Özgür Bilgi Kanalı

İKİZLER BURCUNUN ÖZELLİKLERİ

İkizler burcu insanı oldukça bakımlı ve çekicidir. Bu çekiciliğin altında kendilerini baştan aşağı tanımaları yatar. Vücutlarının her uzvuna hakim davranırlar. Gerek bakışlerı gerekse hareketleriyle becerikli ve zeki insanlarıdır.
İkizler burcu insanı değişken bir yapıya sahiptir. Bu da onları güven konusunda negatif yönde etkiler. Bugün beğenmediği biriyle yarın çok sıkı dost olabilir veya bugün sevmem dediği yemeği yarın bayıla bayıla yiyebilir. İki yüzlülük olarak algılanmamalıdır ancak yapısal olarak buna eğilimleri vardır.
Oldukça meraklı insanlardır. Genel anlamda her konuda bilgi sahibi olma düşüncesi hakimdir. Bunu için ellerinden geleni yaparlar ve bazen çok bilmiş davranışlar sergileyebilirler.
İkizler burcu insanı gülmeyi ve güldürmeyi sever. Dolayısıyla espri yapmadan duramazlar. Çevrede ilgi odağı olmalarını sağlayacak kadar gelişmiş bir espri anlayışına sahiptirler. Bazen çevredekilerin espri beklentileri ikizler burcu insanını rahatsızda edebilir.
Fiziksel olarak ne kadar yaşlanmış olsalarda ruhları hep çocuk kalır. Pozitif enerji ve sevecen tavırlarıyla ikizler burcu insanını ayırt etmek oldukça kolaydır.
Dinlemekten ziyade üst düzey konuşmalarıyla sürekli konuşmak isterler. Bu konuda oldukça etkili olmalarının yanı sıra ciddi konuşmalar yapmak pek ikizler burcuna göre bir davranış değildir.
Gizemli olmak ikizler burcu insanı için önemlidir. Dolayısıyla duygularını saklı tutmayı tercih ederler. Konu duygulara geldiğinde değiştirmek için ellerinden geleni yapacaklardır.
 • ikizler burcu insanından kolay kolay bir şey saklayamazsınız. Sizi o kadar çok etkileyecektir ki duygu ve düşüncelerinizi tere yağından kıl çeker gibi elde eder. Hızlı ve pratik olmalarının da buna katkısı büyüktür.
 • Her konuda fikir yürütebilen oldukça zeki insanlardır. Hiç kimsenin aklına takılmayan sorular ikizler burcu insanının aklını kurcalar.
 • İkizler burcu insanı maymun iştahlıdır. Her konudan hemen sıkılıp uzaklaşmak isteyebilir. Bu sıkılma insanlar içinde geçerlidir. İnsanlardan da hemen sıkılıp ortam değiştirirler.
 • Asla plan yapmazlar. Hayatı akışına bırakmak ikizler burcu insanını ifade eden en önemli ayırt edicidir. Dolayısıyla bir çok başarısızlık beraberinde gelir. Anca ikizler burcu insanı bu durumu kafasına takmayarak yine yoluna devam eder.
 • İkizler burcu insanı çok çabuk kırılır. Sustuklarını fark ettiğiniz an kırıldıklarını da anlamış olursunuz. Ayrıca gönüllerini almakta bir o kadar zordur. Kolay kolay affetmezler.
 • Kültürel ilişkilerden hoşlanırlar. Moda , sinema ve tiyatro konularında oldukça bilgi sahibidirler.
 • Dostlarına karşı aşırı bir önemseme duygusu mevcuttur. Bazen onların sözlerinin ardında ima bile ararlar. Çünkü dostlarını kaybetmekten çok korkarlar. Bir kere değer verdikleri zaman kolay kolay sizden vazgeçmezler.
 • İkizler burcu insanları tam bir spor ve adrenalin düşkünüdür. Adrenalin içeren spor dallarına karşı aşırı ilgi duyarlar. Çabuk sıkılmalarından dolayı heyecan veren kayak, paraşüt veya dalma gibi spor türlerini tercih ederler.
 • Fikirlerinin ve düşüncelerinin değişim göstermesi ikizler burcu insanının yalancı olarak nitelendirilmesine yol açar. Burada bilinmesi gereken nokta ise fikirlerindeki değişimin samimi olmasıdır. Yalancı olarak nitelendirilmeleri onları rahatsız etmez. Çünkü gerçek yüzlerinin gizli tutulmasından yana oldukları kesindir.
 • İkizler burcu insanı öğütlere karşı kapalıdır. Bir durumda iyi veya kötü bir deneyim elde edinceye dek öğütler doğrultusunda hareket etmezler. Koç burcunda olduğu gibi ikizler burcunda da kendi doğruların varlığı söz konusudur.
 • İç dünyalarını insanlardan saklayan ikizler burcu insanları güçlü bir kişilik sahibidir. Cesaretli oldukları bir gerçektir. Ancak bunun gibi gurur verici bir özelliği bile kimselerin bilmesini istemezler.
 • Özgürlük düşkünü insanlardır. Kurallar ve kıskançlık ikizler burcu insanında itici bir etki yaratacaktır. Sizden ve ortamdan uzaklaşmalarına yol açacak araya mesafe girmesi söz konusu olacaktır.
 • Daha çok yönetici olma odaklı yaşayan ikizler burcu insanı emir almaktan kesinlikle hoşlanmaz. Verilen emirleri de tam anlamıyla yerine getirdiği söylenemez. Dolayısıyla bu durum tartışmaları da beraberinde getirecektir.
 • Ciddi beraberlikler konusunda hiç iyi değildirler. Rahat bir aşk hayatı isterler. Evlilik konusu onlar için epey uzaktır. Bundan dolayı ciddi yaklaşımlar ikizler burcu insanını iter. Ama aşık olup etkilendikleri zaman oldukça kıskanç olurlar. Kendi uymadıkları kuralları karşısındakinden bekler ve yine bir tartışmanın ateşini yakarlar.
İkizler burcu ünlüleri : Kenan doğulu , Bülent Ersoy, Nilüfer , Şenol Güneş , Vahide Gördüm , Petek Dinçöz , Fahriye Evcen , Naz Elmas , Eda Ece , Angelina Jolie, Johnny Depp , Naomi Campbell , Adriana Lima , Marilyn Monroe


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.