidir.
 • Boğa burcu insanı değişim sevmez. Genellikle monoton bir hayat tarzı benimsemişlerdir. Alışkanlıklarından vazgeçemezler.
 • Kalıcık boğa burcu insanı için önemlidir. Gelip geçici zevklerle ilgilenmezler. Ancak hayal kırıklığına uğradıkları durumda hükmedici davranışlar sergileyebilir.
 • Beş duyu organınıda ustaca kullanırlar. Duygularıda duyguları gibi oldukça keskindir.
 • Boğa burcu insanı zorluklara karşı ayakta dimdik durmasını bilir. Yapısı gereği zaten azimli oldukları için zorluklardan fazla etkilenmezler. Bu gibi durumlar için boğa burcu insanı mutlaka önlem almıştır zaten.
 • Boğa burcu insanı sevilmeyi ve ilgi görmeyi çok sever. Ancak çekingen yapısından dolayı bunu belli etmede zorluk çekerler. İlk adımı hep karşıdan bekleyen boğa burçlarının bazen mutsuz olma sebebi belkide budur.
 • İş konusunda oldukça hassas olan boğa burçları mükemmeliyetçi bir tavır içerisindedir. Gerek hırsı gerekse çalışkan olması boğa burcu insanına kariyer basamaklarını hızla atlatır.
 • Boğa burcu insanı garantici bir yapıya sahiptir. Parayı nasıl harcayacağını bilir ve geleceğe yatırım yapmayı asla ihmal etmez.
 • Boğa burcu insanı ilişkilerinde evlilik odaklıdır. Kıskançlık yapabilirler ancak romantik olmaları bunu bastırır. Bazen takıntılı ve duyarlı davrandıkları da söylenebilir.

Kısacası boğa burcu insanın olumlu yönleri : nazik , duygusal , romantik , duygulara önem veren , kolay mutlu olan ve hassas yapılı insanlardır.

Boğa burcu insanının olumsuz yönleri : bazen hırslarını abartan , para konusunda cimrilik yapan , takıntılı ve monoton insanlardır
Boğa burcu ünlüleri : Demet Akalın , Çelik , Jülide Ateş , Bengü , Ece Erken , Esra Erol , Ziynet sali ,Adele , Al Pacino, Shekespeare, Jessica Alba , Debby Ryan , Cate Blanchett ,


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.