Özgür Bilgi Kanalı

Koç burcu 31 Mart ile 20 Nisan tarihleri arasında doğanların burcudur. Koç burcu kadını ve erkeğinde burç etkileri bakımından bazı farklılıklar vardır. Bu yüzden koç burcunun genel özelliklerini bilsek de koç burcu kadını ve erkeği olarak ayrı ayrı bilgi edinmeliyiz. Koç burcu kadınından bahsedelim.
Koç burcu kadını, hareketlidir. Birkaç işi aynı anda yapabilir. Bunu da yapabilirim, bunu da yapabilirim diye birkaç işin sorumluluğunu alabilir. Girdiği ortamda sorumluluğu ele alır ve o işin üstesinden gelmeye çalışır. Başarılı olmak tek amacıdır. Hedefleri vardır ve o hedeflere ulaşmak için elinden geleni yapar. Yanında hedeflerini önemseyen ve ona destek veren insanlar olsun ister. Koç burcu kadını kendisine dikkat eder. Çevresi tarafından çekici bulunmak onun için önemlidir. Onu etkileyici bulan birkaç kişi her zaman çevresinde bulunmalıdır. Egosu okşanmalıdır ve güzelliği dile getirilmelidir.
Koç burcu kadınının evcimen bir yapısı yoktur. Ev işlerinden pek hoşlanmaz. Onun kendini bulduğu yer iş ortamıdır. Kariyer yapmak tam ona göredir. Evinde çiçek yoktur çünkü sulamayı unutacaktır. Hayvan beslemez çünkü evde onunla vakit geçirecek zamanı yoktur. Onun hayattaki misyonu daha farklıdır.
Koç burcu kadınının aklına güvenir ve ona fikir danışırsanız çok hoşuna gidecektir. Zekasına çok güvenir. Bildiği konularda soru sorulduğunda da sahneyi ele geçirir ve hakimiyet kurar. Koç kadınının zekasını eleştirirseniz sizden hemen soğuyacaktır. Onu kçümsememelisiniz ve hep övmelisiniz. Kararlarını aniden verir ve aklına geleni yapar. Bu tavırlarıyla cesaretini gösterir. Sonu ne olursa olsun aldığı kararın arkasında durur. Kararını destekleyen insanları hayatına alır.
Koç kadını sinirlendiğinde hemen yanından uzaklaşmalısınız. Sinirlendiğinde inanaılmaz tepkiler verebilirler. Çok sinirlenince şiddet bile uygulayabilirler. Koç kadınını sinirlendirmekten kaçınmalısınız yada sizi mahvetmesine boyun eğmelisiniz. Koç kadını arkadaşlarına çok önem verir. Onların varlığı hoşuna gider. Arkadaşlarının dertlerini dinler ve elinden geldiğince yardımcı olmak ister. Birçok yardım kuruluşlarında da yer alabilirler. Bu hareketinde kendi isminin geçmesine dikkat eder.
Maceracı tavrıyla koç kadınını adrenalin dolu aktivitelerde bulabilirsiniz. Dağa tırmanabilir,paraşütten atlayabilir, zorlu yürüyüşlere katılabilir. Doğada kamp yapabilir ve farklı deneyimlerde heyecanlanabilir. Yerinde duramayan bu kadın hızlı hayat yaşamayı sever. Koç kadınının gönlüne girmek kolay değildir. Sevgiye çok önem verir ve herkesi hayatına almaz. Kendini desteklemeyen bir erkekle mutlu olmayacaktır. Koç kadını tutkulu bir aşıktır ve sevdiğinde birçok fedakarlık yapabilir. Çok ılımlı bir erkeği yanında pasif görebilir ve ani tepkiler veren erkekleri etkileyici bulur. Tartışmalarda inatlaşır ama son sözü erkeğin koyması da hoşuna gidecektir.
Koç burcu kadını kıskançtır. Kıskandığında bunu çok fazla belli eder ve olay çıkarır. Karşıdaki kişinin sevgisinden sık sık şüphe edebilir ve sevgiyi sorgulayabilir. Bir türlü kendini sevgi konusunda güvende hissetmez. Koç kadını, bir olay olduğunda bunu sevgisizliğe bağlayabilir. Saç rengini yada modelini değiştirdiğinde farketmezseniz kıyamet kopacaktır. Her ayrıntıyı farketmeli ve onun ne kadar güzel göründüğünü hatırlatmalısınız. Dünya onların etrafında dönerse kendilerini huzurlu hissederler. Bunda da kendilerini kusurlu gördükleri faktörü yatmaktadır. İtiraf etmeseler de içlerinde ara ara bunu hissederler. Dışarıya karşı bunu yansıtmazlar ve hep güçlü imajı oluştururlar.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.