Özgür Bilgi Kanalı

BURCUNA GÖRE ERKEKLERİ ETKİLEMENİN YOLLARI

Astronomi, bir gök bilimidir ve gezegenlerin birbirleriyle yaptıkları açıya göre matimatiksel hesaplar içerir. Atronomi son zamanlarda birçok kişi tarafından takip edilir. Hatta önemli kararları burçlarına göre alan kişiler vardır. Ben astronomiye inanmam diyen kişiler bile az da olsa kendi burçlarıyla ilgili genel bilgileri merak etmişlerdir ve araştırmışlardır. Gazete okurken gözümüze çarpan burç yorumlarını okumadan geçemeyiz. Burçları fal gibi görenler olsa da bunun bir bilime dayandığını unutmamaız gerekir. Kişiliğimizi sadece ay burcumuz etkilemez. Yükselen burcumuz, alçalan burcumuz ve ay burcumuzu da bilmemiz gerekir. Erkeklerin ay burcu, hayatındaki kadınını temsil eder. Erkek arkadaşınızın ay burcunu öğrenmeyi unutmayın, size büyük ipuçları verecektir. Burçlara göre erkekleri etkileme yöntemlerini değişiklik yapıp son burçtan başlayarak yapalım.
Balık burcu erkekleri, duygusal yapılarının arkasında çok büyük bir savunma mekanizması taşırlar. Alıngan yapılarıyla dikkat çekerler. Romatiklerdir, size güzel bir yemek masası hazırlayabilirler. Mumlar onlar için olmazsa olmazdır. Size sürpriz yapacaksa mutlaka mumu işin içine katarlar. Alıngan yapılarından bahsettik. Alındıklarında hemen onları işin aslının öyle olmadığına inandırmalısınız yoksa elinizden kaçıverirler. Sevecen, duygusal kadınları severler. İkna edilmek ister. Sinirli olsanız dahi anaç davranmalısınız ve onun duygusal yanını yakalamaya çalışmalısınız. Sakin gibi gözüken balık erkeği, bir anda aşkınıza inanmadığını söyleyip sizden gidebilir. Sabırlı ve onun duygularını takip ediyor olmalısınız.
Kova erkeği çoşkulu, heyecanlı, dışa dönük, arkadaşlarıyla zaman geçirmek ister. İzin gününde evde oturan bir kova erkeği göremezsiniz. Dışarda arkadaşlarıyla buluşmuş derin muhabbete dalmıştır. Doğayı ve adrenalini sever. Sıradışı tavrıyla hemen dikkat çeker. Çok duygusal görünmeyen kova erkekleri, klasik sevgi gösterileri yapmaz. Sevgisini farklı yolla anlatacaktır. Duygusal hareketler beklememelisiniz ve çok fazla duygusal yaklaşmamalısınız. Yanında ağlamanız onu sizden uzaklaştıracaktır. Hareketli olun. Ona doğa yürüyüşü yapmayı yada bir yerde eğlenmeyi önerin. Yamaç paraşütü yapın. Gülün ve hayattan zevk aldığınızı gösterin. Arkadaşlarına çok önem veren kova erkeğine arkadaş gibi yaklaşın. Sırlarını eleştirmeden dinleyin. Ani tavırlarını göz ardı edin.
Oğlak erkeği güveni sever. Hem maddi hem de manevi olarak güvende olmalıdır. Bu yüzden çalışır, para biriktirir. Geleceğe dair yatırımlar yapar. Prensiplidir, planlıdır, aniden gelişen olaylar karşısında çok rahatsız olabilir. Sert görünümlü olan oğlak erkekleri, biraz tanınınca duygusal yönünü gösterir. Duygusal yanını görmek için ona büyük güven vermeniz gerekir. Dürüst tavırları vardır, yalan söylemeyi beceremez. Birşey diyorsa gerçekten öyle olduğu için diyordur. Belirsizlikten hoşlanmaz. Oğlak erkeğini etkilemek istiyorsanız net bir tavrınız olmalı. Çok fazla ağlamamalısınız, duygularınızla hareket etmemelisiniz. Mantıklı ve zeki kadınları sever. Ne istediğini bilen kadınlar ilgisini çekecektir. Dürüst, geleceğe dair planları olan kadınlar tam oğlaklara göredir. Oğlak burcuna güven verin, gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.
Yay erkeği kabına sığmayan, gezmeyi yeni yerler görmeyi seven, özgür ruhludur. Evdeyken aniden bir karar verip şehir dışına bir yere tatile gidebilir. Çoşkuludur, her an herşeye hazır bir tavrı vardır. Klasik kadın modelini sevmez. Hareketli ve ne yapacağı belli olmayan bayanlar ilgisini çeker. Duygusal bayanları sıkıcı bulur.Anlık kararlarıyla sizi şaşırtabilir. Bu yüzden yaya erkeğiyle birlikte olmak istiyorsanız herşeye hazırlıklı olmalısınız. Asık suratlı değil,güler yüzlü olmalısınız. Evliliğe pek uyum gösteremeyen yaylar, kısıtlanmaktan hoşlanmazlar. Nereye gittiklerini, ne yaptıklarını sorgularsanız belli bir süre sonra sizden uzaklaşacaktır. Özgürlük ilişkilerde en önceki seçeneğinse yay erkeğiyle anlaşabilirsin. Anın tadını çıkarın.
Akrep burcu erkeği, gizemli bir erkektir. Severse tutkulu sever ve kolay kolay bırakmaz. Sadık olur ve herşeyi sevdiğinde bulmaya çalışır. Cinselliğe çok düşkündür bu yüzden tutkulu bir aşk yaşamak ister. Cinsel açıdan onu tatmin etmeyen bir ilişki ona göre değildir. Dürüstlük ve sadakat ister. Yalanınızı asla yakalamamalıdır. Akrep erkeği liderliği sever. Yönlendirme yapacaktır ve sizin onlara uymanızı isteyecektir. Size güvendiğini belli etmek için bazı sorumluluğu size vermiş gibi gözükse de her zaman kontrolcüdür. Size gizemli gelen bu erkek sizden bazı sırlarını saklayabilir. Onu zorlamamalısınız. Sevginizi dokunarak gösterin. Sözcükler onun için gelip geçici olsa da bir dokunuşunuzu unutmayabilir. Parfüm alın ve bunu koklamasını söyleyin. Bu tarz hareketler onu heyecanlandıracaktır.
Terazi erkeği, sanatsal faaliyetlerle uğraşmayı sever. Estetiğe önem verir. Şekilci tarafı vardır. Bir ayakkabı alacaksa ilkönce çekline bakar, estetik olup olmadığını önemser. Baskıcı tavrı sevmez ve özgürce kendini ifade etmek ister. Fiziki olarak beğenmediği hiçbir bayanı hayatına almaz. Ellere, ayaklara dikkat eder. Bakımlı olan bayanlar onu cezbeder. Tartışmaları sevmez ve tartışmak yerine sorunu halının altına atabilir. Çok üstüne giderseniz de kaçabilir. Ona inandığınızı belli etmelisiniz. Evde vakit geçirmeyi pek sevmezler ve sosyal ortamda gezmeyi tercih ederler. Hobileri, eğlencelerini çok fazla dert etmemlisiniz. Sorgulayıcı bir tavır içinde olmamalısınız. Sizden sıkılınca hemen başkasına gidecektir. Zaten çevresinde yedekte olanların varlığı terazi erkeklerini bu konuda rahat kılar.
Başak erkeği, çalışkan, titiz ve planlıdır. Her ayrıntıya önem verdiğinden sizinle konuştuğunda her yerinizi inceleyecektir. Konuşmalarınızda aklına takılan birşey varsa bunu birkaç kez size soracaktır. Güvenmek ister. Sevdiğe kişiye güven verir. Sadık bir yapısı vardır. Sahip olduklarını çok fazla değiştirmek istemez. Başak erkeğini etkilemek istiyorsanız güvenilir birisi izlenimi vermelisiniz. Sürekli değişen ifadeler başak erkeğinin aklına takılır. Karmaşıklıktan değil, netlikten hoşlanır. Geleceğe dair planlarınız olmalı, sadece bugünlük yaşamamalısınız. Planlarınızın içinde kendisinin olduğunu duymak ister. Hoş, bakımlı bayanlardan hoşlanır. Çevredekilerin ne diyeceğine önem vereceğinden yanında hep ona yakışır birisinin olması gerekir. Kendisi üretmeyi sevdiği için üretmeyi seven bayanlar dikkatini çekecektir.
Aslan erkeği, gücün simgesidir. Ormanların kralı girdiği ortamda farkedilmek ister. O tüm erkeklerden farklıdır çünkü o bir aslandır. Kendini övmeyi ve kendisini şımartmayı sever. Aslan burcu bir erkeğin dikkatini çekmek istiyorsanız ona bol bol iltifat edin. Farklı yanlarını ve bu yanların sizi çok etkilediğini dile getirin. Aslan burcu sahiplenicidir. Sevdiği kadını sahiplenir ve ona zarar gelmemesi için uğraşır. Evindeki çocuklarını aç bırakmaz. Bakımlı bayanlar her zaman dikkatini çekmiştir. Başkaları tarafından beğenilen bir bayanın ona ilgi göstermesi egosunu okşar. Sizi kıskanır ama bakımlı olmanızı da arzu eder. İş ortamında da özel hayatta da ona destek olun. Olumsuz eleştirinizi keyfi yerindeyken yapın. Onu aşağılayan bir kadını hemen kapının önüne koyacaktır.
Yengeç burcu duygusal burçlardan biridir. Çok hassastır ve alınganlık gösterebilir. Küsebilirve kendi kabuğuna çekilebilir. Huzur ister ve hzuuru arar. Kavga gürültüyü sevmez ama kendisi bazen çok saldırgan olabilir. Anaç, tartışma sırasında alttan alan, sevgi sözcükleri fısıldayan bayanları hayatlarına alırlar. İnatçı ve hazır cevapsanız sizinle yıldızı barışmayacaktır. Onu okşayın, yumuşak kelimeler söyleyin size bağlanacaktır. Ailesine düşkün olduğu için aile düzeninin seven bayanlar ilgisini çeeker. Ona yemekler yapmalısınız, evine hediyeler almalısınız. Hayallerinizi anlatırken huzurlu bir yuvadan bahsetmelisiniz. Sürekli değişen ruh durumuna ayak uydurmalısınız. Sakin olun ve onu sakinleştirin.
İkizler erkeği tam bir iletişim erkeğidir. Konuşmayı sever, anlatır anlatır. Karşıdaki kişinin onu gerçekten dinlemesini ister. Dinliyormuş gibi yapmanız onu çok kızdıracaktır. Sizden soğuması için yeterli bir nedendir. Güçlü kadınlardan hoşlanır. Ağlayan bir kadın ona çok itici gelebilir. Oradan hızlıca uzaklaşacaktır. Sakinlik ona göre değildir. Mutlaka bir hareket söz konusu olmalıdır. Gizemli kadınlara bayılır. Gizemi çözmek için çaba harcar lakin gizem bittiyse hemen sizden uzaklaşacaktır. Aklına geldiğini yapar. Bavulu hazırdır ve aklına esen bir yere tatile gidebilir. Beş dakika önce melankolikken beş dakika sonra hadi eğlenelim diyebilir. Bu değişken tavrına uyum sağlamalısınız. Hatta o sizi şaşırtmadan siz onu şaşırtmalısınız. Sürprizler yapın. Saç renginizi ve modelinizi aniden değiştirin. Ona emir vermeyin ve olduğu gibi kabul edin.
Boğa erkeği, genelde orta boylu ve biraz topludur. Ağır ağır ama emin adımlarla yürür. Hayatta da bu felsefeyi görürüz. Planlıdır ve garanticidir. Geleceğe dair planlar yaparak kendini güvence altına alır. Yemek yemeyi çok sever. Yemek yerken kendinden geçtiğini görürsünüz. Güzel yemekler yapıyorsanız boğa burcu erkeğini rahatlıkla etkileyebilirsiniz. Ona özel yemekler yapılması çok hoşuna gider. Sevdiği zaman çok sahiplenicidir. Kıskanç bir yapısı vardır. Sizi bu konuda sıkabilir. Kıskanılmak hoşunuza gidiyorsa boğa erkeği tam size göredir. Ona güven verin. İyi bir aşçı olduğunuzu gösterin ve şefkatinizi esirgemeyin. Çekici ve bakımlı olmaya çalışın. Ona sormadan sakın imajınızı değiştirmeyin. Yalan söylemeyin. Güveni bir kere sarsılırsa sonra ne yaparsanız yapın kendinizi affettiremezsiniz. Sakinliği seven boğa erkeği, gürültülü ve çok kalabalık yerleri sevmez. Eğlence anlayışınız daha sakin ortamlarda vakit geçirmek olmalı. Kontrolü yavaş yavaş ele alın ama tüm kontrolün onda olduğu hissi uyandırın. Kendini güçlü hissetmek hoşuna gidecektir.
Koç erkeği hem çok kıskançtır hem de sevdiğinin çevresi tarafından beğenilmesini ister. Göz alıcı olmanız onu kıskandıracak ama bir yandan da ilgi çekmeniz hoşuna gidecektir. Bu kadar güzel bir kadın beni seçti gururunu yaşayacaktır. Bakımlı ve güçlü tavırlarınız olmalı. Size ulaşmak için çaba harcamalı. Kolay çözdüğü bayanları etkileyici bulmaz. Beraberken kendisini iyi hissettirin ama ayrıyken sizi merak etsin. Sürekli ilgi gösterdiğinizde sizi keşfedilmiş olarak kabul edecektir ve ilgisini azaltacaktır. Arada rest çekin. Bu tavır onun size biraz daha yaklaşmasını sağlar. Ağlayan, sürekli şımarıklık yapan bayanlar ona itici gelir. Daha ne istediğini bilen bir bayan modelini tercih eder. Sıcak ve samimi olun. Yan yanayken kollarına dokunun. Morali bozukken teselli verin lakin bunu şefkat gösterir gibi değil, kadınıymış gibi gösterin. Evlilik delisi kadınlar istemezler. Aşk odaklı ve zor ikna edilen kadın onun için doğru kadındır. Sizi sevince zaten evlilik kararı alacaktır. Siz sabırlı olun. Gizemli, güçlü ama arzu edilen bir kadın profili oluşturduğunuzda size koşa koşa gelecektir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.